Hlas smrti 2: Světlo (2007)

prvu cast som nevidel, tak (mozno aj nastastie) nemozem porovnavat, avsak ak porovnam s inymi mystery filmami je to taky priemer (a bohuzial - vacsina dnesnych mystery je len priemer :/) Chudak hlavna postava - je to proste kapitan z Firefly a ta uloha mu prischla, takze aj vo White Noise bol pre mna jednoducho neuveritelny (v zmysle - neveril som tomu). Dejovo - dobre cosi tam bolo aj zaujimave, ale potom sa to stejne nejak zvrhlo len do takeho obycajneho skoro az nudneho filmu. Jednoducho - cele ma to nepresvedcilo. Stale je to vsak v podstate zaujimavy film, a snad si najde svojich priaznivcov.

Povstalecká jednotka závodních plavkyň (2007)

K tomuto filmu som sa dostal pomerne jednoducho - na akejsi geek stranke bol rebricek najzaujimavejsich zbrani pouzivanych vo filmoch proti zombie - prve miesto, vaginalny laser. Bolo uplne jasne ze Girls rebel force budu strasne becko, este k tomu japonske ale - aj tak. Vaginalny laser? To sa proste musi vidiet :) No a film nesklamal - je to neuveritelna somarina presne tak ako som cakal. Nebolo to vsak bohuzial ani zabavne, ani strasidelne a skor to bola taka nejaka zvratena erotika (ale tak aj to sa predsa ocakavalo...) Tazko hodnotit, je to blbost, ano, ale - originalna (plavecky team vs zombie, a dievcata preferuju chodit nahe...), to sa musi nechat :) necham tomu 2 - ono v podstate by sa to dalo aj odporucit, tazko zhliadnete cosi podobne...

Napoleon Dynamit (2004)

Napoleon Dynamite som chcel vidiet, pretoze to ma na internete status kultoveho filmu. (vraj) vela super hlasok, (vraj) velmi zabavne, (vraj) svieze a originalne. Mozno aj to bol problem - ze som od toho cakal ine, a tak bolo zvlastne to co prislo. Napoleon Dynamite je proste divny film pre MTV generaciu. Ano je to vtipne ale - najma divne. Ma to pribeh ale - je to v podstatne tak isto nudne ako miesto kde sa to odohrava (americky zapadakov), a mrzi ma to ale naozaj ziadne kultove hlasky v tom filme neboli :/ Nemozem povedat ze to bolo uplne zle - nie, je to komedia, isto si najde svojich priaznivcov, a hej - bolo to aj originalne, ale - najma divne :) Ak som vas teda neodradil - tak v podstate moze byt.

Operace Banzaj (1983)

priznavam - zase trosku nadhodnocujem, pretoze banzai je proste film z mojho detstva, takze je tam ista davka nostalgie. Na druhej strane - ani po skoro 30rokoch to nie je az tak zle a da sa to pozriet. Ano, humor je taky ako v 80s ale - zasmial som sa aj dnes, na komediu staci. Je tam dobrodruzstvo (v 80s bolo vo filmoch popularne cestovat po exotickych miestach...), je tam laska - je to uplne v pohode film. Tazko odporucit - predsa len dnes je uz an vyber ovela viac lepsich komedii, ale ak mate chut na europsku komediu z 80tych rokov - preco nie.

Tupíři (2010) odpad!

ked som videl twilight (nechal som sa presvedcit istou slecnou ze je to vraj najlepsi vampire film), tak som si povedal - to asi nemohlo byt horsie, a tak som sa zaradil do klubu nefanusikov twilightu. potom som kdesi zacul ze sa chysta parodia - no to nemusi byt zle :) tak som sa na to aj trosku tesil, v traileri to vyzeralo - vlastne celkom fajn. chyba. vampires suck, ozaj sucks. disaster movie je oproti tomuto vyborna zabava. nie - urcite nie, nedoporucujem nikomu. velmi zle.

The Gravedancers (2006)

Gravedancers - to je Becko uz len podla nazvu. Ale i tie becka - patri sa prist obcas s cimsi novym. Tu je tym novym (pre mna) prvkom to ze duchovia sa prebudili po tom co im tancovali na hrobe (nie nie, nezamyslajte sa nad tym co je to za blbost - preco vlastne siel niekto tancovat na hrob a preco by to malo sposobit ze ich potom budu matat - proste to berte uvod pribehu). Potom je to uz naozaj len take obycajne becko - treba najst nejaky carovny ritual co zazenie duchov spat tam kde patria, inak hlavni hrdinovia pomru. Veru - tazko dnes vytvorit cosi originalne, vsetko tu uz bolo. Otazka teda je ako dobre je natoceny tento neoriginalny motiv? Celkom dobre. Je to predvidatelne, ale - stale je tam napatie. Prizraky su vlastne celkom strasidelne, herecky to na takyto zaner staci - ano, moze byt. Nic extra, ale - da sa to pozriet.

Přenašeči (2009)

stephen king a night surf... no a kedze tu poviedku mam rad, tak carriers sa tiez neda mat rad. ako uz poznamenali mnohi - nie je to horror (aj ked to popis tvrdi), je to skor ten "survival" zaner. Proste daco zle sa stane, cely svetovy system sa zruti - a teraz ide len o to prezit za kazdu cenu. Toto dava priestor pre zamyslanie sa nad tym "ako by sme sa zachovali v takej situacii" a autori tak maju vacsiu volnost pri vykreslovani postav - uz to nemusia byt taki idealni hrdinovia - uz su to len ludia co sa snazia prezit, a tak obcas nekonaju spravne. A to je asi na tom zanre to zaujimave - sledovat ludi tak ako ich obvykle nevidiet. Autori si tiez mozu dovolit nechat par postav (a kludne aj hlavnu postavu) umriet, alebo minimalne zmrzacit - s tym sa tiez rata. No a k tomu vsetkemu - taketo vypate situacie - do toho sa aj emocie uplne lahko primiesavaju. cize - to je co sa tyka zanru. mne take cosi uplne vyhovuje. co sa tyka carriers - tiez to nie je zle. hlavna postava je vyborna a jedna vedlajsia postava (otec maleho dievcatka) taktiez vynikajuci. pribeh - proste utek kamsi, aj ked to cele nema cenu (cosi ako aljaska v resident evil), lebo aj ked napreduju je jasne ze sa to nemoze dobre skoncit. Zaver je tiez vyborny (prazdny, ale - emocie, prietor na zamyslenie...) tak teda tiez dobre. Viac ako 3 vsak nie lebo - je to stale akesi obycajne, nemastne, malo akcie, malo napatia... este sa to jednoducho dalo zlepsit. Stale vsak podla mna velmi dobre a odporucam vsetkym fanusikom survival zanru.

Svatá hora (1973)

Po Santa Sangre (ktore sa mi velmi pacilo) som si pozrel aj Holy Mountain a - nesklamalo. Nesklamalo tym ze je to riaden surealny mix od zaciatku az do konca s Jezisom v hlavnej ulohe. Napriek tomu vsak - sklamal som asi ja - lebo i ked si trufam povedat ze cosi som pochopil, vacsina pointy mi usla... Celkovo sa mi teda hodnoti pomerne tazko - v podstate sa mi to pacilo (dokonca aj vtipne to bolo) aj nepacilo. Rozhodne vsak zaujalo, odporucam (ak si trufate) - nechavam neutralne 3 hviezdicky.

Kolej Sv. Trajána 2: Legenda o zlatu rodu Frittonů (2009)

Hned na uvod musim povedat ze britske filmy, najma komedie ma nikdy nejak nedokazali zaujat. Humor je kdesi medzi tradicnym anglickym a sucasnym americkym (snazia sa ist s dobou), takze je to take nejake "ani ani". St Trinians 2 ma humor asi trosku "americkejsi" ale - stale to nie je uplne ono. Napriek tomu - ok, ako komedia moze byt. Aj ked je to neuveritelna somarina, a je to urcene divakovi do 20 rokov (mozno 25 max, co je stejne menej ako mam). Napriek tomuto vsetkemu - je to neuveritelne - ale mne sa to fakt pacilo. Vsetky tie nedostatky som nejak odignoroval a celych 106 minut sa fajne bavil. Dokonca teraz hladam prvu cast (ktoru som nevidel) lebo mi bolo malo... Takze nastava otazka - preco? Tak uplne v zaklade - baby :) Je to film o dievcatach, ja som chalan - je to jasne. Dievcat je tu vela druhov a - vsetky stereotypy su tu parodovane vyborne, co je dalsie plus pre film. No a hlavny dovod - cela skala krasnych britskych prizvukov. Nie fakt - mam na to slabost. A aj tieto prizvuky su tu (parodovane) vyborne. K tomu vsetkemu - velmi lahka zabava od zaciatku az do konca - nech sa vravi kto chce co chce, ja to doporucujem.

Moon (2009)

Moon je po dlhej dobe, vybornym scifi filmom a tak nejak mam pocit ze trosku nedocenenym. Hlavna myslienka (bez toho aby som prezradzal) nie je zase nic tak prevratne, ale - cele to zavana scifi klasikou. Minimum postav, izolacia, pomaly dej a stale je vo vzduchu citit ze sa "cosi stane". Vizualne je to tiez prijemne (napada ma porovnanie s Kubrickovou 2001), a hlavna (a jedina) postava je tiez vyborna (plus samozrejme Kevin Spacey ako pocitac - opat ma napada HAL z 2001, ale tento aspon nie je "zly" :))) Zaver/Vyvrcholenie - zaujimave je ze odhalenie nastava uz priblizne v polovici filmu, ale napriek tomu ze druhu polovicu divak uz "vsetko" vie - stale je to zaujimave! Celkovo teda mozno za 3, ale kedze sa mi zda dost nedoceneny, dam este jednu extra hviezdcku... Sucasna generacia ktora si pod scifi predstavuje bitky kozmickych lodi, laserove prestrelky, alebo cosi ine, hlavne nech je to rychle a akcne, bude mozno trosku sklamana. Avsak ak ste scifi fanusik typu "rad si precitam Bradburryho alebo Heinleina - Moon vas urcite potesi. V tom pripade urcite doporucujem.