Na mušce (2007) (TV film)

Treba si ujasnit jednu vec. Sharpshooter je Becko. Je to TV film, neviem ci to vobec vyslo na DVD a - podla toho k tomu treba pristupovat :) Je tam akcia, nesmrtelny hlavny hrdina, zloduch, zenska femme fatale, a vela vybuchov - v tejto kategorii filmu naozaj nic nechyba. Chyba by bola ocakavat oscarove prvky. Sharpshooter je Beckovy film, a ak si chcete pripomenut casy beckovych filmov na VTV - Sharpshooter je dobra volba. Ak vsak cakate nejaky solidny akcny film, Sharpshooter nie je pre vas..

Next (2007)

Aj NEXT som zacal pozerat v TV a tak ako 99% ostatnych filmov som ho v TV nedopozeral (odkaz pre televizie - fakt sa zamyslite, stracate kvoli tym reklamam divakov....). Na PC som si to vsak uzil - velmi dobry sci fi film. Este aj ten Nick Cage v halvnej ulohe mi az tak nevadil, lebo pribeh bol zaujimavy (a - dve hlavne zenske postavy boli tiez vyborne). Jedina "chyba" toho filmu je ze tazi z pribehu, a aspon u mna to bol prave pribeh co zaujal. Efekty, akcia, herecky - vsetko je to len slaby priemer. Dej - cely cas som mal pocit ze je to ako nejaka vyborna sci fi poviedka - take co sa uz dnes nepisu a - mal som pravdu ako sa na konci filmu ukazalo :) 3* teda davam najma zasluhou Philipa K Dicka, ale tak ci onak - film doporucujem. Mna nesklamal, snad nesklame ani ostatnych fanusikov scifi.

Likvidátor (1996)

erasera som videl myslim v kine v 96tom ale - bol to pomerne nevyrazny film, tak som uz ani nevedel o co presne tam ide (len tu zbran som si pamatal...). nedavno nova (alebo ina TV stanica) vecer potesila a siel prave tento film, po par minutach ma vytocila s reklamami tak som to dopozeral na youtube. Odvtedy presli asi 2 mesiace a uz znova si poriadne nepamatam o com ten film vlastne bol (az na tu zbran, a este ze Arnold bol nejaky agent v programe ochrany svedkov) Viem vsak ze ked som to pozeral bola to fajn akcia, malo to spad, arnold bol ok... Takze - zhrnul by som to ze je to fajn akcny film ale zufalo mu chyba cosi dalsie, aby nezostal zabudnuty. Oplati sa pozriet? Ano, ak je to akurat v TV a clovek sa nudi. Ale dobrovolne by som sa k nemu uz asi nevracal...

Moji přátelé II (1982)

hlavna chyba tohto filmu je ze som ho nevidel ked som mal o 20 rokov menej :/ nie je to zle, a je to taka klasika z 80tych rokov, talianska komedia so vsetkym co k tomu patri, len - v dnesnej dobe mi ten humor pripadal skor trapny, miestami nasilu. proste doba sa meni a doba tohto filmu je uz za nami. napriek tomu - nebolo to uplne zle, miestami som sa dobre pobavil a pre vsetkych ktori su starsi ako tento film - oplati sa z nostalgie pozriet.

Zakletá Ella (2004)

Dalsia z rozpravok kde sa prelina rozpravkovy svet s tym nasim modernym (no - take cosi...), a aj ked je ich uz tak vela (a po asi piatom shrekovi to stratilo caro...), Ella stejne potesila. Tazko cakat nejaky prevratny novy pribeh od rozpravky (sak proste musi byt princ/princezna jednoduche dievca/chlapec, zloduch a stastny koniec, tazko vymysliet cosi nove...), no pomohli ostatne veci. Hlavna postava je proste mila, vo vedlajsich postavach je hodne znamych tvari (A postavy ktore hraju im pristanu...) v pohode humor (proste - pre vsetkych), efekty, hudba, vsetko ostatne - moze byt. Nic vynimocne, ale aj tak - prijemne lahke pozeranie. Oplati sa vidiet.

Bunraku (2010)

taka blbost a pri tom tak vyborny film... jednoducho komiksovy film (jeden vs. vsetci, vela efektov, zlosynovia to napokon dostanu) ale spraveny tak okato netradicne az sa miestami naskyta otazka ci to nie je parodia. Hlavny zapadny hrdina nie je ziaden akcnak, ale herec ktoreho pozname z romantickych filmov. V tejto akcnej ulohe je proste neuveritelny. Hlavny vychodny hrdina je este neuveritelnejsi, lebo je to taky japonsky Rochniak a na prvy pohlad je vsetko len nie akcny. Napriek tomu to tam cele vycistia od vsetkych zloduchov (ti su uz obsadeni vhodnymi hercami), bude tam vela akcie, a bude to cele v style bunraku (to je to japonske divadlo kde su kulisy a herci lietaju zaveseny na lankach - ok wikipedia tvrdi ze je to inak, ale proste kulisy, babky atd...) a aj ked to cele znie ako nezmysel - je to akcne, zabavne a mozno trosku prehanam s 4* ale urcite doporcujem!

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

asi riskujem ze si o mne pomyslia ze nemilujem prirodu ale Home je pre mna len jeden z mnohych dokumentarnych filmov :/ vlastne jediny dovod preco som si to pozrel bolo to ze sa to ku mne dostalo ako HD a akurat bolo treba vyskusat nove TV, no a taky dokumentarny film nikoho neurazi - zabery na prirodu moze pozerat cela rodina. Ano bolo to pekne, farby, detaily, zabery, malo to aj myslienku poucnu ale aj tak - stale to bol iba jeden z mnohych dokumentarnych filmov. Na skodu bol (u mna) aj Sverakov komentar, stale mi to pripominalo Cimrmana a tak mi to znelo ako keby si z toho celeho robil srandu :/ Proste, pekny film, oplati sa pozriet, divak si v nom najde snad aj nejake to mudro a nejak tu planetu zachranime, ale - ako film, u mna len taky standard.

Saw 3D (2010)

tak sa z toho stal pekny serial... saw 30 neurazi, ale ani nejak extra nezaujme. proste vsetko to co bolo v predoslych castiach akurat (vraj) v 3d (u mna len 2d...) oplati sa pozriet? tak urcite... saw to je u mna uz takym synonymom oddychoveho horroru (oddychoveho preto, lebo v "normalnom" horrore je stale to napatie z toho ze divak nevie co je hlavne zlo, kto umre, ako umre, ako to skonci... v saw je vsetko jasne - par nedolezitych postav bude brutalne rozomletych v zaujimavych strojoch.)

Mezi zdmi (2008)

stv1 (ci 2?) zase prijemne prekvapilo v neskoru nocnu hodinu... obvykle taketo dlhe realisticke dramy velmi nemusim, ale entre les murs zaujalo uz po par minutach a tak som to musel dopozerat. V podstate je ten film o nicom (v zmysle, ziadne velke zapletky, ziadne finale, ziadne nic co byva v americkych filmoch...) ale - zaujme prave tym ze to cele vyzera tak realne :) Urcite odporucujem, no neviem ho teraz opisat tak aby to znelo zaujimavo - proste, pretocte to niekam do stredu, pozrite si 5minut, ak vas to zaujme, do toho!

Proměna (1991)

I tento film som zazrel pred par mesiacmi v TV pri prepinani kanalov a zaujalo ma to dost aby som to dopozeral az dokonca - povedzme teda ze zaujimave :) Dnes som si vsak nevedel vobec spomenut o com to vlastne bolo :/ Povedzme teda ze prijemna oddychova komedia o prevtelovani, muzoch a zenach z 90tych rokov - bohuzial vsak prilis jednoducha na to aby sa to dalo zaradit k "legendam" 90tych rokov. Ak to zazriete niekedy v TV - dopozerajte to, je to fajn film. Ale ist do toho s pocitom "tak tento film som si chcel uz dlho pozriet" - tak to asi nie.