Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hobbit cislo jedna som hodnotil skor zaporne. Pokracovanie je uz lepsie - nie je to vyborne, ale - je to podstatne lepsie. Kym jednotka bola akosi prilis zamerana na detaily a islo to cele trochu pomaly miestami to bolo nudne, Smaug uz bol dynamickejsi. Postavy boli viac rozlisitelne - na zaciatku to bolo len 10 trpaslikov (ci kolko), teraz uz som aj zachytil jednotlive charaktery. A vedlajsie postavy boli tiez vyraznejsie, trochu lasky tiez bolo plusom - proste celkovo to vnimam ze reziser sa menej zaoberal detailami, technickymi vychytavkami, efektami a - skor sa vratil k tomu co divaka fakt zaujme - zaujimavy dej. Takze - 3* su stale mozno "malo" asi sa len snazim vykompenzovat cely ten hype okolo toho (lebo - 5* film to urcite nie je...), a tusim ze 4 ci 5* si enchavam na posledny diel, resp. na trilogiu celu.

Nirvana (1997)

Nirvana je taky pre mna "skoro kultovy" film. Viem ze ked som to videl prvykrat tak ma to az tak neoslovilo, ale po par rokoch som si stale spominal na ten film aj ked som nevedel ako sa to volalo o com to bolo len - stale som ho mal kdesi v hlave. Napokon som teda zistil ze je to Nirvana a pozrel si znova a - ono je to fakt fajn film! Je to proste "ine". Este aj pekne po taliansky som si to, nech je ten zazitok z cohosi ineho dokonaly. Stale tam ostava ten faktor ze je to proste "divne" a cosi tomu k dokonalosti chyba, ale aj tak - mam tusenie ze si to este v buducnosti pozriem a prehodnotim a dam este o hviezdicku viac. Karma Yoga...

Bláznivá olympiáda (2005)

obycajna lahka komedia, kde napokon vsetko dobre dopadne, a "zlo" bude porazene. Mozno originalne (predstierat postihnutie) ale stejne sa to stratilo v spuste inych lahkych komedii :/ Problem je aj to ze z postihnutych sa robi sranda tazko tak aby to neurazilo, tak je to cele take "opatrne", preto as aj nevyrazne a fakt vtipnych scen je pomenej. Celkovo - da sa pozriet, nie je s tym filmom v zasade nic zle, len - je mnoho inych lepsich zabavnych filmov. Preto len 1*

Let's Dance (2006)

Uz toho bolo na tuto temu natocene hodne, a aj toto je len variacia na tu istu temu ale - no co, ludia to chcu, chcu happyendy a "zazraky" tak tu to je. Step Up mozno neprinasa nic nove, a je to o nicom, a vsetci vieme ako to skonci aj ked sa to cely cas snazi byt dramaticke, ale aj tak - ked ono sa to tak fajne taketo filmy pozeraju. Divak sa stotozni s hlavnym hrdinom a uz to ide :) Je to film ktory nie je nijak vynimocny ale - pozera sa to dobre...

Stvořeni pro lásku (2000)

Moderne azijske filmy maju tu zvlastnost ze i ked im nemusim celkom porozumiet a aj ked su v podstate "o nicom" aj tak su cimsi ocarujuce. In the mood for Love nie je vynimkou. Viem o com to bolo ale aj tak tusim ze hlavna pointa mi usla a u mna to bol len "film bez konca", a aj tak - krasna atmosfera, vynikajuca hudba, citlive postavy, vyborne kostymy, vela zaujimavych scen... Ako to ti azijci robia...

V Bruggách (2008)

Na prvy pohlad to vyzera ako velmi fajn film. Zaujimave postavy, ked sa rozvinie pribeh / pointa i to je zaujimave, fajn dialogy, Bruggs je ozaj peke mestecko len - celkovo tomu nejak stale cosi chyba :/ Neviem ani povedat co, lebo ako vravim - je to zaujimavy film, hodne scen je tam skoro kultovych a rozhodne hodnych zapamatania, len celkovo tomu proste cosi chyba... Tak ci onak - odporucam, fajn film.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

v podstate to iste co prva cast, akurat slabsie :/ lahsie zabudnutelne, menej vyrazne, mozno napinave (ale stale najma "hnusne"), koniec neprekvapi tak a aj ostatne "prekvapenia" vo filme su slabe... ale co si budeme klamat taketo nieco sa cakalo takze priaznivcom zanru mozno ulahodi, takym "normalnym" divakom neodporucam

Zloděj životů (2004)

A znova Angelina a znova vyborne! Nebolo to mozno az tak prepracovane a filmoch o seriovych vrahoch je tak vela ze tazko prist s niecim novym, ale - Taking Lives bolo celkom zaujimave. Nemalo to az taky spad ale - nenudil som sa az do konca. Nebolo tam mozno az tolko prekvapivych zvratov ale - proste mne sa to vcelku pacilo, i ked pripustam mozno za to moze ta Angelina. Moze byt.

Síly temna (2006) odpad!

Twilight je zly, na tom sa snad vsetci zhodneme. Covenant sa rozhodol ist tiez tym smerom, ale namiesto toho aby vylepsili nedostatky, skopirovali to co "funguje" (na isty typ divaka, urcite) nic nove nepridali - no jednoducho to nemohlo dopadnut dobre. Mozno som mal dat aspon 1 * za snahu, ale - ked sa nad tym zamyslim tak mi vzdy len vychadza - naco take filmy vobec tocia :/

Apokalypsa (2006)

Tento film je proste divny. Ale - tak "milo" divny. Cele je to nejake zlozite, komplexne, hodne postav, hodne motivov, nic z toho poriadne nie je vykreslene - jenoducho taky pravy komiks. Fajnsmekrom je vsetko jasne, lebo ti to precitali uplne do detailov, a citatel typu ja sa len cuduje, hodne mu toho nesedi, ale v podstate sa dobre bavi. Southland tales je tiez taky film. Hodne veci by som tam akosi potreboval vysvetlit, preco, kto, ako - ale na druhej strane to vobec nevadi - staci sa uvolnit a celych tych 145 minut si uzit, neriesit ze to cele nema zmysel. U mna dobre.