Casino Royale (2006)

James Bond poplatný současné době ! Uspěchaný, svým způsobem arogantní, egoistický a navíc celokovový. Přiznávám, že nejsem nějakým vášnivým vyznavačem příběhů agenta 007, ale určitě se v jeho filmových zpracováních najde kvalitnější příběh. Jinak tomuto dílu nelze upřít atmosféru, dějovou linii, krásnou hlavní představitelku a vcelku obstojný herecký výkon D.Craiga / Brosnan byl lepší /. Pro mě přesto slabší 4.

Poslední sbohem (2005)

Mám rád filmy, které pokládají otázky a evokují na ně odpovědi . V tomto filmu jich bylo tolik, že jsem je ani nestačil sledovat, natož na ně hledat odpovědi. To je jeden z důvodů, proč se mi tento film velmi líbil. Dalším důvodem je opravdu dobrý herecký výkon P.Falka, který zde dokázal, že není pouze inspektorem Colombem, ale sakra dobrým hercem. Velmi příjemný film o životě a všech jeho aspektech - pro mě krásné 4.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Myšlenka seriálu je dobrá, ale jde úplně mimo realitu. Některé díly jsou i koukatelné, ale většina je dosti slabá a hodně stereotypní. Co lze jistě ocenit je, že se snaží bojovat proti drogám, korupci a ostatním špínám tohoto světa. Více než 2 hvězdičky však ze mě nevymáčkne.

Anatomie lži (2009) (seriál)

Nenávidím lži a polopravdy, i když vím, že pravda někdy dokáže člověku hodně ublížit. Jsem si plně vědom toho, že tímto negativním jevem jsme úplně obklopeni, a že spousta lidí už ani nedokáže rozpoznat pravdu a věří, že stokrát opakované lži jsou vlastně tou jedinou pravdou. Plně souhlasím z příspěvkem uživatele Douglas, který to velice trefně vystihl. Tento seriál je nutno kladně ohodnotit především pro jeho odvahu na tento fenomén poukázat.

Francouzský polibek (1995)

Modrooký "cupitající" andílek Meg Ryanová a charismatický K.Kline spolu vytořili dobře fungující dvojici, která ačkoliv spolu nikdy neměla nic společného, v sobě nakonec nalezla vzájemné zalíbení, od kterého je již pouze krůček k osudové lásce. Když této dvojici navíc přihrává Reno, nemůže jít o úplně mizerný film - slabší 4.

Věčný bojovník (2006)

Takový seversko-asijský pokus o napodobení filmu Fontána, který se však moc nepovedl. Nějak to do sebe nezapadalo, a taky ta snaha za každou cenu spojit hrdinský severský epos Kalevala s čínským bojovým uměním kung-fu mě tam nepasoval. Body tudíž dávám za hezkou hlavní představitelku, za slušné ukázky bojového umění a za happy-end, které mám rád / asi proto, že v životě jich moc není /. Hlavní myšlenka filmu : osud nevyhnutelně dostihne ty, kteří se před ním snaží utéct.

Autosalon (2005) (pořad)

Jako velký automobilový příznivec si dovolím hodnotit i tento pořad TV Prima. Myslím, že se jedná o nejpovedenější motoristický pořad v českých televizích. Má vtip, dobré grafické provedení a zájemci podá obšírné a zajímavé informace ze všech motoristických oblastí. Po několika letech sledování doplňuji - drží si stále dobrou úroveň, i když si myslím, že jim vedení v poslední době trochu obrušuje říznost jejich kritičtějších komentářů. Navíc se čím dále častěji vydávají cestou Top Gearu - což by mohlo být na škodu. Dodatek č.2 - Pepa Vrtal si z toho začíná dělat rodinný podnik - i z toho důvodu dávám 3* místo původních 4.

Policajtem proti své vůli (2005)

Tak tento film byl pro mne velkým zklamáním. Sice jsem něco podobného očekával, ale i přesto jsem těm dvěma borcům ani trochu nevěřil. Levy nebyl vůbec vtipný a Jackson, ačkoliv se snažil, zase tak tvrdý taky né. Navíc ta partička "rádoby" zločinců ? To byla spíše parta zoufalců. Prostě 2, ani o píď více.

Čtyři minuty (2006)

Při sledování tohoto filmu jsem byl chvíli jako "u vytržení" chvíli jsem byl na rozpacích. Co tohle sakra je ? Celkově ale mohu říci, že mě film velmi mile překvapil. Líbila se mi na něm rozervanost hlavní hrdinky, která však vždy byla svá, její impulzivnost, živelnost ,čehož jsem se zároveň i bál. Někdo se prostě s temperamentem v srdci rodí. Po skončení filmu jsem si mohl jen povzdychnout - takže,co se týká kinematografie se začínáme dívat na záda i němcům, kteří až na pár výjimek, nikdy moc o filmu nevěděli.

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Mám rád filmy a seriály, kde se nemusí až tak moc přemýšlet, keré neřeší jenom ty nejdůležitější životní a celosvětové problémy, ale kde se mohu od srdce zasmát a spolu s hlavnímy hrdiny přemýšlet nad nějakou tou skopičinou. A právě to pozitivní mě nabídl tento seriál, a já jsem mu za to vděčný. Po prvních 10 dílech hodnotím 4. Jooo, a Ray Wise je jako Ďábel naprosto dokonalý - dost mě připomíná naše V.I.P. spoluobčany v oblecích, které také nemám rád.