Srážka s mimozemšťanem (2011)

V podstate fajn film, ale - ani britske ani americke, ani lahka komedia, ani komedia pre pravych geekov. Znova by som to asi zaradil k filmom ktore su sice uplne v poriadku, no mna osobne nejak neoslovili. Ano - da sa pri tom pobavit, nie su tam ziadne vazne nedostatky, len - nie pre mna :) Cize - pribeh fajn, je tam cosi nove, zabava fajn, efekty, herci, dokonca aj bonus Sigourney vyborne. Prijemny oddychovy film, ktory mozem doporucit a nevadi ze mna az tak nezaujal.

Gulliverovy cesty (2010)

Ani neviem presne preco to bolo take slabe. Pekne farebne, znami herci, moderne efekty ako sa patri, 3D ale - stejne iba nejaka zlepenina. Komedia, ale - velmi priemerna (rozumej urcena pre masy). Pribeh obycajny, a prvky na obzvlastnenie (roboti???) nezaujali, skor to bolo take nejake nasilu. No a tiez dost velmi ma sklamal (ja viem, moja chyba) cesky dabing - asi najhorsie boli dabovane piesne :/ Ah, uz asi viem - 3D je to kuzelne slovicko (nie, nemal som "moznost" vidiet to trojrozmerne), ktore ma lakat divaka. Rovnako ako 100 dalsich 3D filmov ktore su sice o nicom ale - je to 3D. Mozem teda snad odporucit iba ak sa radite k fanusikom 3D, a nevadi Vam ze film samotny je slabsi.

Šmoulové (2011)

uff, to mam naozaj hodnotit? spravil som chybu ze som si myslel ze to nebude az tak detske, a ze snad mysleli aj na starsieho, narocnejsieho divaka - nie... smerfy su proste blbost. to bol serial co frcal v 80tych rokoch a tam to malo ostat. tento remake bol podla mojho nazoru uplne zbytocny. dej velmi slaby, herecky - no, vsak ono to na taky film staci (inak - cely film som si myslel ze ta hlavna hrdinka bola Anna Faris zo Scary movie), a vlastne - nebolo to asi az tak vyrazne, ale zdalo sa mi ze film sa snazi parodovat sam seba. na druhej strane vsak uznavam ze to bolo natocene na urovni, postavicky sa hybali tak ako sa mali, a pre mladsieho divaka moze byt tento film celkom fajn. Ak sa vam teda pacili filmy ako napr. Stuart Little (neuveritelna hlupost) - kludne si Smurfs pozrite. "Normalnemu" divakovi vsak odporucit nemozem...

Red (2010)

fajn akcna komedia, nespominam si ze by som podobny napad uz videl, tak pre mna aj cosi nove. vek hrdinov na akcii neubral, stale su tam vsetci frajeri ako sa na americanov patri, nechybaju ani spravne hlasky co sa do akcnych filmov hodia, je tam samozrejme aj nejaka ta laska (no - proste v hlavnej ulohe je aj par/dvojica). bruce konecne nehral mladeho akcneho frajera, a tato uloha mu pristane v jeho veku omnoho viac - snad bude pokracovat tymto smerom (na rozdiel od inych prestarlych akcnych hviezd) celkovo - ako som napisal na zaciatku, prijemna akcna komedia - oplati sa vidiet

Zrození Planety opic (2011)

pekne, pekne len nejak som sa cely cas nemohol zbavit pocitu ze to bolo len o tom ukazat ake triky sa dnes uz daju natocit, ake velke vybuchy vieme ukazat, vsetko v co najvyssom hd a vela farbach... a pribeh - ano, aj emocie zobrazime poriadne, a bude tam boj dobra a zla a vsetkym bude jasne kto su ti dobri a na koncii to dobre dopadne! jednoducho - vsetko to co tu uz doteraz bolo, ale este trosku lepsie. akoby az nasilu. vysledok je samozrejme vyborny, len prave ta dokonalost samotna zatienila dobry pribeh... urcite vyborny velkofilm, a tusim ze 99% ludom sa bude pacit a velmi vela divakov to oznaci ako to najlepsie za rok 2011 (skoro sa mi az nechce verit ze to nebolo nominovane aspon na jedneho oscara), len - ja by som to az tak neprehanal :) dobry film, velmi pekne efekty, zaujimave, ale 5* urcite nie

Solomon Kane (2009)

vraj podla znamej filmovej postavy, ale - tieto britske paperbacky, a este z obodobia okolo 1930 - no priznam sa pre mna to neznie ako zaujimava kombinacia. SK zacina slubne - akcne, silne efekty, vyrazna hlavna postava, demoni... ale potom sa to nejak preklopi do pochmurnej britskej scenerie, hlavna postava uz nie je tak akcna (a ten koniec to nevynahradi), a vlastne cely dej sa ako keby spomali... ano je tam koniec, tak ako sa caka - bitka s hlavnou zapornou postavou, ale i tak - nevyrazne, medzi hercami tiez len menej zname (pre mna) mena, a dej/pribeh tiez pomerne plytky (uz po par tyzdnoch od kedy som to videl, neviem presne detaily pribehu...) Nebolo to zle, oplati sa snad aj pozriet, ale - dnes je omnoho viac rychlejsich akcnych filmov. Doporucujem teda iba ak nie je nic ine, resp. ak ste fanusikmi zanru.

Nauka o snech (2006)

volne pokracovanie eternal sunshine... asi tak by som to zhrnul. Mal som tu smolu (alebo stastie? alebo - to tak bolo narocky?) ze titulky boli len take polovicne a tak som v niektorych francuzskych/spanielskych pasazach nevedel presne o co ide ale - aj to k filmovemu zazitku pri tomto filme patrilo :) proste "haluz" - keby to bolo spracovane na dnesnej fimovej urovni (triky, animacie, cgi) tak by som asi pisal ze vyborny surealny zazitok, ale takto - je to len "mile". zaroven je to romanticky film, a aj ta laska nie je taka ako v dnesnych americkych romantickych komediach - je tiez len "mila". takze ked to zhrniem - velmi divny, ale zaroven velmi mily film. nedam viac ako 3* (tento typ umenia asi neviem celkom ocenit) ale - aj tak, doporucujem.

Obojek (1991)

mozno to s 3* trosku prehanam, ale tento film je (pre mna) proste klasika z tohto obdobia. obojkovy napad som videl vtedy v tomto filme prvykrat, rutger hauer nebol az taky popularny ako ine akcne hviezdy z toho obdobia ale - stale celkom frajer (blade runner, split second), dnes je uz citit ze je to len becko a pribeh je slabsi, herecky tiez nic moc - ale, tak ci onak, stale si myslim ze je to proste klasika :) a samozrejme maly plus bod za dannyho treja :)

Pečeť vraha (2003)

Ale ale - toto bolo veru prijemne prekvapenie. A priamo uprostred filmu! Zaciatok filmu je - slaby. Ani slaby nie je to spravne slovo. Trapny. Herecky aj humorom, trapnejsie ako cinske kung fu filmy z 70tych rokov. A ani ziadne "bitky". Ak ste si este pred filmom pozreli hodnotenia, tak sa nebudete stacit cudovat preco sa ten film kritike (a nie len domacej, korejskej scene) tak pacil? Je to ine? Ano. Ale - v horsom! Je to trapna komedia... A ani sa to nesnazi napravit, celu dalsiu polhodinu (snad aj dlhsie) to ostava dalej trapne... A vlastne ani neviem, kedy sa to preklopi do vybornej dramy, ale ked uz je scena s amputaciou nohy, je jasne ze uz sledujem dobru krimi dramu. A kvalita este dalej stupa, zazivame dalsie finty na divaka, vratane otvoreneho konca - proste po tom ako film skonci som bol ochotny zabudnut na tu prvu (stale nerozumiem preco to spravili tak ako to spravili) trapnu polku filmu a skor mi ostalo v hlave to kvalitne. Dal by som mozno aj 4*, ale ten uvod, ale ten uvod... Kazdopadne velmi odporucujem, uvod treba vydrzat (nepretacat, aspon bude mat ta druha polka filmu s cim kontrastovat :))), na konci je to ozaj vyborny film!

Saw 6 (2009)

Nic nove, ale - stale fajn standard. Vlastne - keby mi povedali ze je to Saw 2, alebo Saw 4, uveril by som bez toho aby nieco vo filme nesedelo. Totiz, tusim ze ono to ma aj nejaky pribeh, ze tie postavy nejak "nadvazuju" na seba, ale - asi nie som az taky velky fanusik aby som to cele sledoval - tak napriek tomu ze som videl vsetky predosle pilky, skusim hodnotit tento film osamote, bez toho aby som porovnaval. No a - presne ako vravim. Nic nove (v konkurencii ostatnych horrorov, snad len ten hlavny napad - zmrzacte sa aby ste si zachranili zivot;) ale stale slusny standard. Ak ste podobne ako ja videli vsetky predosle casti, a v podstate vam prisli ako fajn filmy, nic nepokazite ani s Saw VI. Ak vas vsak uz 3tia ci 4ta cas neuveritelne nudila, tak do VI netreba vkladat velke nadeje. 2* Odporucujem? Ano - ak ste fanusik serie, alebo fanusik (gore) horroru.