• Hudební

Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden (2011) (koncert)

Koncert v pohode. Aspoň som sa prinútil konečne si "vypočuť" túto star. Veľa obkecov cez pesničky, prerušovanie jačaným davom a viac polonahá ako poloblečená speváčka... Keby nebolo komerčného pretískania tak by Lady Gaga bola obyčajná všedná speváčka. Zaujímavé je. že počas premiére na HBO (8. 5. od 18:00) nebolo možné hodnotiť, či komentovať film. No a pri 5 hodnoteniach mal už film vypočítané červené hodnotenie. Prečo ostatné filmy to šťastie nemajú?

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Veľmi nešťastný názov pre zaujímavý hororík. Vhodný by bol napr. názov podľa piesne skupiny, alebo názvu hotela, kde to všetko "začalo"...Rámcovanie príbehu pomáha celku. Bez úvodnej a záverečnej scény, súhlasím, by to bol podpriemer priemerov. Áno, niektoré scény sú fakt primitívne a naivne spracované. Plus dáva, že som film pozeral po polnoci v TV. Neuspal, udržal, ba dokonca nútil dopozerať kvôli záveru...

Najmenší hrdinovia (1985) (seriál)

Kto nevlastnil v tej dobe stavebnicu z rozprávky, vlastnil minimálne Mercur, či plastové mozaikové obrázky. Večerníčku patrí plus za nápaditosť a vnútorné charaktery animovaných postáv. Tento seriálik si večerníčkoví maniaci nemôžu nechať ujsť:-) Čakám na reprízy.

Pozrite sa! (1983) (seriál)

Ďalší polozabudnutý kultový večerníček z osemdesiatych rokov. Hlavné postavy - Mach a Uľa v podvečer ožívajú z výkresu pána maliara a s nimi ožíva celý farebný svet. Aj po takmer troch desaťročiach si rozprávočka zachovala všetko to krehké krásne a nápadité. Pozerám znova a nemôžem inak. Hudbu k rozprávočke skomponoval Karel Svoboda.

Náš les (1983) (seriál)

Prachom zabudnutý večerníček. Bábkové zvieratká až príliš podobné poľskému Mackovi uškovi. Z akého zlatého dna archívu toto STV vyhrabala? Nostalgia po všetkých stránkach...

Zypa Cupak (1976) (TV film)

Čím to je, že za každým si nenechám tento TV film ujsť? Akosi patrí do povinnej výbavy sviatočného programu STV, no vôbec mi to nevadí. A nevadia mi gýčové spomalené zábery. Dokonca mi nevadí ani okato odfláknuté predabovanie, tak populárne v 70 rokoch. Proste sa na ňom bavím. Hlášky padajú ako huby po daždi... Námet čisto slovenský a úplne blízky i dnešným časom. Chlapík ide na svadbu svojmu synovčekovi - sirotke, ako jediný najbližší príbuzný. Ako to môže skončiť, keď synovček si berie dcéru ministra? Ženu nechá doma, tá mu dodá rozumy i živého kohúta na cestu. A pohárik nesmie chýbať. Šedá eminencia slovenskej komédie:-)

Svět naruby (1990)

Svieža komédia:-) Určite by zaujala deti, rodinu, proste, každého, kto si chce oddýchnuť a neriešiť veľký žáner, no nechce byť zahltený dnešným sileným americkým humorom.

Polnočná omša (1962)

Bez poznania predlohy by si film zaslúžil lepšie hodonotenie. Karvašova "ukecaná" dráma viac onemela, postavy sa správajú okríknutejšie a pokornejšie.

Zvoník u Matky Boží (1996)

Veľmi vzdialené pôvodnej predlohe. Deťom sa tak podáva skresľuúca a romantická podoba smutného osudu hrbáča Quasimoda.

Trpký voz nádeje (1991) (TV film)

Po revolúcii prišiel čas aby STV začala točiť TV filmy s náboženskou tématikou. Vznikla tak redakcia duchovného vysielania. Každý príbeh začína v období druhej svetovej vojny - židovského holokaustu, kedy sa židovským deťom pripomínajú dávne príbehy z obdobia prorokov a vzbudzje sa tak nádej k Bohu. Pre mňa je nezabudnuteľný posledný príbeh o kráľovnej Ester s jednoduchou, ale zaujímavou hudbou. TV seriálu sa dá akurát tak vytknúť štúdiový šum typický pre STV tvorbu deväťdesiatych rokov.