Tři chlapi na cestách (1973)

Tři chlapi na cestách je komedie z roku 1973,kterou natočil Oldřich Lipský.Ukazuje nám,jak se tehdy lidé z vesnice bavili a také jejich obyčejné starosti a problémy.Je to ukázka toho,jak to v té době chodilo na vesnici.Dnes se může zdát,že je to hloupý film,ale vesnice tak skutečně žila..Tomuto filmu předcházel seriál Tři chlapi v chalupě.Tento byl vysílán televizí živě.Bohužel při požáru většina dílů shořela.V roce 1963 byl natočen stejnojmenný film.

Ho! (1968)

Kdo čekal od Belmonda komedii,ten byl při shlédnutí filmu zklamán.Příběh Francoise Holena patří mezi ty smutnější a vážnější.Výborná hudba F.Roubaixe příběh ještě podtrhuje.Herecký výkon J.P.Belmonda je jako vždy plně profesionální.Vzestup a pád obyčejného poskoka,který absolutně nemá na to se pohybovat ve vyšší hře,přesto si však zachová svou čest v podsvětí zločinu.

Univerzální voják: Zpět v akci (1999) odpad!

Připitomělé pokračování prvního dílu.Opět se ukazuje čím více pokračování,tím větší slabota.Jiný režisér,jiní herci a nad vším se tyčí Van Damme,jako hrdina.Podle mě tento film patří do Pralesní ligy.

Hoří, má panenko (1967)

Poněkud hořká komedie o jednom hasičském bále jako vystřižená ze života.Já mám nejradši scénu s tombolou,kdy se zhasne a najde se jeden,který chce vrátit,co znárodnil.Po rosvícení ho však vidí celá vesnice.Naopak velice drsná je scéna s dědou u jeho hořícího domu.Formanovy filmy mám velice rád,proto nemůžu hodnotit jinak než plný počet.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Pojednání o malé české závisti, která se neštítí ničeho.Sousedské vztahy plné naschválů a různých vymyšleností jsou sice k smíchu,ale bohužel jsou i dnes pravdivé.Pavlačový dům skýtá různé možnosti,jak znepříjemnit život tomu druhému.Po přestěhování na sídliště jsou obě rodiny Bartáčků a Nováků opět vedle sebe.A letitý kolotoč naschválů a zlomyslností se opět točí ... Je to má oblíbená komedie i vzhledem k perfektním hereckým výkonům Miloše Kopeckého,Stelly Zázvorkové,Ivy Janžurové a Františka Peterky.Dost násilně na mě působí dvojice Sobota a Veškrnová,kteří sice hráli,co bylo v jejich možnostech,ale do filmu se podle mě nehodili.

Sestřičky (1983)

Prostředí drsného pohraničí v padesátých letech,zdravotní sestry v podání Jiřiny Jiráskové a Aleny Mihulové,to je základní motto filmu sestřičky.Mladší,přeložená z trestu,získává své životní zkušenosti pod dohledem starší zkušené kolegyně.V řadě situací, kdy musí prokázat své odborné znalosti, nachází postupně smysl svého života.Film ukazuje tehdejší drsný život v pohraničí,které bylo po odsunu Němců dosídleno mimo jiné i lidmi,kteří žili velmi primitivním způsobem a měli své zvyky.Myslím,že je velmi podařený a patří k dobrým dílům Karla Kachyni.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Pětidílný seriál o rodinách dvou českých podnikatelů Borna a Nedobyla umístěný do období začátků národního uvědomování.Perfektní herecké výkony Jiřího Valy a Vladimíra Ráže,co víc si může člověk přát na pět sobotních večerů.Dnes si můžu sice pustit seriál celý najednou,ale nevrátí to ty chvíle,kdy celý národ s napětím čekal,jak dopadnou hlavní hrdinové,koho si vezme Born atd.Vše podmaloval také vyprávěč Václav Voska,který dokázal napětí ještě vystupňovat.Myslím,že to je náš nejlepší seriál.

Slavnosti sněženek (1983)

Komedie,jejímž hlavním motem je spor dvou mysliveckých spolků o zastřeleného kance.Jeden z filmů,které zanechají hluboký a nezapomenutelný dojem.Musím říci,že výkony Rudolfa Hrušínského a Petra Čepka jsou na velmi vysoké úrovni.Na tomhle filmu jsem nenašel chybu a musím ho hodnotit pěti hvězdičkami.

Zlaté časy ve Spessartu (1967)

V posledním díle cestuje " komteska" časem a hledá svého ženicha.Ze všech tří dílů musím hodnotit nejvýše tenhle.Člověk se u něj docela pobaví,hlavně vizí budoucnosti,která se nám v roce 1967 nepřipadala tak strašná.Někdy je i docela pravdivá jako například mírový parlament je podobnost čistě náhodná.

Skleněné peklo (1974)

Přestože katastrofické filmy nemusím,Skleněné peklo je vyjímka.Plejáda výborných herců (Steve McQueen,Paul Newman,Fred Astaire a další) nám odkryjí na jedné straně těžkou práci hasičů ve výškových budovách a na straně druhé charaktery lidí,kteří se octnou v mezních situacích.Napětí a akce filmu nekolísají a táhnou se celým filmem až do konce.Nevím,co bych postavil na první místo (knihu nebo film),ale přikláním se tentokrát k filmu.