Zelený sršeň (2011)

od tohto rezisera sa proste cakalo cosi ine. nieco zmatenejsie, surealnejsie, proste - inaksie. Green hornet je len taka obycajna akcna komedia v style Kick Ass alebo Defendor, ale - Kick Ass je omnoho akcnejsi a zabavnejsi, Defendor je zase vacsia drama. Green Hornet je taky "ani, ani"... Body tiez nemozem pridat za hlavnu postavu lebo zatial v ziadnom filme sa mi nepacil a ani tu nesklamal - bol (mi) rovnako nesympaticky :/ Ano je to celkom vtipne, celkom pozeratelne, aj ostatne postavy okrem tej hlavnej su ok a snad by som to aj doporucil niekomu kto ma rad tieto akcne komedie. Ja osobne to vsak radim skor k priemeru.

Cesta samuraje (2010)

ziadne velke umenie sa nekona, je to vlastne skor dost nezmysel na temu ktora uz bola spracovana mnohokrat... ale. bolo to zabavne, malo to tie "wov" farbicky, a je tam sexi hlavna zenska postava a - su tam aj nejake bitky a nindzovia (to potesi mladsieho divaka). obvykle to na dobry film nestaci, ale v tomto pripade sa mi to zdalo akurat. 3* a s kludnym svedomim odporucam dalej...

G. I. Jane (1997)

80te a 90te roky boli proste "zlatym obdobim" akcnych filmov. Gi Jane som videl uz v '97 a vtedy to bol, taky celkom fajn film. Ale - s casom dozrel a dnes sa mi paci este viac :) Zazrel som ho raz vecer ked som prepinal TV a - tak ma to znova zaujalo ze som to vypol, siel k PC a pozrel si to od zaciatku (v TV som zaciatok nestihol a 10minutove reklamy ozaj nemusim, dabing tiez radsej nie...) - youtube je paradny vynalez i ked filmove studia so mnou asi nebudu suhlasit :) no nic - proste aj po rokoch (resp. najma po rokoch) vyborne! Demi mi prisla celkom uveritelna, mortensenova postava mala tiez cosi do seba, a vobec mi nevadilo ze to bolo cele o superamericanoch co zvitazia nad celym svetom - o tom predsa akcne filmy z 80-90 rokov su. ak mate filmy z tohto obdobia rovnako radi ako ja, urcite odporucujem. ak vsak vyzadujete nieco dramtickejsie, s plnsim pribehom, proste cosi hlbsie, tak GI Jane mozete preskocit (ale bude to na Vasu skodu :))))

Expendables: Postradatelní (2010)

mam rad akcne filmy, a - akcne becka z 80tych rokov - to pozeram aj dnes. a velmi rad! a vsetci akcni hrdinovia v jednom filme - mozno lacny tah na prilakanie divaka, ale na mna to fungovalo :) aj kvoli nim som sa na expendables velmi tesil! a - skutocne to nesklamalo. paradny akcny film, obcas dobre hlasky, sexy hlavna zenska postava - neda sa tomu nic vycitat. len - je to iba akcny film :/ velmi dobry a - mozno potrebuje cas aby dozrel, ale zatial by som ho neradil medzi kultove akcne filmy. uvidime o par rokov ci si ho pozrem rovnako rad ako teraz. zatial teda 3, urcite odporucam len - az tak vela od toho zas necakajte. (PS na 2ku sa tesim tiez, napriek tomu ze viem ze to bude zas len dalsi akcny film - ale o tom predsa akcne filmy su!)

Benga v záloze (2010)

ano, v podstate taka lahka akcna komedia ktorej na prvy pohlad nic nechyba. to co mi vsak na druhy pohlad chybalo asi najviac bolo ze vsetky herecke hviezdy ostali nevyuzite :( mark wahlberg je proste (podla predoslych uloh) akcny frajer a v tejto ulohe mi naozaj nepasoval. dalsim problemom je humor. resp - jeho nedostatok. mozno ok pre nenarocneho divaka, a snad aj ja som sa par krat zasmial ale ked teraz (film hodnotim cca po 2 mesiacoch) nad tym premyslam, na ziadnu "kultovu" scenu ci hlasku si neviem spomenut. akoze, urcite si to divaka najde, len - mna to az tak neoslovilo. nebolo to vyslovene zle, ale - odporucit mozem iba ak ozaj ozaj nie je moznost vyberu ineho filmu

Všemocný (2011)

prijemne prekvapenie - niekto by mohol povedat ze tych superhrdinov a superschopnosti je uz prilis, ale - nespominam si ze by som ten napad videl spracovany takto. trosku mi to pripomenulo az philip k. dicka a cakal som ze aj jeho meno uvidim pri "writers". nic to - ako vravim, napad fajn. vela filmov trpi problemom slabsieho konca, no ani to nemozem limitless vytknut - koniec je proste fajn, taky ze ma z toho divak dobry pocit :) takze podme dalej - spracovanie. spracovanie (ok, u mna spracovanie = efekty :))) je tiez prekvapivo vyborne. film posobi dostatocne akcne, ma to tempo ale stale tam ostava myslienka, par viac ci menej prekvapivych zvratov - proste nezacne to nudit. herecky - asi len priemer, ale tak toho herca co hral hlavnu postavu mam rad, takze u mna fajn. dalsie veci (soundtrack, kamera, zvuk) za co sa udeluju oscary som nijak vynimocne nepostrehol tak dajme tomu ze priemer. tak ci onak, celkovy dojem vyborny. nie perfektny ale stale velmi dobre. 3, mozno 4 * a - urcite doporucujem vsetkym fanusikom scifi, superhrdinov, akcie - a vlastne vsetkym fanusikom dobreho filmu :)

Super 8 (2011)

Uz len ten nazov znel tak ze od toho treba mnoho ocakavat :) Trailery a vela reci to tiez len potvrdili. Tak som sa teda celkom tesil. A - ono to ozaj prislo! Hned na zaciatku to pekne vtiahne do deja, je tam tajomno, napatie, snad trosku strach - cele s velmi fajn hercami (a ta mala je snad este lepsia ako jej sestra...). No velmi prijemne. Ale tak dobre ako sa to rozbehlo, tak rychlo to zase spomali, a je to coraz slabsie, nejake nemastne, neslane, miestami nezmyselne, a herci sa marne snazia, je to uveritelne coraz menej :( Koniec, ktory to mohol zachranit sa nekona a tak to ostava len lepsi priemer :/ Oplati sa pozriet? Ja myslim ze ano. Stale je to velmi fajn, a v podstate sa mi to pacilo, len ma trosku mrzi ze to nebolo dotiahnute (podla mna) k dokonalosti.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Ani neviem preco to obcas robim - ze vedome si pozriem film o ktorom uz vopred viem ze to bude strasna nuda :/ O KP2 som to vedel, pretoze - uz jednotka bola (pre mna) velmi slaba a s pokracovaniami je to obvykle horsie... Proste mozno to je fajn film, ale asi pre iny typ divaka. Je to naozaj pekne animovane, je tam aj humor (opat, nie pre mna ale - je tam...) vela znamych mien v dabingu, ma to pribeh - no tak ci tak - nuda. S respektu k tvorcom davam aspon 2, a ked tak pozeram na pozitivne hodnotenia, urcite si svojich fanusikov najde, no ja odporucit nemozem :/

Neřízená střela (2010)

Vyborne! Nie perfektne, ale vyborne... Celkovo takyto typ (zabijacke/zlodejske filmy co to neberu prilis vazne) komedii mam velmi rad. Mozno aj preto ze ich zas tak vela nie je a tak je vzdy fajn ked sa nejaka obcas objavi. Konkretne v tomto je to cele pekne britske (a priznavam sa, ked vidim vo filme Londyn vzdy som neobjektivny a filmu hodnotenie trosku pridam :), herecky velmi dobra hlavna postava, ktoru vyborne doplna zenska sexy postava (tiez herecky ok) a kamarat Harryho Pottera je tiez velmi dobry :) To hlavne co ma byt v komedii (humor, podla moznosti inteligentny, nie trapny) tu je, a cely cas som sa vyborne bavil. Nie je to perfektne (stale mam taky pocit ze tam proste chybal Brice Willis) ale velmi, velmi dobre. Hodnotim triezvo - par mesiacov po tom ako som to videl, takze "len" 3. Tesne po tom ako som to dopozeral by to mozno bolo aj 3/4 :)

Méďa Béďa (2010)

Zle, zle, zle ale - preco som pozeral film ktory je zjavne urceny pre divaka o 20 rokov mladsieho? :) Presne tak - Yogi Bear je uplne v poriadku, a aj ako film je to spracovane fajn (animacie, pekny vyvazeny pribeh, a humor ktory nie je az tak uplne trapny, vsetko to co ma mat klasicky film) len - je to detsky film! A nie je to film pre starsich co vyrastali na klasickom Yogim co chodil v telke ked sme boli mali. Nebrat teda prilis vazne, uvolnit sa, ak ide o to pozriet si film s detmi/mladezou - Yogi je dobra volba. Pre takeho "normalneho" divaka, ale asi nie :)