Dařbuján a Pandrhola (1959)

Co mě tahle pohádka připomíná? Panstvo chrochtající u přetékajících stolů a venku vděční lidé, kteří pevně doufají, že na ně nějaká ta kůrčička chleba z té žranice zůstane. Rozdíl je pouze v tom, že lid již nedrží pohromadě, že houfy dětí jsou požehnáním pouze pro "celebrity" a naše romské "soudruhy". Průměrní lidé by totiž dětem nebyli schopni dát ani to, co za předchozího režimu. Ještě že je to jen pohádka, co???

Kam, pánové, kam jdete? (1987)

Jeden ze světlejších okamžiků TV vysílání dne 31.12.2010. Tento film jsem viděl po delší době, a musím říci, že mě velmi potěšil. Potěšil mě především tím, že ukázal nešvary, které bohužel nezmizely ani v současnosti, až na to, že dnes udělám pouze jednou to, co udělal Heřmánek - tj. zfackuju grázla. Pak už si nikde ani neškrtnu. U nás jeden sklář takhle nafackoval gen. řediteli,který pomohl vytunelovat bižuterní průmysl. Šel na minutu, ale tenhle sklář měl spoustu obdivatelů. Budeme se míti lépe, až lidé přestanou jenom obdivovat a sami začnou konat. Lze tomu však v Čechách věřit?

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Příjemný film, který však s vyjímkou kvalitních hereckých výkonů nic moc nenabídl. Děj se dal vcelku lehce předvídat, a přiznám se, že s dvojicí Menšík - Janžurová jsem již viděl kvalitnější filmy. Zlatá střední cesta - 3.

Pátý element (1997)

Když se tak rozhlížím po okolním světě a nepokojném dění v něm, tak si říkám - Jak dlouho nám ještě vydrží energie "pátého elementu" ? Lze spoléhat na to, že se vždy najde někdo, kdo řekne - ještě je tu stále LÁSKA, která vše změní !? Nebo někomu dojde trpělivost a řekne si - Nebylo by lepší změnit pole působnosti, neboť tato rasa je již neperspektivní ? Doufám a věřím, že se tak nestane, ale ... ?

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Jedna z těch více povedených komedií dvojice B.Spencer a T.Hill. Šikula a rafan se vážně rozlobili, když jim někdo zničil jejich milovanou hračku. To bylo facek a úderů do hlavy ... Teď mě tak napadlo, že náš parlament by taky potřeboval takovou lekci, snad by se jim rozsvítilo.

60 sekund (2000)

Když jsi v něčem dobrej, není co řešit. Když však tuto tvoji vlastnost chce někdo zneužít? Tak to je potom na pováženou. Nicolas Cage ve filmu, jehož ozdobou jsou především krásná a žádaná auta. Když se k tomu ještě přidá slušná akce, hezká dívka a dokonalý padouch, vše dobře zrežírováno i zahráno - proč nedat 4, že?

Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

Proboha čím to krmí naše děti? Nebo si myslí, že jsou úplně "vymatlaný" ? Takovouhle slátaninu jsem již dlouho neviděl, a že kvůli dětem jsem schopen zkousnout ledasco ! Dle mého názoru nepodařené, trapné a hloupé . Korunu tomu nasadili s tím Vrbatou - pitomci ... .

Jack Frost (1998)

Až na pár světlých okamžiků průměrná vánoční podívaná, která neurazí, ale že bych byl naměkko to teda né. Co lze vytknout dále je, že docela nepokrytě "vydírá" a hraje na city. Kelly Preston velmi hezká, ale jinak vše hodně naivní, takže ode mě lepší 2.

Statečné srdce (1995)

Film útočící na diváka z mnoha stran. Výborné bitevní scény, charismatický hlavní hrdina, krásné ženy, opovržení hodní padouši a do toho přidané i vtipné scény, to vše dělá z tohoto filmu velice podařené dílo, které snad nemůže nikoho urazit. Já osobně jsem se zde zamiloval do Sophinky. Celý film je vyvážený, ale přesto mi zde něco neštimuje?! Asi ta přílišná "volnost" manželky korunního prince, nebo možná fakt, že i přes smrt svého hrdiny přišel skotský národ stejně o svoji suverenitu. Silnější 4.

10 položek a méně (2006)

Příjemný film opírající se o charisma M.Freemana a krásu herečky Paz Vega. Bohužel to je asi tak vše, co mi nabídl. Jde sice o milý příběh, ale dosti těžko uvěřitelný, takže nemohu dát více než 3.