Návštěvníci (1983) (seriál)

Já se obávám,že tohle je poslední pořádný český scifi seriál,který jsem viděl.Téma a scénář výborné a strhující děj a konečně výborní herci.Co víc k tomu dodat.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Jarolav Foglar a jeho knihy byly moje mládí.Protože tenkrát ( až na pár měsíců v roce 1968 ) Rychlé šípy nesměly vycházet,četl jsem je v časopise Mladý Hlasatel a Vpřed,které měl schované můj otec.Když natočili tento seriál,bylo mi celkem jedno jaké má nedostatky a měl jsem ho rád.Když nemohl být později promítán,sehnala mi matka někde Knihu na půjčení a pak mi jí pomohla opsat,protože jsme netušili,jestli ještě někdy vyjde.Podobně jsem pokračoval s druhým dílem Stínadla se bouří.Nemůžu jinak hodnotit než plným počtem bodů.

Únos Moravanky (1982)

Tak nevím.Scénář sice nic moc,ale na druhou stranu slušná muzika ( i když jí nemusím ) a na tu bídu slušné herecké výkony.Co mohli herci asi tak z takového scénáře udělat lepšího?

Okres na severu (1981) (seriál)

Je jasné,že seriál byl psán na míru tehdejším poměrům,ale přesto je v něm mnoho pravdivého,co se v tehdejší době dělo.Je například pravda,že když někdo zavolal,že v domě bydlí ten a ten funkcionář,tak ty popelnice přednostně vyváželi.Ale když koukám na herecké výkony,řekl bych,že nejsou špatné.Proto rosvěcím tři hvězdičky.

Půl domu bez ženicha (1980)

Typický případ určité části lidí v té době.Chtěli svým dětem dát všechno,aby se měli lépe,ale vůbec se jich neptali,jestli to chtějí oni.Škoda toho závěru,který se opravdu nepovedl.

Dva muži hlásí příchod (1975)

Když si odmyslím uvědomělost soudruhů ve zbrani,což nikdy na vojně nebylo,vychází mi z toho příběh obyčejného kluka,který se doposud nehnul od rodičů a najednou vojna.Pro tyhle kluky to byl problém a někteří z toho i potom blbli a nebo lítali po nemocnicích.Fakt je ten,že kdo vydržel,ten se změnil.Myslím,že Jaromír Hanzlík tu roli pochopil naprosto přesně,možná,že to i sám zažil na vlastní kůži.Proto musím hodnotit plným počtem bodů.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Velmi dobrý seriál.který celkem věrně popisuje historické události.Monumentální jsou hlavně výkony Heleny Růžičkové a Stanislava Zindulky..Protože se část seriálu natáčela u nás v kraji v městě Loket,hrála tam kompars i část občanů města.Dokonce i můj bývalý profesor ze školy,což má pro mě i tento půvab.

Nemocnice na kraji města - nové osudy (2008) (seriál)

Kdyby to byl samostatný seriál,tak by to ještě ušlo.V návaznosti na první sérii to vůbec není,jak tvrdili tvůrci,lidské a zábavné.Postavy jsou většinou nevěrohodné ( Čeňková obzvlášť ).Je to o něco málo lepší než druhá série.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

Nečekal jsem od tohoto pokračování příliš,ale ta bída,co přišla,mě úplně šokovala.Kdyby to mohla Jaroslav Dietl vidět,co se z jeho seriálu stalo,asi by hořce zaplakal.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Řekl bych,že se jedná o naprostou špičku,která je daná i výborným hereckým obsazením.Děj je strhující a napínavý.A to nemluvím o skvělém výkonu Miloše Kopeckého,který do té doby hrál pouze záporné postavy.