Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Nejlepší sci-fi, co jsem za poslední dobu viděl. Natočeno je to příjemně civilně a hlavní postavy nejsou cool, styl u nich ustupuje před uvěřitelností, což je super. Kdyby nebylo pár zbytečných záběrů a nepřebývaly neuzavřené příběhové linie, napálil bych maximum.

Millerovi na tripu (2013)

Z traileru jsem nabyl dojmu, že se Millerovi dost nevybíravě pustí do řady tuctových rádoby komedií o rodině na výletě, bohužel, jedou podle úplně tradiční klišovité šablony, akorát se scénářem o pár fucků bohatším. Jediný, kdo dostal dostatek prostoru, je Jason Sudeikis a potěšila příjemně hrající Jennifer Aniston. Ed Helms s Nickem Offermanem jsou fajn, jejich charaktery ovšem neuvěřitelně přestřelené a Emma Roberts pro jistotu nedostala šanci vůbec něco předvést. Pro mě zklamání a promarněná šance. Vysoké hodnocení nechápu.

Riley Rewind (2013)

Příjemné překvapení z dílny Anny Akany a Raye W. Johnsona. Čekal jsem další ptákovinu, jakých jsou na YouTube desítky a stovky, ale Riley Rewind mě opravdu chytla. Je vtipná i dramatická a dohromady funguje, což je fajn. Těším se na nevyhnutelné pokračování.

Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

Divný film. Nevěděl jsem přesně, co čekat a možná proto mám z Red Hillu pocity spíš negativní. Začátek je příjemný, ale od příjezdu Jimmyho Conwaye do města je snímek příliš rozvleklý, některé záběry jsou délkou pomalu hodny Stalkera a vůbec by nebyla škoda stopáž o dvacet minut zkrátit. Scénář je jednoduchý, přesto s blížícím se koncem a pointou čím dál víc nedává smysl. Akce moc není, brutality a krve taky ne. Upřímně nechápu, za co si Patrick Hughes vysloužil přízvisko "řezník" a tenhle počin "krvák" a najednou mám obavy o osud The Expendables 3.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Čekal jsem dost a první epizoda mě proto úplně nenadchla. Naštěstí jí ale Ray Donovan nekončí a ten pravý nářez se divákovi dostane hned ve sledu dalších dílů. Je to dramatické, depresivní, drsné, dobře zahrané i napsané a John Voight je ďábel, do páté hvězdičky tomu však přeci jenom něco chybí.

50/50 (2011)

Docela vtipná komedie s prakticky ničím nepřekvapující dojemnou linkou o rakovině a (samozřejmě v jistých mezích) až neuvěřitelně normálním Sethem Rogenem, kteréhož beru jako největší plus. Jenom je škoda, že už několik málo hodin po zhlédnutí si z 50/50 skoro nic nepamatuju.

Ghost Recon: Alpha (2012)

Parádní záležitost! Ubisoft se po Assassin's Creed: Lineage vykašlal na zelené pozadí a do tohohle projektu nacpal víc peněz a sehnal pořádné herce i rekvizity. Čistá akce s pěknou kamerou (nechápu, proč Opaloch natočil Elysium tak strašným způsobem) a nářezovou muzikou. Jediná chyba je, že to nemá aspoň hodinu a půl.

Hunger Games (2012)

Nevím, o čem tenhle film měl být, ale o deathmatchi teenagerů zřejmě ne. První hodinu se člověk snaží neunudit s vyhlídkou na potenciálně lepší druhou půlku, která tomu ovšem nasazuje korunu. Nesmyslný a nezajímavý svět se stupidními (za to, že jste se vzbouřili, vás budeme terorizovat odebíráním dětí – tohle vážně někomu přišlo účinné?) pravidly, pomstychtivými politiky, protože jim někdo ruinuje oblíbenou reality-show, šablonovitými charaktery, retardovaným, nelogickým scénářem (proslov posledního "záporného" přeživšího někomu i dával smysl?), hnusnou kamerou a rozpočtem raději vyplýtvaným na mejkap Elizabeth Banks, již mám obvykle rád, ale tady se mi z ní chtělo zvracet, než by si tvůrci obstarali slušné kulisy, nebo nedejbože CGI. Sociální kritika? Masakr? Obrovský potenciál? Otevřete kurva oči.

The Book Club (2012) (seriál)

Rozhodně jeden z nejlepších a nejoriginálnějších webseriálů, který se kvalitou tyčí hodně vysoko nad většinou podobných projektů. Má slušné herce, je výborně natočený, pobaví a především staví na vynikajícím nápadu. Škoda, že skončil po první sezóně, materiálu na další řady měli tvůrci v podstatě neomezené množství.

The Gamers: Hands of Fate (2013)

Po předchozích dílech sice kvalitativní nárůst co do technické stránky, ale kvalitativní úpadek co do scénáře. Většina známých postav dostala minimální prostor, noví protagonisté jsou nevýrazní, neustálé recyklování jedné otravné formule k naštvání a, co zamrzí nejvíc, skoro všechen nadhled, sebeironie a vtip jsou pryč. Že by se tvůrci vyčerpali JourneyQuestem? Dvojice nadcházejících The Gamers projektů by se raději měla urychleně vrátit do vyjetých kolejí.