Zrodila se hvězda (2018)

Nečetl jsem komenty pode mnou, ale ... taky Vám přijde Gaga absolutně přirozená v tomto filmu, zatím co se jinak prezentuje jako naprostá pí...šťalka? Tady prostě válí ... i vizáží, páč ji nemusím, ale v tomhle filmu z ní přirozenost úplně čiší. Jinak neznám předešlé verze, takže nesrovnávám. Cooper zahrál, co musel a to tak, že dobře. Trošku mi připomněl Chestera...

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Vůbec nemám problém plesknout 4 stáry, páč na českou tvorbu, byť silně koprodukční, je to velice milé překvapení. Nejsem žádný historik. Ale kdo ví, jak to tenkrát bylo. Všechno. A s tím si myslím si scénář i režisér poradili peckově. . Herecky se to taky povidlo a jen pocit, ale kdo ví, jak by to dopadlo s jinou volbou u většiny postav. Hele, nebudu se tady plácat po ramenou, jakej jsem znalec a kritik. Prostě si odnáším příjemný, kladný pocit.

Zběsilá pomsta (2017)

Klišoidní snad ve všech ohledech... jenomže je to natočený překvapivě dobře. Já se nenudil a oproti Hard targetu 2 se Adkins zvednul o několik levelů i herecky. Hérečka jedna :-D

Bezva ženská na krku (2016)

Mám averzi vůči české filmové tvorbě( stejně jako třeba francouzské) ani nevím proč. Nicméně existují vyjímky a přesně tou je tenhle film. Já si ho užil, protože vybočuje z pseudožravosti prvních dílů starších hitů, nebo filmů točených na sílu jen pro zisk. Film na nedělní odpoledne. Nenáročný byť s vskutku kolovrátkovou zápletkou, ale prostě v tomhle filmu fungující. Za jedna, teda vlastně za pět :-D

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Za mě jednoznačně silně emotivní zážitek. Kam se na režii hrabe vojín Ryan. válečný film s příběhem, podle skutečnosti, byť mu lehce ubírá ta nekončící amerikanovost, ale jednoznačně doporučuju. Bojové sekvence epes. Obsazení super, neokoukané tváře, kontra Worthington a Weaving ve vedlejškách. Nemusím Gibsona jako herce, ale režie mu jde, jako každodenní stolice :-D Prostě snadno a dobře :-D Výborně !!!

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Musím říct, že to na mě silně dýchlo autenticitou, i přes ten trošku rozvláčněný začátek. Ale stejně mazec ...

Kickboxer: Vengeance (2016)

Twl, já se bavil. Krom Van Kouře a Ginušky pro mě neznámé obsazení rolí, o to ale příjemnější. Jasně, klasika je téměř nepřekonatelná. Ale mě se to prostě líbilo. A Tong Po není sice Thaiec, ale je to hovado, jako hovado :-D Za mě 80%

Hráči (2015) (seriál)

S Dwaynem, bez něj, pokud to takhle ve světě profesionálů funguje, twl ... Podle mě hodně slušně natočený. A nedivil bych se, kdyby to chytlo drajv na 5 - 8 serií.

Triple 9 (2016)

Slušně zamotaný, ale zase taková bomba to není.