• Rodinný

Čo ja viem (2014) (pořad)

Svojský, prirodzený moderátor, traja súťažiaci zo šoubiznisu, ktorí to tiež ničím nepokazia, práve naopak vždy sa pri nich zasmejem. A študentské publikum tiež tvorí príjemnú atmosféru.

Muž z oceli (2013)

Videné v kine Považan, NM. Skvelý zážitok.

Pí a jeho život (2012)

SPOILER Chlapec sa zahrával s búrkou a tá mu zobrala všetko, čo mal rád a miloval. Jediné, čo mu zostalo, bol jeho život. Ale aj o ten musel s niekým súperiť. SPOILER. Veľmi pekný, aj keď dosť dramatický film.

Pan Včelka (2007)

Prečo majú včely autá? Načo sú im domy? Domy so schodmi? Ako môže človek rozpoznať, že včela práve žmurkla? Odkiaľ včela vie, čo je to káva a bábovka? Môže to znieť hlúpo, keď rozmýšľam nad týmto rodinným animovaným filmom. Lenže základné "univerzum" by malo fungovať v každom filme a myslím si že aj v animovanom. Ale keď som to prvý krát pozerala, tak som nadtýmto vôbec nerozmýšľala, preto hodnotím tak vysoko, lebo sa mi to inak páčilo, tie včeličky ako pilne pracovali pri vyrábaní medu.

Vzkaz v láhvi (1999)

Priznám sa, čakala som iný koniec, takže som zostala zaskočená... ale asi v dobrom. V romantickom filme je dôležité, aby si obaja sadli, aby mal dej dobré podporné figúrky a odohrával sa v originálnom prostredí. Toto SPRÁVA VO FĽAŠI napĺňa: odťažito mužný Costner si so šikovnou Robin Wrightovou sadol, vedľajšie postavy sú dobré (len čo 74-ročný Paul Newman v jednej zo svojich posledných rolí začne dávať životné rady a Robbie Coltrane vešať svoje fotky po stenách, je to super) a prostredie rybárskeho mestečka má veľa do seba.

Pan tělocvikář (2007)

"Aj v plytkej vode sa dá utopiť." Myslím si že komédie o šikane sú rovnako vtipné, ako komédie o znásilnení. Nemám nič proti morbídnemu humoru. Dokonca si myslím, že je to práve humor, ktorý nám môže pomôcť preniesť sa nad ťažké obdobia našich životov. Ale zobraziť školskú šikanu ako komédiu, to by dokázali (tak, že by ma rozosmiali) snáď len v Monty Python, prípadne si myslím, že by to mohol dokázať ešte aj Will Ferrell. Billy Bob Thornton, ktorý je tentokrát mimoriadne nesympatický (aj záporná postava môže byť sympatická), však nemá úroveň spomenutých združení (Ferrell je združenie sám osebe). Zasmiala som sa raz za 30 minút ("Daj tú ruku dole, Louis, všetci vieme, že tvoji rodičia zomreli."), čo pre komédiu nie je dobrá vizitka. Ak necháme bokom zlý nápad poňať šikanu ako komédiu, najviac ma nahneval scenár, v ktorom nie je žiadny originálny zvrat - ak sa niečo stalo, bolo hneď jasné, čo bude nasledovať.

Hačikó - příběh psa (2009)

Krásny dojímavý film o peknom psovi Hačikovi, ktorý má svojho pána natoľko rád, že na neho nezabudne ani po jeho smrti a SPOILER keď zomrie, Hačiko na mieste, kde ho čakával, keď vyšiel z vlaku, tak už len so spomienkami na neho.

Madagaskar (2005)

Pre mňa taká pekná, vtipne-dobrodružná rozprávka.

Zo zákulisia Markízy (1997) (pořad)

Niekedy sa dozviem niečo nové, zaujímavé a niekedy si zasa poviem "bolo to nič moc".

Bangkok Hilton (1989) (seriál)

Už si ani nepamätám, koľko som mala rokov (asi 7 - 8?), keď som toto s mamou a sestrou pozerala. Nenechali sme si ujsť ani jednu časť. Ale odvtedy som ho v televízii viac nevidela, čo je škoda, lebo by som si ho rada pozrela aj ako dospelá a určite nie som sama.