Eragon (2006)

Este nikdy som nevidel tak zle sfilmovanu knihu. Ked som zistil ze Eragon bude sfilmovany tesil som sa a dufal ze snad sa opat dockam klenotu ako Pan prstenov, ale opak sa stal pravdou. Film je neskutocne hlupy, nenajdete v nom vacsinu dobrych scen(zato peknu davku vymyslenych a nie moc podarenych). ! Spoiler ! - snad najvacsim nezmyslom vo filme je smrt Razakov, kedze tieto postavy hraju jednu z najdolezitejsich uloh v 2 pokracovani a umru az pri efektnej scene v 3 knihe ale nasi scenaristi sa rozhodli zabit ich uz v 1tke....

Solomon Kane (2009)

Neviem naco minuli tvorcovia filmu 40 000 000 dolarov, ktore mali k dispozicii, ale bohuzial som mal pocit ze pozeram niaku televiznu produkciu. Najvacsim sklamanim bola pre mna choreografia bojovych scen ktorej by som udelil 0 bodov. Nudne,nudne a este raz nudne, nedostatky aspon ciastocne vynahradza temna atmosfera...40%

Soumrak mrtvých (2004)

Niezeby sumrak neponukol par vtipnych scenok, ale vacsinu filmu som presedel ako kamen a suchy britsky humor isiel uplne okolo mna.

Láska nebeská (2003)

Najlepsi a najdokonalejsi romanticky film odhalujuci lasku vo vsetkych podobach. Sympaticky herci, vianocna atmosfera, nezabudnutelne sceny a absencia trapnych americkych klise, prinasaju jeden z najprijemnejsich zazitkov filmoveho platna. Vdaka tomu, ze celok je poskladany z viacerych pribehov pricom kazdy lici iny druh lasky si snad kazdy, kto niekedy lubil najde svoju oblubenu cast. Pohladenie pre srdce aj dusu.

Sirotčinec (2007)

Podpriemerny ducharsky horor, ktory vykrada vsetky mozne horory vratane Nenavisti, Nepremozitelneho zla a dalsich. Za cely film som sa ani chvilu nebal a ani raz nezlakol. Nato ake chvalospevy sa objavili na tento film tu na CSFD som bol neskutocne sklamany a dufam ze Guillermo del Toro sa uz radsej do ziadnych hororov pustat nebude.

Nenávist (2004)

Ducharske horory su jednoznacne moje najoblubenejsie a videl som ich vela ale zatial ziadny sa Nenavisti nevyrovnal. Hlavnym kriteriom na dobry horor u mna nie je oscarovy scenar ci uzasne herecke vykony ale nakolko dokaze byt strasidelny. Vela hororov dobre zacne ale niekde v polke sa to zlomi a mam pocit akoby som s apozeral na uplne iny film. Grudge je mrazivy od zaciatku do konca a Kayako posobi desivejsie nez Samara. Lakacky su efektne a zaver s cistym srdcom mozem oznacit za jednu z najhorovejsich scen vobec.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Kazda jedna 20 minutova epizoda vo mne vyvola viac salv smiechu nez vsetky komedie za cely rok. Charliemu Sheenovi sedi rola dekadentneho bohema ako na mieru sity oblek a bodaj by nie ked v seriali hra miernejsiu verziu svojho realneho ja. Dokaze ma casto rozosmiat uz len svojou mimikou a to ze scenaristi su so mnou na jednej vlne, co sa zmyslu pre humor tyka je na nezaplatenie. Dalsim plusom su skvele vedlajsie postavy, ktore halvnemu predstavitelovi nezostavaju nic dlzne. Pre mna sitcom numero uno, ktory nema slaby clanok retaze.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Snad ziadny animovany ci hrany serial nema taku skandaloznu povest. Zatial co pre starsiu generaciu je casto znamy len ako najvulgarnejsi serial vsetky cias znalec vie, ze v skutocnosti Stone s Parkerom genialnym sposobom paroduju vsetko od spolocnosti cez rozne televizne show ci filmy az po nekonecny vyber aktualnych fenomenov sucasnosti. Pomocou satiry,ironie a cierneho humoru si podavaju celebrity a uchraneny nie su ani slavny fanusikovia serialu(vid dakovna rec George Clooneyho). SP smelo prekracuje hranice, za ktore by Simpsonovci ba ani Family Guy neodvazili, no pokial mate nadhlad a dokazete ocenit trefne aj ked vacsinou drsne parodie zabava je ista. Volakedy som nedal dopustit na Cartmana no v poslednych seriach kraluje castejsie Randy, ved kto pozeral ten vie. This is for what?! Arresting me for what?! I'm not allowed to stand up for myself?! I thought this was America! Huh?! Isn't this America!? I'm sorry, I thought this was America!

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Upgradovana jednotka - Lautner sa nielen hlupo uskrna ale aj si neustale vyzlieka tricko zatial co Pattinson stale vrasti tvar. Rozhodne ovela slabsie ako kniha a kedze mam pocit ze pri ich vybere hercov rozhoduje skor to ci sa budu pacit 11 rocnym dievcatkam nez herecky talent New Moon nema daleko k odpadu.

Stmívání (2008)

Twilight nie su knihy dobre na sfilmovanie pretoze velka cast knihy sa odohrava len v Bellinych myslienkach. Vo filme vsak uvidite len hlupo sa uskrnajuceho Lautnera a ligotaveho Pattinsona ktoreho herecky prejav pripomina jeden velky krc. Cely film posobi strasne umelo a len tazko si v nom najdete sympaticku postavu...