Banditi nebe (1986)

Takto nudný a zdlouhavý film jsem neviděl už hodně dlouho a vydržet až do konce bylo veliké utrpení. Ze začátku to vypadá na celkem slušný western, ale od chvíle, kdy se na scéně objeví letadla (jestli se tomu dá tak říct), se film změní na neskutečnou hovadinu. Asi to měla být komedie, ale jediné, čemu jsem se zasmál, byly letouny, které vypadají jako okřídlené rakve. A o vzducholodi radši ani nemluvím.. Snaha tu byla, ale režisér očividně přecenil své schopnosti. Dávám jednu hvězdu, která je prolezlá červama a nasáklá odpadem. A už nikdy to nechci znovu vidět!

Hannie Caulder (1971)

Pohádka o tom, jak se ubohá znásilněná žena vypracuje na nepřekonatelnou pistolnici, aby pomstila smrt svého muže. Přestřelky a některé hlášky jsou celkem fajn, ale jinak je to jen laciný kýč. A kamera je taky hrozná. Slabé 2 hvězdičky..

Sladká vražda (1990)

Sladká vražda je béčkový thriller, který sice nemá nikterak originální příběh s tisícem šokujících dějových zvratů, ale má to hlavní - hustou atmosféru. Chvílemi to na člověka působí tak opravdově, až mu běhá mráz po zádech. A navíc to krásně depresivní prostředí z běžného života.. Dokonce jsem se párkrát přistihl, že té zabijácké potvoře fandím, aby ji neodhalili. A chvíli na to jsem měl zase vztek z toho, jak to může té mrše takhle procházet. Jen škoda, že všechny ty vraždy nebyly zobrazeny víc do detailů.. Ale jinak si nemám celkem na co stěžovat.

Vesnice (2004) odpad!

Další film s rozporuplným hodnocením? Asi vím čím to bude.. Jsou totiž dva typy diváků.. Jedni objeví film od známého režiséra a řeknou si: "tak tohle musím vidět". Bez ohledu na to, jestli se u filmu bavili nebo ne, ohodnotí jej nadprůměrně, aniž by třeba pochopili, o čem to vlastně bylo. Nechají se ovlivnit všeobecným míněním a slavným jménem režiséra. Ale co kdyby úplně to samé natočil třeba takový Uwe Boll? Ohodnotili by film stejně?!? Druhý typ diváka (já) se chce u filmu bavit, chce mít přehled, nechce se utápět v mysterióznu a je mu ukradené kdo to natočil. Když potom vidí něco tak šíleně zmateného a uspávajícího, nebojí se dát nejnižší hodnocení. Nač dávat jednu, dvě nebo tři hvězdičky? Když to shrnu: od začátku do konce jsem se nudil, bylo to divné, herci mě nezaujali, dvakrát jsem usnul, těšil se až bude konec. Takže pro mě je to prostě hnůj, odpad - hotovo. A nestydím se za to! :)

Sicilián (1987)

Pro ty, co nečetli knižní předlohu, je tento film zejména na začátku a na konci hodně nepřívětivý. Knížka je navíc asi 100x lepší než film. Zklamání se u mě dostavilo hned na začátku, když jsem zjistil, že 18-letého Giuliana hraje 30-letý herec. Dramatické momenty, při kterých jsem byl u knížky napnutý jak struna, mě u filmu nechávaly chladným. Mafiánské drama se postupně mění na romantický film. Tady se prostě něco nepovedlo.. Natočené je to sice dobře, ale je to jen řemeslně odvedená práce. Jo kdyby to režíroval Francis Ford Capolla, tak by to bylo asi o něčem jiném..

Kurs sebeovládání (2003)

Jen další ulítlá komedie z řady rádoby vtipných amerických sraček.. Žasnu nad tím, k čemu se Nicholson dokázal smířit. Za peníze jde koupit fakt všechno..

Drsný časy (2005)

Po všech těch mistrech Leonardech, Eragonech, bitvách u Thermopyl a podobných fantasmagoriích jsem konečně viděl pořádný film z normálního života. Nic jsem si od toho nesliboval a o to to bylo lepší. Žádná rozvleklá nuda jako Miami Vice. Neuhlazené dialogy, perfektní hlášky, napětí, nečekané zvraty a taky trocha toho násilí a krve - tak jak to mám rád! :-)

Fontána (2006)

Sice ani pořádně nevim o čem to vlastně bylo, ale dívat se na to jakž takž dalo.. Hlavně ten konec byl dost zajímavý..

The Revenger (1980)

Amatérská kamera, malované kulisy v pozadí, střídání barev a zvuky jako z automatové mlátičky. Ale když nad tím vším přimhouřím oči, jedná se o celkem kvalitní bojovku, jakou dokáží natočit jen v Asii..

Dobrou noc a hodně štěstí (2005) odpad!

Pro mě nuda od záčatku až do konce, i když se najde dost lidí, kteří si v takových filmech libují.. A nebo se nudí tak jako já, ale při pohledu na celkové hodnocení dávají nesmyslný počet hvězdiček? Hmm.. Ať je to jak chce, já se ovlivnit nenechám a s chutí dávám této sračce ODPAD!