• Rodinný

Malé ženy (2019)

Chronologická roztrieštenosť tohto filmu je pre mňa nepochopiteľná. Naozaj asi nikdy nepochopím, prečo tvorcovia siahli po takto nelineárne rozprávanom príbehu. Zabili tým hneď niekoľko strašne silných scén a momentov. Namiesto toho, aby ste si ich užívali, stále sa strácate a hľadáte a pýtate sa, či táto scéna sa odohráva po tej, ktorú sme videli predtým, alebo pred ňou. Inak je to fajn.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

„Sú to Robinsonovci. Je to rodina. Občas si lezú na nervy a každý z nich je iný. Ale keď dôjde na lámanie chleba, držia pokope.“

Stan a Ollie (2018)

„Starneme. Ale ešte sme neskončili.“

Za sklem - Série 3 (2019) (série)

„Mysleli si, že môžu všetko. Ale nikto nemôže všetko.“

Strážci Galaxie (2014)

„Čo to robíš?“ – „Bombu.“ – „Tu???“ – „Chcel som ju potom dať do krabice.“ – „A to ako pomôže???“

Neúplatní (1987)

"Odznak nosíte?" - "Áno" - "Tak noste aj zbraň"

Dobrý ročník (2006)

„Časom zistíš, že výhrou muž nič nezíska. Samotný akt prehry však môže byť zdrojom dôležitého poznania.“

Zrodila se hvězda (2018)

"Skoro všetci mi hovoria, že sa im páči môj spev, ale nie môj výzor." - "Podľa mňa si krásna."

V pralesoch Karpát (2007) (TV film)

„Hodnoty si často uvedomíme až keď ich natrvalo stratíme.“ Pekný dokument s pôsobivou kamerou o hlbokých slovenských lesoch. Aj o tom, že i najmenší živočích má svoje nezastupiteľné miesto v jedinečnom ekosystéme.

Ant-Man (2015)

"S vlámačkami a krádežami som skončil. Čo odo mňa chcete?" - "Aby si sa niekam vlámal a niečo ukradol."