Derrick (1974) (seriál)

Ako pozeram, vacsinou tu ludia davaju negativne hodnotenia. Ja davam najvyssie, pretoze maloktory krimi serial je taky realisticky a prirodzeny, kde su vrahovia vystopovani cistokrvnym logickym uvazovanim. Nevznika potreba nahanaciek, vybuchov, ani akcnych scen, ci vytvorenie vsemohuceho majstra sveta z hlavnej postavy. Navyse, psychologia postav je v kazdej casti prepracovana do tej miery, do akej ju casto nedokazu doviest ani original psychologicke filmy. Osobne sa mi pacia aj moralno-eticke prvky umocnujuce myslienku. Tesim sa, kedy to opat pojde v telke a hadam to zreprizuju v starej dobrej verzii s hlasom Stana Danciaka.

Lakomec (1980)

Divadelne spracovanie mi prilis nesadlo. Aj ked Lujzikovi to slo dobre.

Božská relikvie 2 (1991)

Taka vesela somarinka, dobre zabije cas, ked na slozobke vecer na hoteli nemate co robit. Nemecky dabing je ale strasnyyyy :-)

Truman Show (1998)

Musim uznat, ze zaver som pozeral so zatajenym dychom. Vsetko je tu sice natocene ucelovo a Ed Harris je samozrejme lepsi, ako Jimmy, ale posobi to presne, ako ma a triafa terc presne do stredu. Vynikajuce, aj ked nie fantasticke.

Korida lásky (1976)

Explicitne, ale nevulgarne. Trochu nuda, ale snimok svoj ucel splna esteticko-umeleckym dojmom maximalne.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Videl som to, ale neviem povedať, o čom to bolo. Cítim sa ako žiačik na ZŠ, čo musí napísať sloh na celú stranu, ale o tomto filme to fakt nedokážem. Jedna veta, aj keď rozvitá, nestačí ani na štvrť strany.

Muž ve stínu (2010)

Výborný thriller, do absolútneho detailu vypracovaný. Typický Polanski. Veci na plátne sa diali úplne prirodzene a samozrejme, čo znamená, že v deji, hercoch, atmosfére, logických súvislostiach a obrazovom vyjadrení nebola žiadna chybička. Jednu to však malo, a to, že záver bol podaný bez akýchkoľvek emócií, čo uberá na celkovom zážitku a dobrom pocite. Bolo to ako jesť krásne vyklepaný, nakorenený vyprážaný rezeň, ale bez chuti a ostať potom hladný. Môjmu hodnoteniu to zároveň ubralo piatu hviezdu.

Pomáhat a chránit (2011)

Krásne, odľahčené, vtipné, dobrý pocit navodzujúce, presne ako one pint of Irish whiskey. Presne ako celé Írsko. Navyše s neokukanou zápletkou, neokukaným priebehom a výbornou dvojicou, kde jeden je absolútnym kontrastom druhého. A vidieť to s čarovnou írskou angličtinou, kde aj fuckovanie znie spevavo, to je aj nostalgia zároveň. Škoda, že v našich končinách podobné filmy vysielajú len minimálne.

Deadly Species (2002) odpad!

Aj v slovenských inscenáciách sú lepšie efekty, ako tu. Ako vôbec môžu niekomu schváliť rozpočet na takúto hovadinu?? Keď máte na výber medzi týmto "filmom" s popcornom v ruke a pozeraním do stropu s nafúknutými pijavicami na večeru, vyberte si druhú možnosť. Keď som chcel vedieť, o čom to vlastne je, musel som mrknúť počas filmu na internet. Jednoducho katastrofa, žalostná katastrofa. Ešte väčšia, ako Jednoducho Mária :-)

Pach krve 2: Cesta nikam (2007) odpad!

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že tento film a jemu podobné sú výplodom chorého mozgu. Nestojí to za to ani kvôli napätiu, ani kvôli kvalite, ani kvôli príbehu, akurát sa človeku zachce vyvrátiť obsah žalúdka. A ten znesie všeličo!