XXY (2007)

"Ale co když není na výběr?" Zajímavé komentáře: Mordenroth, Brygmi

Sugar Rush (2005) (seriál)

Svižné, troufalé, sebeironické a krutě vtipné, co víc si přát. ;)

Hledá se táta a máma (2010) (pořad)

Lidské vztahy, charaktery a chování v určitých situacích jsou v podobných pořadech především nevyčerpatelným zdrojem zábavy ;). Na druhou stranu tu zazněla i jedna velká pravda: "Najít fungující vztah je ten největší zázrak".

Na nože! (2010) (pořad)

"Pro mě je každý dobrý jídlo zdravý." Fakt? No, hodně věcí to o tobě vysvětluje. Stále pokračujeme na stejné vlně, a tak pořady věnované vaření na českých obrazovkách stále nedosáhly toho, aby bylo jídlo prezentováno jako něco víc než "pouhé" ukojení smyslů, škoda, stále hledám alespoň minimální info o nutriční vlastnosti připravovaných pokrmů a výživové znalosti kuchařů stále stojí za hobo... Můžeme se pak divit, že většina českých kuchařů a jejich strávníků má slušně vyvinutá prsa a tři brady? Asi ne, a je hloupost tvrdit, že to k tomu řemeslu prostě patří.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Hvězdička Pohlreichovi za to, že dává přednost přírodní kuchyni, žádnou omáčku z prášku na talíři nechci (kdy naposledy jste měli v restauraci pravý vývar, žádný bujón od Knorru?) a druhá hvězda za díl ze školní jídleny: "Smutný je, že tady živíme děti za cenu jedný plechovky pro kočky."

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad) odpad!

X Prachařovi, který vysloví třikrát za sebou něco tak odporného jako "potencionální finalista"...brrrrr, třešnička na dortu.

Schindlerův seznam (1993)

Steven Spielberg nám dokazuje, že je výborným režisérem, proto je Schindlerův seznam čistě jako multimediální dílo dokonalý - příběh a dávka emocí, to vše přesně tolik, kolik si divák přeje = působivost sama, toliko superlativy, teď trocha historie: http://www.gruntova.cz/oskar-schindler . Je opravdu ironií, že v tomto případě padla pravda před uměním na kolena právě v případě režiséra židovského původu, mrtví (vlastně i my všichni ostatní) si však zaslouží především pravdu, a tak jak už tu padlo od uživatele Gemini, tohle si nemůže dovolit ani geniální Spielberg, film je velmi silné médium.

Amélie z Montmartru (2001)

Ta nejhravější hravost všech hravostí ;) Pozitivní sympatický filmeček plný naděje a malých radostí, který mě vždy pobaví a zvedne náladu, pohlazení po duši.

Stvoření světa (1957)

Fantastické ilustrace: Jean Effel (vl. jm. Francois Lejeune), fantastický vypravěč: Jan Werich, fantastické veršíky: Adolf Hoffmeister. Milé a laskavé sdělení: Milujte se a množte se. Kterého křesťánka by tento filmeček mohl urazit? Je ironií, že jej někteří kritizují pouze z hlediska křesťanské tématiky a druzí zase proto, že ho natočili ti nekřesťanští komunisti. Zajímavý komentář: Sportovec