Scary Movie 4 (2006)

z nejakeho dovodu som to chcel vidiet - cosi tam bolo, preco mi to prislo vtipne, ale takto - po par mesiacoch si neviem spomenut ani o com to bolo, nie to este na nejake sceny/vtipy. viem ale ze ked som to dopozeral tak mi to az tak nevadilo, tak napriek tomu ze je to velmi lahko zabudnutelny film - 1 hviezda moze byt

Bitevní loď (2012)

Je to akcny film, tak to je to co treba ocakavat. Akciu. Vybuchy. Mimozemstanov. A ze napokon to cele dobre dopadne. Vsetko ostatne je nedolezite a preto to nemoze byt vyborny film. Stale vsak prijemne oddychove pozeranie. Medzi hercami sa objavi par znamych tvari - takze, preco nie. Napriek tomu ze davam (objektivne) len 2 * - da sa to pozriet.

Černá Dahlia (2006)

Urcite velmi dobry film. Pekne prepracovane do detailov, atmosfera doby vyborna, tempo tak akurat (keby to bolo rychlejsie nedalo by sa to tak vychutnat). Herecky tiez uplne super, ale - proste celkovo to nejak nefungovalo :/ Kto ma rad filmy z tej doby/prostredia/atmsofery bude mozno spokojny, mne to proste celkovo az tak nesadlo

Bratři Bluesovi (1980)

Cakal som nieco velmi kultove, a - ono to mozno skutocne bolo v 80tych rokoch. Takto s odstupom casu to bol len taky "fajn" film. Dej nijak prepracovany, hlasky/humor - tiez by som cakal cosi viac (od tak legendarneho filmu) ale - vsetko to napravai vyborna hudba, a vela zamych tvari takto pokope - uz len kvoli tomu sa oplati. V podstate teda - moze byt.

Frozen (2010)

Mozno preto ze lyzujem pravidelne ma tento nezmyselny film doslova vytocil. Ak aj pozabudnem ako nepravdepodobne je ze sa dostali do takejto situacie, a vsetky okolnosti ktore ich dalej postihnu su rovnako nerealne ale - takto ze sa chovaju realni ludia? Jo, kasleme na nejaky survival instinct, proste radsej pockajme kym nam uplne dojdu sily, budeme podchladeni a vycerpani - potom nas urcite napadne dake riesenie ako z tohto problemu von. Ok mozno prehanam, mozno len ja mam prilis velky pud sebazachovy, tak ci onak - iba 1* Za to ze to bolo v podstate napinave az do konca, boli tam dialogy co zaujali, postavy (az na tu nelogicnost) uveritelne a skutocne som to cele dopozeral.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Po skvelej jednotke prislo uz neviem kolko pokracovani, ktore boli viacmenej slabe, no pri Afterlife som mal nejaky taky pocit ze sa to predsa len vracia k lepsiemu. Ked tak pozeram hodnotenia, asi len velmi subjektivny :) Stejne ale. Afterlife malo pre mna zaujimavu atmosferu prazdneho sveta kde je len par postav, ktore postupne umieraju (ten typ filmov mam rad uz od Kocky); akcne to nebolo az take vyrazne, efekty tiez len take priemerne, a niektore "zvraty" su tam nasilu, ale aj tak - nemozem si pomoct, mne sa to v podstate pacilo :) Pozeram ze dalsie pokracovanie je hodnotene este horsie, takze sa vlastne na to celkom tesim.

Ninja Assassin (2009)

Hlavny hrdina vyzera taky celkom makac. Ale to sa zdal byt aj Americky bojovnik... Proste - keby som bol mensi tak tomu filmu snad uverim. Ale takto - no to co malo vyzniet vazne bolo skor smiesne. Ale o to predsa nejde v akcom filme - je tu akcia tak ako ma byt, bitky, explozie, zbrane - z tohto pohladu je to ok. A male plus som dal ked som zbadal Berlinsku stanicu (taky ten pocit - tam som bol!), ale to je len subjektivne a uplne nepodstatne. Proste "karate" Becko so vsetkym co k tomu patri, cim menej rokov mate, tym viac hviezdiciek si k tomu mozete pridat.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Jednotka fajn, prelomova, dvojka komicka, trojka neviem (Asi priemer) a 4ku tusim postihne rovnako priemerny osud.... Je tam akcia, su tam pekne hi tech vychytavky, aj svet bude zachraneny, len - zvysok tomu akosi chyba. Nejaky prelomovy pribeh? (tazko - proste zloduch chce znicit svet, team hrdinov mu to prekazi) nejake prekvapive zvraty? (nic. vlastne... nie. fakt nic) tak aspon, hudba, efekty, krasne scenerie!? (nie, aj tu je to len priemer - na film z roku 2011) 2* je mozno malo, sak tych penazi co to muselo stat..., ale podla mna je to fakt skor taky akcny priemer :/

Krvavá sklizeň (2007)

Vynikajuca (aspon u mna) Hilary Swank a velmi slaby zbytok :/ Zo zaciatku to je sice pekne, ma to taky Akty X nadych, a dajme tomu ze aj pocas filmu je to celkom zaujimave, ale je len otazka casu kedy to sklzne do Becka, s (nasilu) prekvapivym zvratom, a beckovym koncom. Nechavam az 2* lebo uznavam, vrylo sa mi to do pamati o maly kusok viac ako ostatne mystery becka, lenze uprimne - myslim ze vacsina divakov takto zhovievava nebude, a zhodnoti to ako brak. Z tohto dovodu teda asi nedoporucujem.

Dokonalý trik (2006)

Naozaj velmi fajn film, a bez zbytocnych reci poviem ze 5* nedam len kvoli koncu. Nemam problem s koncami ktore nechavaju vysvetlenie na divaka, len tu to bolo take nejake odrezane - trochu snad aj nasilu skomplikovane aby nechybal ten "wow zvrat", len - myslim ze to bolo trosku na skodu, pretoze film velmi prijemne gradoval, bolo to coraz zaujimavejsie, par veci sa vysvetlovalo, inych par komplikovalo a potom ten zaver :/... no nic :) Naspat k tomu kladnemu. Vynikajuci napinavy pribeh. Velmi dobre herecky (nielenze plno znamych mien, ale skutocne dobre postavy a zaujimave vztahy medzi nimi - a to aj vedlajsie postavy) Velmi dobra atmosfera doby. Mystery az scifi prvky. Urcite odporucujem, nie je to dokonale, je to stale skor zabava ako umenie, ale i tak - vyborne.