Šílený rande (2003)

Pokud máte rádi Taru Reid, potom doporučuji vypnout zvuk a pouze se kochat pohledem na její roztomilou tvářičku. Věřte, že i tak o nic nepřijdete, protože dějově i herecky se jedná o hodně bídný film, který vám jinak nic lepšího nenabídne.

Od kolébky do hrobu (2003)

Namíchejte partu černochů, orientálců a jednoho ukecaného bělocha, téměř všechny vyzbrojte znalostí kung-fu, přidejte pár exotických krásek a jednoho padoucha a máte tady akční film, kde dobro zvítězí nad hamižností a bezcharakterností. Teda tenhle film mě ale dal !!

Honba za diamantem (1984)

Typický scénář pro oddychové chvilky. Nezkušená žena odjíždí do drsných krajů, kde potkává bezstarostného dobrodruha s kterým prožije dobrodružství o kterém celý život sní. Hezké na tomto filmu je, že funguje chemie mezi hlavními představiteli a humor není zase až tak trapný, takže proč nedat 4*, že ?

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Ráno se probudím, kouknu z okna a je zataženo, chladno a prší - deprese. Otevřu denní tisk a vidím tváře politiků a čtu jejich vize o našem životě - deprese. Večer si pro uklidnění pustím film pro děti, a náhodou je to Harry Potter a Fénixův řád. Registruji ponurou atmosféru plnou politických intrik, naštvaného Harryho a smrt jeho přítele ! Sakra, kde bych se jinde měl zbavit deprese, když ne při pohádkových příbězích ? Divná doba, divný film - ode mě maximálně 3 * .

Děkujeme, že kouříte (2005)

V současné době je zřejmě "umění argumentace a přesvědčivosti " největším darem, který můžete obdržet. Často není zapotřebí umět více, a přesto se prosadíte až na samotný vrchol "lidského potravinového řetězce". Asi toto cítím z tohoto filmu, kde cynismus je hlavním a nosným prvkem. Slušné 4 * .

Polibek draka (2001)

Za udělení hvězdičky stojí : 1/ herecký výkon Bridget Fonda ; 2/ bojové umění v podání Jet Li ; 3/ znalost zakázané techniky "Polibek draka", který bych chtěl také umět, a který bych rád vyzkoušel na větší polovině naší vládní garnitury.

Rivalové (1996)

Adam Sandler patří do kategorie herců, které nikdy nebudu cíleně vyhledávat. Na jeho humoru v tomto filmu neshledávám nic zábavného, dokonce na mě působí dosti vulgárně. Nedovedu si dost dobře představit, že by se i jiní lidé chovali podobně ( snad z výjimkou některých našich poslanců ). Myslím, že Sandler / nebo scénárista / našli pro chování hlavního hrdiny inspiraci v pavilonu opic v nejbližší ZOO. Dvě hvězdičky přiděluji z důvodu, že jsem se i přes to občas zasmál a hlavně za příležitost pro toho bezdomovce, který nosil Happymu golfové hole.

Proroctví (2009)

Zrovna jsem v rozpoložení, kdy bych neměl nic hodnotit, ale udělám to ! Tento film ve mě vyvolal následující reakci - kéž by již ten den nastal !!! Lidská rasa , stejně jako u květeny, by potřebovala totálně sestříhat, aby mohla obrazit k doufejme že lepšímu a spravedlivějšímu životu a světu. Film lehce navodil atmosféru možné obrody lidstva, které se každý jistě obává, ale zároveň to pro lidstvo i Zemi může znamenat naději na přežití.  Pro ty, kteří kritizují závěr: " naděje by měla umřít až jako poslední - pokud chce lidstvo  přežít musí věřit, že existuje něco pro co se vyplatí ještě žít " .

Spider-Man (2002)

Velmi hezké zpracování komiksu, postavené především na charismatických hlavních představitelích. Oba / Tobey Maguire i Kirsten Dunst / patří mezi přirozené "sympaťáky", na které snad nikdo nemůže být naštvaný. Takže pokud nedostanou vyloženě "shitový" scénář, tak to nemůže dopadnout špatně. Slušně odvedená práce - ode mě slabší 4 * .

Drsný Harry (1971)

Clint Eastwood se přesunul z širých pláních Divokého západu do pustých nočních ulic velkoměsta, a jako správný pistolník / zde drsný policista / bojuje se zlem. Myslím, že i u nás takového policistu budeme brzy nutně potřebovat ! Rozdíl bude pouze v tom, že zde se ho nikdo nezastane. Na filmu oceňuji soulad z realitou, a proto dávám 4 * .