Howlův kráčející hrad (2004)

Rezisera som doteraz nepoznal, ale pri Howlovom zamku som mal presne ten pocit ako pri Spirited Away, a vysledkom bolo ze sa chystam raz pozriet vsetky jeho diela :) Ale pekne poporiadku. Japonska (resp. azijska) kultura je pre naseho divaka zaujimava prave tym ze je tak odlisna. Vlastne - castokrat je to niekde medzi surealnom a seriou wtf momentov. Existuju fakt velke japonske ulety, no tento reziser zda sa (hodnotim iba podla dvoch jeho filmov) vie najst tu spravnu rovnovahu, a film ostava zaujimavy aj pre americkeho ci europskeho divaka. Pribeh je rozpravka ale - totalne nova. Nemal som tam pocit ziadnych recyklovanych bratov grimmovcov, alebo hocicoho ineho co tu uz bolo. Eset aj ten naznak steampunku nie je steampunk taky ako ho pozname. Jednoducho - wow faktor ako sa patri. Animacia tradicne vyborna, a dalsie pomerne velke plus za soundtrack. Ponechavam "len" 4 hviezdicky, pretoze rovnako som hodnotil aj Spirited Away, a ak mam tieto dva filmy porovnat tak SA, je asi este o maly kusok lepsi - pretoze surealno bolo este vyraznejsie. Urcite vsak (oba) filmy doporucujem.

40 let panic (2005)

Asi ako vacsina som sa trosku obaval ze to bude len dalsia variacia na American Pie, tentokrat este s postavami v strednom veku (co sa mi nezda byt plusom, skor trapne minus...). A ako vacsina, musim suhlasit ze to nebolo az tak zle. Avsak - ak mam byt fair, nebolo to ani nic extra. Je tam naznak inteligentneho humoru, ale bohuzial je zakopany v tom "American Pie" humore... Je to pekne love story s happy endom ale - no tak, takychto filmov tu uz bolo! Steve Carrel ma ako herec zatial nezaujal v ziadnom filme (resp. ziadna postava ktoru zatial hral), Omnoho lepsia bola damska trojica - Trish, Marla a naozaj vyborna sefka Paula. Tak ci onak - prijemny film, myslim ze by som si ho pozrel znova, lenze - vynimocna komedia? prevratny napad? viac ako 3 hviezdy? urcite nie :)

Rudé horko (1988)

Priznam sa ze filmy z 80tych rokov pozeram najma kvoli nostalgii. Vzdy ked sa na nejaky chystam, tak dufam ze mi to pripomenie tie casy ked som mal 10 rokov a vsetky filmy som vnimal inymi ocami. Nefunguje to uplne vzdy, ale obcas sa objavi taky "pravy" 80s film so vsetkym co k tomu patri. Red Heat je jednym z takychto filmov :) Je tam svarceneger, striela sa tam, frajeri chodia v kozenkach a riflovkach, a - su tam dobre hlasky, je to sranda... Takyto film by sa mi urcite pacil vtedy ked som mal 10. Dnes sa mi pacil vsak tiez - vyborna akcna oddychova komedia, nema zmysel zamyslat sa nad tym ako su tam vykresleni rusi, ze arnold je "nesmrtelny", a vela scen je tam nerealnych - to k tomu patri. Tak to ma byt. Nedovolim si to oznacit (az) ako dalsi kult z 80tych rokov, ale urcite doporucujem!

Symptom Pandorum (2009)

dobre... ale. dobre preto lebo scifi mam rad. dobre lebo aj horor mam rad. dobre lebo mi to pripominalo trosku aj pc hry (konkretne space siege co som nedavno hral) a tie mam tiez rad. dobre je to tiez preto lebo to nebolo natocene neprehladne a temne ako povedzme eden log. akcia tiez fajn, a aj nejaky maly zvrat na konci (ktori sme aj tak cakali, ale takemuto jednoduchemu filmu sa to da odpustit) preco teda "len" 2* ? Pretoze som mal cely cas pocit ze nieco taketo (ale omnoho lepsie natocene) tu uz bolo, ze aj ked bol napad "novy" bola to len zmes recyklovanych motivov co tu uz boli. A vsetko to co z toho mohlo urobit zaujimavy film (prepracovanejsi pribeh alebo aspon viac akcie, lepsie efekty alebo aspon viac dramy a emocii, lepsia hudba a zvku alebo aspon lepsie herecke vykony...) tu chyba :/ Mozno som len nebol v spravnej nalade ked som to sledoval, ale proste sa mi to zdal iba priemerny film. Stale vsak dobra zabava a priaznivcom zanru doporucujem :) PS. Dal by som 2.5 * keby sa dalo

Návrat do divočiny 3D (2011)

tazko hodnotit dokumentarny 3d film :) jednoducho prirodnych dokumentov uz bolo natocenych strasne moc, 3d filmov je tiez coraz viac a budu coraz lepsie... ale pacilo sa mi to, zabava a ponaucenie pre celu rodinu, 3d efekt vyborny, takze neutralne 3*

Podivní (2010)

horor ako mnoho dalsich :/ nie je to nutne zle hodnotenie, ale - proste nicim nevynika. videl som to pred asi 2 mesiacmi a priznam sa ze si pamatam uz iba hlavny motiv, vsetko ostatne za ten cas uplne vyprchalo :) usudzujem teda (ked som uz na to zabudol) ze tam neboli vynimocne postavy, ani vynimocny pribeh, ani hudba - ani nic... Zaroven vsak viem ze mi ten film v podstate nevadil, takze by som to zhrnul ako priemerny horror co mozno nezaujme, ale ani nebude vadit.

Cashback (2006)

4* je mozno trosku nadhodnotene (asi mi tam vadilo to ze to nebolo len citlive/drama/mysteriozne ale zakomponovali do toho aj komediu) ale stejne - Cashback je vyborny film. Pekne britsky (mam na to slabost ale ak je moznost - doporucujem pozerat v povodnom zneni), obycajny (teda ziadne super VIP postavy - bezni ludia ako my :), vizualne zaujimavy (proste - radost sa na to pozerat), zaujimavy (to ze ?ma? hlavny hrdina schopnost zastavit cas je mozno obycajne v scifi filme, ale neobycajne vo filme ako je tento - taky obycajny hlavny hrdina by tuto schopnosti urcite bud zneuzil,alebo vyuzil na zachranu sveta - tento hlavny hrdina si kresli...) prijemny soundtrack - ano, dobry oddychovy film, odlisujuci sa od mainstream. Vravim tie 4 * som mozno trosku prehnal ale - preco nie? Pacilo sa mi, odporucujem, snad sa bude pacit aj vam...

Špatná výchova (2004)

Pedro Almodovar / Alberto Iglesias = film z ktoreho mam trosku obavy avsak napokon je to vzdy vynikajuce. Mala educacion mala byt tiez cosi zaujimave zo spanielskeho filmu, kontroverzne temy, herecky vyborne - po prvych par minutach sa rysuje aj nejaka zapletka a zda sa ze to bude napinave a zaujimave ale - este pred polovicou filmu sa vsetko to zaujimave akosi vytraca a je to coraz nudnejsie :/ Zaver sa taktiez nekona (vlastne uz som aj celkom zabudol ako to skoncilo a kto skoncil s kym - a to ubehlo odvtedy co som to videl len par tyzdnov) - skoda. Celkovo - nie najhorsie, ten uvod sa vlastne aj oplati vidiet, ale ak vas to do polovice nezaujme, vobec nic nepokazite ak si druhu polovicu odpustite. 2

Metro (2004)

Pred istym casom som si vravel ze akousi zhodou okolnosti (nie je to len jej talent) hra franka potente len vo vybronych filmoch. Creep dal vsak veci na spravnu mieru - franka potente hra aj v skutocne zlych filmoch. Creep je toho prvym (co som zatial videl) prikladom. Je to horror. Ok. Neoriginalny (ale tak co by sme cakali od horroru tam uz su temy viac menej vycerpane). Herecky priemerny (horror - normalne). Postavy konaju nelogicky (ano aj to k horroru patri) a nelogicky je aj pribeh/prostredie (co dodat). Asi najviac ma vsak nahnevalo ze to je umiestnene v londyne - kde to poznam, a teda viem ze take cosi je proste nemozne - preto som pri pozerani bol len cim viac znechuteny tym aky je to nezmysel, a zaver ktory to mohol trosku vylepsit sa nekonal - zaver bol tiez len obycajny. ked to teda zhrniem - preco vlastne tento film natocili? Jedna * pretoze objektivne - nebolo to zas uplne najhorsie, a urcite som videl uz aj par horsich filmov. Tak ci onak - creep nedoporucujem.

Kafe a cigára (2003)

Urcite zaujimavy film. Umelecky (rozumej - nie vsetko mi sedelo, ale vzdy to ospravedlnujem tym ze nie som az tak narocny divak), iny ako ostatne, vela znamych tvari v neobvyklych situaciach - vsetko v prijemnom poviedkovom podani - ano, urcite zaujimave. Hodnoti sa mi to vsak tazko - nechavam teda priemer 3 - mozno este o torsku viac, pretoze ked tak rozmyslam - spominam na to urcite viac ako na ine filmy :) Celkovo - doporucujem.