Na vlásku (2010)

S čistým srdcem můžu prohlásit, že ti co ještě náááhodou neviděli rozhodně prohloupí, když se nepodívají. Protože já se skvěle bavila. Výborná parta legračních postaviček, od úžasného koně s vlastnostmi psa, přes zlodějského kasanovu a drsňáckého chameleona, až po stařečka notorika, co v převlečení za Amora rozdává chlípné pusinky. Nejlepší hláška: Šemíka nééé!

Ježek (2009)

Můj komentář je ovlivněn knihou, kterou jsem četla a na jejím základě na film i narazila. První polovina filmu na mě působila strašně. Mapuje především druhou část knihy, kdy do děje vstupuje Kakuro. Herečka, která hraje René mi sedla na první pohled, pan Kakuro s přivřenýma očima taky, ale Paloma... tak tu podle mě vůbec netrefili :) V mém podání je to holčička s rovnými tmavými vlasy, tak trochu věčně zamračená, nad své okolí povznesená a velmi inteligentní. Paloma "z filmu" je naopak blonďatý andílek s neposednými vlnitými vlasy a neskutečně blbá. Snažila jsem na film dívat nezaujatě a neříkat si... tohle vynechali, ale to bylo přece důležitý!... a nakonec jsem došla na to, že sice vynechali první půlku knihy, ale vše tak nějak v průběhu dovysvětlili. Sympatické je, že příběh pozměnili vážně jen minimálně, spíš ho tedy jen osekali a samozřejmě nemá tu hloubku co kniha, protože ta je většinou založena na myšlenkách, než dialozích. Proto taky má Paloma celou dobu tu pitomou kameru. Vážně vtipné scény: první dopis pro Kakura a scéna se záchodem.

Pohádka o Popelce (1979)

Popravdě nechápu, jak může někdo dát tomuhle krátkému dílku odpad. Klasický příběh, příjemné zpracování (že by je právě toto natolik iritovalo?).

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Opravdu výborný seriál, který by si zasloužil trochu lepší ukončení (a ten podivný -a stejně tak otevřený- film nepočítám). Herecké obsazení je výborné. Georgina v podání Ellen Muth je pro mě hodně provokativní, Rube má tu správnou dávku autority, Mason je feťák k sežrání, Daisy neskutečně protivná a Roxy vás pozvolna dostane na svou stranu. Tak.. na koho si sáhnem dneska?

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Musím dát pět hvězdiček už jen proto, že nikdy neodolám když to jede v televizi. A to i přesto, že postavu Lily většinou nemůžu vystát a vůbec mi nevadí, když se na pár dílů vytrácí. Pro mě seriál táhne vpřed Barney, na kterém jde asi nejvíc vidět nějaký vývoj a pohyb vpřed (i vzad), ale stále je Barney - zábavný a zajímavý. Btw: Bezkonkurenčně nejlepší scéna je z dílu, kdy si Ted a Barney zkouší provoz baru - mluvení bez mluvení. // asi všeho moc škodí -> snižuju

Sex ve městě (1998) (seriál)

Nejspíš čiště ženská záležitost. Čtyři Newyorčanky probírají všední témata žen na celém světě... ať už to jsou připitomělé, nebo vážné věci, probíráme je všechny. A nejspíš proto to prostě funguje!

Deník doktorky (2008) (seriál)

Deník doktorky klame tělem. První řada, ještě vcelku uvěřitelná a vtipná, by byla i za tři hvězdičky. Nicméně s dalšími díly stoupá míra hysterie hlavní postavy doktorky Grétky Haaseové a člověk si říká, kdy už bude překročena ona hranice, kdy si Grétka uvědomí, jak se to proboha chová (a jak se lidé chovají k ní). A nakonec se zamyslí nad tím, jestli ho to vážně zajímá až tak moc, aby s tou protivnou hlavní postavou vydržel celých 44 minut.

Moje rodina (2000) (seriál)

Miluju Bena Harpera! Je to venku. Toho uštvaného muže, který má být hlavou rodiny, ale moc se mu to nedaří. Bojuje nejen s dětmi, ale i s manželkou. O kousek životního prostoru, o peníze, o svou mužnost. A já se u toho královsky bavím.

Ajťáci (2006) (seriál)

Dost těžké k tomuto seriálu říct něco originálního. Něco víc, než že je to super a seznámení s Jen, Royem a Mossem stojí za to. Takže nic originálního vymýšlet nebudu a jen podotknu, že podle mého názoru se budete opravdu bavit.

Black Books (2000) (seriál)

Bernard... Bernard, Bernard, Bernard! Nabručený Ir, velké dítě...ničemnej parchant! Fran je výborně asexuální a svým způsobem zvrhlá ženská, která mě moc baví a Many? Musím to psát? Spousta vína, cigaret, ironie. Seriál u kterého prskám smíchy na obrazovku. :)