Bílá velryba (1956)

Bezvadný film,skvělé obsazení,napínavý příběh.Nedá se hodnotit jinak,než plným počtem bodů

Zlá krev (1986) (seriál)

Další pokračování seriálu Sňatky z rozumu už sice spadlo do průměru,sle pořád je to lepší než seriály dnešní (Ulice,Ordinace atd.),ale můžu hodnotit pouze průměr.

Oznamuje se láskám vašim (1988)

Film se mi hodně líbil a vracím se k němu,když chci vidět něco smutného.Tenhle příběh je opravdu smutný.Je otázka,co by setalo,kdyby Ulrika nálet přežila.Myslím,že by byla v dost velkém problému,kdyby potom žila v Čechách.Tam by se ukázalo,jaký je jejich vztah.Jinak ale velmi pěkné.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Když jsem tenhle film viděl poprvé,zamiloval jsem si ho.Od té doby jsem ho viděl mnohokrát a líbí se mi pořád.Viděl jsem mnoho Funésových filmů,ale tenhle řadím mezi špičku.

Krajina s nábytkem (1986)

První film s V.Javorským,který jsem viděl:Moc se mi líbil i Petr Čepek.

Osudná smyčka (1967) (TV film)

Řekl bych normální průměr,kniha byla lepší

Okřídlená hřídel (1987) (TV film)

Zajímavá osobnost Viktora Kaplana,osudy jeho vynálezů a také přátelství s J.Slavíkem.Pěkně udělaná inscenace,která mě pobavila a zároveň jsem si uvědomil,že o našich vynálezcích je toho hodně málo natočeného,

Nástup (1952)

Léto 1945: první měsíce poválečného osidlování pohraničního městečka Grünbachu-Potočné.Ve srovnání s knihou není film to pravé,ale přesto ukazuje drsné vztahy,které vládly v pohraničí.Různorodost lidí v té době byla veliká:Němci,kteří čekají na odsun,dobrodruzi a tzv.zlatokopové,kteří mají zájem pouze o získání majetku a také obyčejní lidé,kteří šli do pohraničí za lepším životem.Proto hodnotím plným počtem bodů.Málokdo ví,že jako předlohu pro svou knihu použil Václav Řezáč městečko Pernštejn v Západních Čechách,kde dokonce existuje i vesnička Oudolíčko.

Věrni zůstaneme (1988)

Tendenční film,který ukazuje válku jako srandu pod vedením SSSR a to se mi nelíbí.Nepřátelé střílí jako o život a nic,ale naši vystřelí a zásah.Tohle neberu.Dvě hvězdičky jsou pouze za výkon Jiřího Sováka.

Transit Carlsbad (1966)

Skvělé herecké obsazení,ale průměrný film,který se nepovedl.Kdyby to bylo označené jako komedie,tak bych to ještě bral.Ale tohle a krimi?To snad opravdu ne.