Chantalin boj o smrt (2009) (TV film)

Nikdo z nás si nedokáže představit čím si Chantal za ty roky, co bojovala se svou nemocí, prošla. Žádné filozofování či náboženská dogmata (a ideologické agitace některých, kteří tak rádi mluví o nedostatku statečnosti druhých a jejich názorové netoleranci, přičemž opomíjejí svojí vlastní - nepřipomíná mi to něco o trámu ve vlastním oku?!) Chantal v jejím boji nijak nepomohla. Dokument odhaluje jedno - neskutečnou neúctu k lidskému životu, utrpení, důstojnosti a bolesti bližního, a pak především pokrytectví ve své nejhloupější podobě. Hodnotit a kritizovat její rozhodnutí by měli pouze ti, kteří se již setkali tváří v tvář takovému utrpení a překonali pud sebezáchovy, který je vlastní každému člověku = takže vlastně nikdo! Empatie a tolerance k názoru druhých, jak se zdá, však všem vrozená není.

Zabíjení po česku (2010) (TV film) odpad!

Téma tohoto "dokumentu" je samo o sobě natolik zajímavé, že ani nepotřebovalo výmysly a fabulace pana Vondráčka k videu z Bořislavky, které později musel dovysvětlovat Vojenský historický ústav - http://www.vhu.cz/cs/novinky/188 (v tomto a ještě jiném článku VHÚ byla původně připojena i rozsáhlá fotogalerie, článek potvrzoval, že ještě po příměří někteří němci stříleli z úkrytu (podle svědků celkem běžná věc v těch místech, střílelo se zcela běžně z vilek na Hanspaulce) a zabili dva vojáky Rudé armády, kteří byli hned na místě pohřbeni (jejich smrt zřejmě způsobila mstivou a exemplární popravu v režii Rudé armády, nikoliv Čechů, jak se nám snaží autor podsouvat!!!) - o pár týdnů později bylo však vše ze stránek VHÚ odstraněno, zeptejte se sami sebe proč! (tak alespoň stanovisko VHÚ z archivu https://web.archive.org/web/20100511180217/https://www.vhu.cz/cs/novinky/188) Vyložené výmysly a fabulace (založené na jednom jediném svědectví toho času čtyřleté holčičky a naopak vylučující pohled očitého svědka!) jsou důsledkem pouze senzacechtivosti režiséra, tento tedy částečně sci-fi film rozhodně patří do odpadu a měla by za něj přijít od autora/autorů omluva. Ačkoliv je téma důležité a je třeba o něm mluvit a připomínat ho (tím mám namysli zejména Postoloprty a jiné případy násilné msty), tak rozhodně ne tímto bulvarizujícím způsobem, který zcela ignoruje fakta, historické kontexty a pečlivou práci, kterou má práce s dokumentem být. Fakta: https://www.fronta.cz/forum/tema/143 ,http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-povstani-krev-a-mrtvi-pred-65-lety-fj4-/p_spolecnost.asp?c=A100506_225101_p_spolecnost_wag http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=667732 https://www.radio.cz/cz/rubrika/zpravy/vhu-nemce-na-filmu-z-konce-valky-popravili-rudoarmejci-ne-cesi

Vzývající ticho (2007) (TV film)

"Pokud riskujete vše, nejen útrapy a bolest, ale riskujete život, obětujete vše pro váš sen, pro něco, co nemá žádnou hodnotu a nikomu tím nic nedokážete, máte jen pomíjivou chvíli na vrcholu a když sejdete do údolí, je pryč. Udělat něco takového vlastně postrádá logiku. Není to ospravedlnitelné žádnými racionálními argumenty. To je pravděpodobně důvod, proč to děláme."

Chléb náš vezdejší (2005)

Dokument v němž není třeba slov. Mechanizace práce i lidského přístupu, maximální efektivita, mrtvoly posunující se po pásu, odosobnění, chlad...nic.

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Chyběl mi detailnější popis účinku AS na ženy, protože většina z nich je nevrátná (ačkoliv se to snaží zamaskovat vším tím make-upem a silikonovými implantáty): hormonální změny, které vedou ke ztátě menstruace, růstu ochlupení, hlubokému hlasu, co dělá růstový hormon s jejich obličeji je taky evidentní...k tomu všemu riziko zánětu ze špinavých jehel... Prostě dokument, ve kterém jsem se vlastně nic nedozvěděla, krom toho, že Američané určitě nejsou tím NEJlepším národem, za to zřejmě podlehli tomu NEJhloupějšímu kultu. http://www.etoday.ru/2008/11/female-bodybuilders-martin-schoeller.php ... http://smagazine.ru/newsevents/2008/09/post-52.php ... http://www.martin-kulturistika.estranky.cz/clanky/anabolicke-steroidy/vedlejsi-ucinky-anabolickych-steroidu_

Pozemšťané (2005)

Filmu je vyčítána přílišná brutalita (nikomu se nedívá pěkně na lišku zaživa staženou z kůže) a citové vydírání na jejím základě, málokdo se ale pozastaví nad tím odkud tedy ta brutalita pochází - z nevědomosti a pohodlnosti konzumentů. Některé komentáře mi připomínají ty opičky, které si zakrývají oči, uši i ústa. Ano, je snadné nechtít nic vidět ani slyšet a když už víme, tak o tom raději nemluvit, proto je srovnání s nacistickým režimem, který produkoval méně či více fanatické "přihlížitele" všech těch zvěrstev, docela nasnadě. Máme právo vědět, nikdo nikoho nenutí být veganem, takže se nenechte ovlivnit těmi slabochy, kteří chtějí lhát sami sobě a zajímejte se o věci, které nakupujete, odkud pocházejí, co obsahují, kdo je vyrobil, to je hlavní myšlenka filmu.

Zátoka (2009)

Další z řady důležitých dokumentů, které (i přes svojí drobnou jednostrannost) ve své podstatě dokazují, že všechny problémy budoucnosti lidstva neleží ve vyvražďování nějakých roztomilých žvížátek jako jsou delfínci či pandičky, ale v korupci, která jde ruku v ruce s "mediální kamufláží", jak bylo ve filmu krásně řečeno. Vůči viděnému nemůžu zůstat imunní, to by mohl jen ten největší cynik a těším se až někdo natočí dokument o hromadě odpadků plujících v Tichém oceánu, která ohrožuje mnohem více živých organismů (člověka nevyjímaje): http://digiweb.ihned.cz/c1-37974600-lode-vypluly-prozkoumat-rozsahly-ostrov-plastoveho-odpadu-plujici-v-tichem-oceanu

Katka (2009)

Realita a věřím, že upřímná zpověď. Na dokumentech Heleny Třeštíkové se mi libí, že jen málokdy zasahuje - hodnotí, moralizuje či soudí, prostě předkládá upřímný záznam lidského osudu. Zápas Katky s drogou a sebou samou tak každý sleduje sám a sám si také musí odnést z kina svůj prožitek, ať už jde o soucit, prozření a trocha poučení nebo pocit, že jde o "krávu, která si za vše může vědomě sama".

Kořen všeho zla? (2006) (TV film)

"Nikdo krom pomatence nemůže říct: "Jsem připraven věřit v konvici u slunce, protože nemůžu dokázat, že tam není...ale prakticky jsme všichni konvicoví ateisté."" ;)