• Hudební

Krtek na poušti (1975)

Haluz. Najlepšia hudba zo všetkých krtkovín. Hudobný motív slona je absolútne skvelý. Krtek rulez!!!

Krtek o Vánocích (1975)

Pomsta čiernej vrane. A v závere Tichá noc v podaní Krtka a Myšky. Krtek rulez:-)

Krtek a autíčko (1963)

Na ´65. rok žije krtko v slušnom veľkomeste a autá sa pohybujú v troch pruhoch jednosmerne. Pre deti absolútna pecka aj po pol storočí!!!

Krtek chemikem (1974)

Až tu som pochopil hlášku kamaráta: "Myslím si, že niektorí tvorcovia kreslených filmov fetujú:-)" Pre mňa najslabší Krteček.

Rec 2 (2009)

Veľmi prekvapivé. Málokedy sa stáva, aby pokračovanie bolo lepšie než predchodca. Na primiešanie nábožeského fanatizmu do filmu si zvyknete. Vždy lepšie ako bezduchá jednotka na spôsob Blairwich, kde divák len odrátava mŕtvoly... Dvojka, okrem lepšie skombinovaných kamier, vlastní pointu, príbeh a prekvapenie. Na druhé pozretie odporúčam postiť si oba diely krátko za sebou.

Veselý strach (1998) (seriál) odpad!

Veľmi, veľmi zlé. Pri deťoch mi nedalo, ale stále som to mal na jazyku. Strašná ............ Asi si pán kameraman brával kameru domov a natočil čo mal doma. Otrasné herecké výkony, bez kúsky autenticity a invencie. Tento surový materiál "obohatila" nejaká študentka animácie. Byť zvieraťom, ktorý vystupuje v akejkoľvek epizóde, hanbím sa do konca života. Keby som bol herec, neviem... Radšej ani neexistujem. Ak by som bol na csfd zaregistrovaný ako 7ročný zo slušnosti by som odmenil 1 hviezdičkou. Pod všelijaké somariny sa podpísal Dušan Dušek, ale toto je megasomarina. Toto mohli splodiť len 90 roky STV. Hrôza.

Skautskou stopou (1997) (pořad)

Uff... To je dosť kruté. Normálne som neveril roku vydania.

28 dní poté (2002)

"Každá doba má takých zombie, akých si zaslúži." sľubujú tvorcovia filmu. S veľkou nedôverou som pristúpil k filmu. Úvodná scéna vyzerala na potvrdenie priemernej snímky. Čo však nasledovalo po nej, bolo skvelé. Doslova som chcel, aby zachytená prázdnota Londýna trvala čo najdlhšie... V najlepšom treba prestať, hovorí sa. Filmík pokračuje štandardom, ale znova, po kvapke krvi z visiacej mŕtvoly film padne doslova do oka. Málokedy ma zaujme hudba k filmu. Azda som ju ani nikde nekomentoval (pokým nešlo o hudobný film), no naháňačka podladené nádhernou hudbou patrí k druhým vrcholom filmu. Čo vtedy bolo lepšie? Hudba, scény? Opäť som pocítil tú hutnú atmosféru ako pri kultoch a legendách s kultovou a legendárnou hudbou. 101 horror movies you must see before you die

Highlander (1986)

Už v úvode sa sľubuje hudba Queen na celý film. Žeby zlý žart? Neviem ako by dopadli filmy vystavané na hudbe Nirvany, Doors, Deep Purple, Green Day, Abby, Metallicy...keby ich deje a motívy boli mierne mimo. Zlých žartov bolo viacero, napr. efekty, ktoré prekonali aj slovenské rozprávky v 80. rokoch, prehupovanie z deja do deja, z minulosti do prítomnosti...Kasový trhák poznačený zubom času...

Čelisti (1975)

Čeľuste sú výborne natočené, zvládnuté po hereckej aj hudobnej stránky. No dve hodiny je veľa. Žeby predsa zub času? Chápem dobové zážitky v kinách, chápem detské zážitky z videa a TV, no viac menej ide o nostalgiu ako naliatie si čistého vína. Film je možné rozdeliť na dve hodinové časti. Prvá - hororová - vám naservíruje najkvalitnejšie postupy hororov z konca 70 rokov. Dialógy držgrošského starostu sem tam nudia, ale nevadí. Škoda len, že sa film prehupol do psychologického dobrodružného akčného boja na hrdinov a pánov tvorstva. V niektorých hororoch čistých 70 rokov sa toho deje oveľa viac, atmosféra je hustejšia a naozaj sa bojíte... Na druhej strane, Čeľuste sú asi tým najlepším filmom s tematikou vraždiacich vodných monštier (žraloci, krokodíly, hady, chobotnice, mloci...). 101 horror movies you must see before you die