Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

misterz

Po dlhom čase som si pustil ďalší diel tejto mega série, no ako zvyčajne som dospel k záveru, že mi už nemá čo ponúknuť. Mnohí si to chvália, hlavne kvôli prepracovanému deju, no ja som na to pozeral ako na španielsku dedinu. Nič mi nedávalo zmysel, čistý chaos v postavách. A rafinovanosť jednotlivých úloh tiež nebola nič moc. Podpriemer. 40/100 ()

Anderton

Dej je tentokrát našťastie priamočiary a v centre pozornosti Jigsawa a jeho nasledovníkov je istý manažér zdravotnej poisťovne. A aj zopár jeho kolegov. Pasce sú vymyslené fajn, ale to by nemalo byť jediným kritériom pri hodnotení jednotlivých častí, scenáre už dávno nie sú tou najväčšou devízou tejto série. Bohužiaľ sa zase dostáva k slovu prepisovanie vlastnej histórie a tak som celú líniu s tým, čo s Hoffmanom a prečo, proste odignoroval. Záver chvalabohu neprináša nejaký brutálny zvrat, pri ktorom by sme si opäť museli klepať na čelo ako napríklad pri štvorke, ktorá mimochodom prezradila, kto je nasledovníkom a aj to, že Hoffman nesiaha charizmou Jigsawovi ani po prvú pascu na pätách. ()

Pumiiix

Super, skvělé. Návrat SAW opět na 5* z mého pohledu. Trefné flashbacky, na „pilu“ velice dobře podaný příběh, klasicky výborné gore a dobře obsazení herci do nelichotivých rolí obětí. Příběh se zase velice znatelně doplnil. Zasloužených 90%. A teď si zase rok kecejte ty vaše „kidy!!“ „a kolik bude SAW? 33,55,99,3600?, To už je sedmička? atd….já se můžu jen smát ;-). Pořadí: SAW 1,2,6,5,4,3. ()

sniper18

Je to celkom dobrý hororový thriller z tejto vydarenej série. Má dosť dobrý príbeh o mužovi z poisťovne, ktorý so svojim tímom prešetruje poistné zmluvy, aby nespravodlivým systémom spoločnosť neprišla o viac peňazí na úkor klientov a tak sa stane súčasťou hry, v ktorej môže rozhodnúť o živote svojich najbližších a priateľov. A zatiaľ sa detektív Hoffman snaží zviesť vyšetrovanie na zlú stopu, aby mohol nerušene pokračovať v hre. Spracovanie je celkom slušné, ale aj tak sa z toho ešte dalo získa aj o trochu viac. Ako celok to pôsobí dobrým dojmom, opäť výborný úvod so zaujímavou pascou, dve hlavné zaujímavé línie, nejaké flashbacky a záver, to všetko pri úplne ideálnej dĺžke, takže nudiť sa tu nedá, ale všade sa nájdu nejaké detaily, ktoré mi to trochu narúšajú na rozdiel napríklad od predchádzajúceho dielu, ktorý to mal doladené lepšie. A hlavne ten záver, ktorý je síce nečakaný, ale ani ma to až tak moc nezaujalo, no to sa týka hlavne línie s pascami, tá detektívna je v poriadku. Ale celé to vynahradzuje opäť postava Hoffmana, ktorý ma tu skutočne baví a tak sa na to dobre pozerá po celý čas. Celkom spokojný som aj po hororovej stránke, niektoré pasce ma už vo svojej podstate až tak moc nezaujali, napríklad dlhý beh cez paru, ale tá úvodná je aj v rámci série skutočne zaujímavá, toto bol dobrý nápad, páči sa mi aj pasca s dýchaním, ktorá je aj slušne napínavá a bavili ma aj situácie, pri ktorých sa má hlavný hrdina rozhodnúť, kto prežije a kto nie, síce tu chýba nejaký lepší nápad, ale zaujme to. A poteší aj Hoffmanova ručná akcia. Čo sa týka hereckého obsadenia, Tobin Bell tu už ani nemá moc čo ponúknuť, ale aj tak niektoré flashbacky s ním zaujmú, najlepší je opäť Costas Mandylor v úlohe Hoffmana, ale nesklamú ani zvyšné postavy a hlavne tie z predchádzajúceho dielu. Réžia a technická stránka sú bez problémov. Oproti predchádzajúcemu dielu je to o trochu slabšie, ale stále je to plnohodnotný diel, ktorý si dobré hodnotenie zaslúži. 72% ()

Smok

Tak som sa po predchádzajúcich výčitkách na stranu tvorcov a počet pokračovaní nakoniec dokázal povzniesť nad vec s argumentom, že aj mnohé svetoznáme kapely hrajú dlhé roky tú istú hudbu a predsa si ich albumy kupujú milióny ľudí a sú stále žiadaní. (Karla Gotta som nemyslel). Čiže polemiku o správnosti existencie ďalších dielov nechám tak a sústredím sa na kvalitu filmu: Takže ani v sérii Saw sa nič na zabehnutom scenári sa nemení ani pri šiestom dieli, mašina ide ďalej a šestka nám hlavne ukáže návod, ako sa vysporiadať s krkavými zamestnancami zdravotnej poisťovne. Nemôžem sa ale zbaviť pocitu, že keď už chceme pomaranč vyžmýkať, tak treba aj poriadne zatlačiť... ()

• Kvůli vylepšení posledních 5 minut byl film oficiálně dokončen až 21. června 2009. (Duoscop)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 68. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Film nebyl promítán kritikům. (Cheeker)