Poklad Inků (1966)

Pozrel som si to par dni po "amazonka mlci" a ked tak uvazujem tak 2* za poklad inkov je mozno malo, ale zase - nebolo tiez az tak dobre ako si to ako maly chlapec pamatam. Plusom je to ze to ma vsetko to co dobrodruzny film ma mat (hlavny hrdina, zloduch, zena, krasne scenerie, kostymi, vtipna postava a hlasky...) a pre detskeho divaka tieto plusy urcite prevazia vsetky ostatne nedostatky. Ja si este spominam aj na Makcu pikcu a dinosaury - takze ozaj nieto co riesit, pre mladsieho divaka vyborny film pozeratelny aj dnes. Pre nas ostatnych - no, je to slabsie, ci uz dejovo, herecky, hudobne, zaverom. Casom to proste nejak vybledlo :/ Stale vsak - nie je to Vinetu, ale da sa pozriet. Ak mate chut na nostalgiu, kludne do toho.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

nj, Shrek - prvy Shrek cosi prevratne, na tu dobu nevidane, potom dalsich neviem kolko pokracovani ktore sice mozno neboli az tak dobre, ale stale si udrzali aspon aku taku uroven. Predpokladam ze na tejto urovni to bude pokracovat aj dalej co sa Shreka tyka. Pekna animacia, v pribehu je co to nove, nejake nove vtipy co rozosmeju a skalni fanusikovia zeleho zlobra mozno ani nezistia ze to uz nie je to co byvalo. Ostatni divaci, nech si ale radsej pockaju na next big thing v animovanom svete, nebude az taka skoda ak tohto Shreka preskocite (i ked - je to ten tpy filmov co sa vysiela na vianoce a velku noc a vtedy to az tak nevadi - vtedy sa to da pozriet :)

Mr. Brooks (2007)

Zacina trosku nudne (lebo na rovinu, kolko takychto filmov o zseriovych vrahoh tu uz bolo), ale nastastie su postavy dost dobre spravene, drobne zapletky to zamotavaju coraz viac, a tak sa to pozera cim dalej tym lepsie. Nenechajte sa teda odradit ak to na zaciatku vyzera len ako dalsi vyvrazdovak - pojde to fajn smerom, az k prijemnemu koncu :)

...a Amazonka mlčí (1963)

ako maly som sa s tym stretol na ceskoslovenskej televizii, ale bolo to krvilacnych piraniach - proste, dobrovolne som si to nepozrel. Prilis dobrodruzstva (krvilacne pirane??) na moj vek. Dnes uz som sa na to citil a - mozno som si to predsa len mohol nechat ujst. Ok fajn, dobrodruzny nemecky film. Silna hlavna postava, zloduch, indiani - na prvy pohlad to ma vsetko co ma mat. Ale - je to slabe. Je to sice starsia produkcia, ale - to bol aj Poklad na striebornom jazere, a ten je velmi pozeratelny aj dnes (tie scenerie, herci, hudba!). V amazonke proste nie je nic vynimocne - ak nemusite, nepozerajte :/

Zátah: Vykoupení (2011)

K tomuto filmu som sa dostal tak ze vraj - z tohoto vykradli Dredda. Dredd sa mi v podstate pacil, a Serbuan Maut ma odo mna rovnake hodnotenie. Co sa vykradania tyka - nemam ten pocit. Je to podobne, ale zaroven je tam velmi vela odlisneho, kazdy film ma svoje "vlastne" prvky. Ale k veci - Serbuan Maut. Je to azijske, a tu ich kulturu tam citit. Nastastie to nie je hnane do krajnosti, a tak je to pozeratelne aj pre zapadneho divaka. Nema to az taky rozpocet na efekty a akcne sceny, ale tak zachrania to sceny bojove - ako sa na azijsky film patri. Oplati sa pozriet? Myslim ze ano. ci uz pred, po, alebo bez Dredda...

Muži v černém 3 (2012)

prve MiB bola prijemna akcna komedia, ktora mala velke plus v tom ze to bolo nieco nove. Novy motiv, nova dvojica, blikacka co vymazava pamat - proste fajn. 2ka - variacia na tu istu temu, akurat vymena postav - nech je to zaujimavejsie. 3ka - to uz je fakt len snaha este z celeho MiB cosi dalsie vycucnut. Na druhej strane - tymto problemom trpi vacsina filmov co sa dostanu az k 3tiemu pokracovaniu a - v pripade MiB sa to podarilo o cosi viac ako zvysku :) Su tu nejake nove (Zaujimave) postavicky, par info o minulosti hlavnych hrdinov, zaver ktory ma aspon trosku twist. Jednoducho ako film taka priemerna akcna komedia. Ak to berem ako sucast cyklu a az 3tiu cast tak - celkom vyslo. Moze byt

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Pekne, efektne, rychle, akcne, efekty ako sa na 2013 patri, par znamych mien, aby sa nepovedalo... ale rovnako lahko zabudnutelne ako prvy G.I.Joe. Proste fajn, da sa pozriet, oddychnut si, ale staci raz - dalsi prosim.

Obchodník se smrtí (2005)

prijemny "velky" film. 2hodiny, znami herci, "novy" solidny pribeh, uvidime vela krajin, silna hlavna postava... proste fajn film. Mozno to dostalo aj nejakeho oscara (nepatram) a skutocne sa to dobre pozera, len potom na konci to vo mne nezanechalo az tak vyrazny dojem. Stale vsak objektivne - fajn zalezitost, ak ste nevideli, oplati sa vidiet. Lepsie ako sucasna priemerna produkcia 3*

Tygří spáry (1992)

jalal merhi, cynthia rothrock, bolo yeung - stacia taketo mena a hned je jasne ze to bude akcne karate, budu tam daki policajti, daky zaporak (ktory stejne dostane nakonci naprdel) a vela bojovych scen ktore boli fakt super ked som mal 15 ale dnes su proste iba trapne... Ale stejne - pozeravam tieto becka z nostalgie rad, nepoucim sa, a uz sa tesim na dalsie. Aj ked je to len brak :) 1*

O dívce, která proskočila časem (2006)

take tie azijske mangy mi proste nesedia. akoze, ano viem ocenit tu ich kulturu, peknu animaciu, komikosvy scenar a klasicku hudbu od japonskych skladatelov ale - stale je to len take - ako animovane serialy pre mladez. v tomto filme, je prave to "pre mladez" dolezite, cielovou skupinou su totiz podla mna mladsi teenageri, alebo asi skor mladsie teenagerky. mne ako dospelejsiemu divakovi sa pozdava ten scifi motiv, ale bohuzial sa zufalo straca v tej lacnej romantike :) Je mozne (ked citam tie dalsie komentare) ze som nepochopil vsetky tie nuansy a skryte posolstva - nuz, nie som az taky fanusik anime. Napriek tomu vsetkemu - Je to fajn film. Mozem ho vlastne odporucit a nevadilo by mi ho pozriet si znova. Davam "len" 2* (skoro 3...) ale to len preto, lebo 2* u mna znacia taky fajn priemerny film.