Věc (1982)

Hlavný námet je super nápad, ale na rozdiel od niektorých spoluhodnotiacich kolegov je Allien omnoho lepši. Pozitíva: pes na začiatku, hlavná myšlienka, Kurt Russel, záver. Negatíva: chladné, nezľakol som sa ani raz, biedny český dabing, mikrospánky počas filmu.

Iluzionista (2006)

Pekný film, ale po druhom pozretí len 3 hviezdy za Edwarda Nortona / Rufusa Sewella a hlavne za hudbu.

Na hraně zítřka (2014)

Na 5 hviezd to podľa mňa nie je, ale dobré to bolo, fakt dobré. Žiadni superhrdinovia, žiaden pre Ameriku typický sentiment, žiadne odbočovanie od deja, ani rušivé momenty, či rušivé paralelné dejové línie. Reštart dňa nespočetne veľa krát, kým sa neposunú o krok ďalej, ale veľmi dobre podané bez nejakých zbytočných duplikácií niečoho, čo už bolo, takže divákova pozornosť neklesá. A keď to takto píšem aj ma zamrzelo,že som to nevidel v kine, lebo to by možno bol aj plný bodový zisk. Výborný film, aj napriek (alebo vďaka?) Cruisovi.

Špinavý trik (2013)

Jennifer Lawrence je fakt dobrá. Rozmýšľal som, či Christian Bale naozaj tak pribral kvôli tejto roli, alebo ho zamaskovali, ale zdá sa, že naozaj pribral. Ináč je neuveriteľné, ako sa to dnes vo filmoch doslova hemží fuckovaním. Priznávam, že boli pasáže, ktoré som preklikal. Najlepšie scény sú pri vzájomných stretoch Amy Adams a Jennifer Lawrence, čoby sokyne o Christiana Balea. A pointa filmu mala byť predsa úplne iná. Slabé 3*.

Láska na vlásku (2014)

Vizualne vdaka oravskym exterierom velmi pekne, aj na hercov sa pozeralo dobre s vynimkou hlavneho dvojhrdinu. Nechapem, ako mozu do takejto roly obsadit niekoho bez charizmy a tak nesympatickeho. A este ho aj do pol pasa vyzlecu, aby sme mu spocitali rebra :-D Pribeh nula bodov, aj samotny nazov je golom do vlastnej brany. Skoda, lebo ako celok je to celkom mile, ale potencial bol ovela vyssi.

Blázniví únosci (1999)

Velmi dobre som sa pobavil. Fajn humor, miestami aj inteligentny, vyborna oddychovka. Komediu z toho nespravil Jamie Foxx, ale prave naopak - vsetci ostatni :-) Najoblubenejsia postava bol pre mna potetovany koziak.

Constantine (2005)

Ocenujem kvality aj toho, co sa mne osobne nejako extra nepaci. A toto mi akosi nesadlo.

Transformers (2007)

Infantilna, gumova, monoducha katastrofa. Som z toho riadne sklamany, od zaciatku do konca som tomu fandil, drzal som tomu palce, strasne som to chcel dopozerat, ale musim poctivo uznat, ze je to strasna blbost. Nedokazem to ani nazvat oddychovkou, lebo si to nezasluzi. Velmi som chcel, ale neda sa.