Dokonalý trik (2006)

"Nakonec přemýšlíte, v čem byl trik. Ale nezjistíte to, protože pravdu ve skutečnosti nehledáte. Nechcete ji odhalit. Chcete být klamáni."

Žena ve vodě (2006)

Pro mě to byla pohádka, na kterou jsem se dlouho těšila a to těšení bylo o trošku větší než zklamání z prázdna.

Akt (1997) (divadelní záznam)

...Ano, to je možné...

Záskok (1997) (divadelní záznam)

...Té lípy se nevzdáááám...

Noc s leguánem (1964)

Filmy, které jsou hodně o scénáři, jsou dělané přímo pro mě. Huston natočil lepší snímky, jak se k Noci s leguánem většina lidí vyjadřuje, ale pokud by režisérem nebyl zrovna on (přehnaná očekávání), film by byl na tom s hodnocením určitě lépe.

Pojistka smrti (1944)

Hitchcocka miluju nade vše, ale jak píše Exkvizitor, Wilderova Pojistka je naprostá čistota svého "žánru". Bude obrovský problém něčím dalším můj noir posunout vpřed.

Sedm samurajů (1954)

206 minut se může zdát na Kurosawův film příliš, a pokud se pořádně nezadíváte, nejspíš s tím i v půlce odejdete. Mám ráda způsob, jakým ke mně staré japonské filmy promlouvají, a proto jim nechávám stále dveře otevřené...

Papírový měsíc (1973)

Výborný příběh je k nezaplacení...díky Alvinu Sargentovi za precizní scénář...a malé Tatum za neobyčejný zážitek (málokterému dítěti se tak podaří zahrát, ale opravdu hrát)