Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

becki_tu

Další střípky do příběhové mozaiky Jigsawa a "jeho" lidí, další promyšlené pasti a hry, další porce krve a křupání kostí, další vypointovávání minulých dílů a především důkaz, že i po pěti dílech se dá přijít s pekelně výživným produktem značky Saw, nad kterým většina zlomila hůl už po třetím díle. Pořád to funguje, pojďme hrát dál. 75% ()

predators

Pokud jde o nějaký příběh, myslím si, že víc už se z toho vykouzlit nedá, ale i tak to vypadá na další a další díly. Hlas Jigsawa zůstává nezměněn. To jediné, co je v každém díle jiné, jsou HRY. Jejich nápaditost se více či méně liší, některé jsou nudné, některé zábavné, ale ve své podstatě půjde vždy o to samé... Možná je už načase, přijít s něčím novým...a ten čas byl někdy po třetím díle :-) 50% ()

Isherwood

Těžko říct, co čekat od filmu, který si už pošesté jede podle dávno nalinkovaného mustru, ale protentokrát tomu nelze upřít fakt, že po x dílech se poprvé jde v rovině celistvějšího příběhu, který sice opět otáčí některá moudra z minula o 180°, ale dělá to s překvapivě uvědomělou okatostí a důrazem na klišé, až mě napadá, jestli to nemá být schválně. Paradoxně mi tak na snímku vadí jeho moralistický podtext, ve kterém jsou trháni na kusy zaměstnanci jedné überzlé, vykořisťovatelské a nehumanistické pojišťovny. Samostatně nefunkční, ale v rámci série jednoznačně posun nahoru, poprvé od ‚dvojky‘. Lepší 2*. PS: V sedmičce chci vidět více nadhledu, prospěl by. ()

Radko

Fajný návod na vysporiadanie sa s poisťovacími manažérmi a ich podvodnými (= zmluvnými) podmienkami. Inak samozrejme pokračuje Saw v recyklovaní pôvodnej myšlienky. Obsahuje vždy jednu špinavú, zle osvetlenú a strašidelne pôsobiacu miestnosť, ktorú, aj keď dotyčná obeť dočasne pokorí splnením vopred pripravených podmienok a odloží tak vlastnú smrť na neskôr, vždy zároveň niečo alebo niekoho natrvalo stráca. Strašidelný zámok virtuálne, no tentoraz to nedržalo v režijných rukách totálne trdlo. ()

novoten

Tahle hra se tedy pořádně zadrhla. Pasti už nejsou ani tak efektní, jako spíš nudné a předvídatelné, Jigsaw se stal vyšeptalým maskotem a pokus o komplexní zápletku otravuje. Těch pár kousků skládačky by se dalo složit během pár minut a nic by mi nechybělo. A znovu navazovat v šestém díle souvislosti složitě šroubované ve třetím či čtvrtém už zavání ostudou. Víceméně mě ale tohle zklamání mrzí. Takhle zbytečně vyhlížející díl si závěrečný pocit uzavření snad ani nezaslouží. ()

• Tento film jako jediný se série SAW obsahuje potitulkovou scénu. (LucasAbelle)
  • Tanedra Howard dostala roli ve filmu díky své účasti a vítězství v americké reality show Scream Queens. (Chatterer)
  • Snímek obsahuje části, které se plně vysvětlí ve videohře „Saw“. (ČSFD)