Palestina je stále problém (2003) (TV film)

"Ospravedlnění pro zabrání něčí země mají Izraelci v Bibli - Bůh jim dal Palestinu a tudíž Bůh, a ne dějiny (historie jiných), je jim svědkem." Izraelský osadník: "My budeme bojovat, jsme v konfliktu, budeme bojovat, prostě "všechno nebo nic", ne že se tu navzájem pozabíjíme, ale buď vyhrajeme my nebo oni."

Pianistka (2001)

Pro mě v mnohém lepší než knižní předloha a velkou zásluhu má na tom Isabelle Huppert, jejíž postavu jsem si v knize nedokázala vůbec představit. "Krásný" příklad toho, jak vztahy s rodiči zásadně ovlivňují jakékoliv naše další vztahy. Konec chytrých řečí, prostě zajímavý film a skvělá Isabelle Huppert. Zajímavé komentáře: MysteryAna

Černé ovce (1992) (pořad)

Takových pořadů není nikdy dost. Bohužel. Zajímavý komentář: xxlch

Král Šumavy (1959)

Král Šumavy je na svou dobu skvěle natočený špionážní film, kterých je v naší malé české kotlině počertech málo. Propagandistické filmy "Hitlerovy" Leni také obdivujeme, tolik k ideologistickému marasmu! Když jsem si letos na Šumavě fotila památník českým a německým převaděčům, hned jsem si vzpomněla na Franze Nowotného alias Kiliána - http://www.moskyt.net/view.php?cisloclanku=2006100001. Skutečného legendárního krále Šumavy - původem německého pašeráka (mimochodem, patří pašeráci do slušné společnosti?), který za německé hranice převáděl čechy a zpět zase agenty (aktivně spolupracoval s CIC) a sem tam si přilepšil starým řemeslem.

Československý filmový týdeník (1954) (seriál)

Dovolím si tvrdit, že jde nejlepší historický "dokument" z dob nedávno minulých, který nám kdy ČT naservírovala. Absolutně autentické, a proto to mluví samo za sebe. Možná, že za 50 let nám budou znovu vysílat dnešní události, ale nechci se dožít reakce vnoučat. Zajímavý komentář:renton

Náhrdelník melancholie (1968) (TV film)

Seznam skladeb: 1. Denně čekám (Anyone Who Had A Heart), 2. Na co tě mám (I´m Gonna Leave You), 3. Myslíš jenom na peníze, 4. Není to láska (I´m Gonna Leave You), 5. Bílý stůl, 6. Ten zlej páv, 7. Lampa

Proudy lásku odnesou (1969) (TV film)

Seznam skladeb: 1. Proudy (Prove It) 2. Magdaléna (Aleluja) 3. Ring-o-ding 4. Mama (When My Dollies Have Babies) 5. Hej, Jude (Hey Jude)

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Zázračná planeta a zázračný David Attenborough, to je kombinace, kterou můžu kdykoliv. Nejde o dokument v pravém slova smyslu, David Attenborough nám ani neříká nic, co bychom neznali, ale ten nádherný přenos obrazů, atmosféry a poselství určený všem lidem (nikoliv úzkému okruhu vědců či zájemců) je neskutečný, velmi expresivní, emotivní a tudíž unikátní. Děkuji Davidovi, děkuji BBC, děkuji bratrům Lumièrům.

Pád do ticha (2003)

Upřímně natočený příběh dvou mladých ambiciózních horolezců. Touha zdolat nepřekonatelný přírodní živel a neskutečná vůle přežít v podmínkách, které si nediktuje člověk a kde malá chyba znamená smrt. Proč podstupují horolezci takové riziko? To se snaží osvětlit Joe Simpson v dalším filmu: http://www.csfd.cz/film/239220-vzyvajici-ticho/

Věc (1982)

Krásně mrazivě děsuplné a ta hudba, ta HUDBA tvořící dokonalou atmosféru, která postupně graduje...! Osobně považuji za nejlepší horory právě ty filmy, ve kterých toho není ani tolik vidět, jako především slyšet. Slabším povahám doporučuji film během zimních večerů sledovat pouze v kolektivu, i po těch letech je to pořád bomba ;). PS: Nedávno jsem se doslechla, že povinným rituálem pro nově příchozí polárníky/vědce na Antarktidě je společné sledování tohoto filmu...to musí být teprve zážitek :)