Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Doba, kdy ještě "policajti" brali své zaměstnání jako poslání, kdy každý z nich znal dokonale svůj rajón a svojí autoritou v něm dokázal udržet pořádek. Doba, kdy špatnost tušila, že dříve či později bude odhalena a potrestána. Za skvělou atmosféru, výborné herecké výkony a za vzpomínku na "relativně" poctivé časy a lidi - 5.

Bestie (2003)

Tak tento film se Seagalovi skutečně nepovedl. Nejen, že nenabídnul nic nového, ale svým dějem naznačil, že diváci musí být úplní troubové, kteří "zbaští" úplně vše. Myslím, že pokud by v USA našli alespoň 5 takových Seagalů, potom by armáda byla úplně zbytečná. Pouze z nostalgie a s ohledem na některá má předchozí hodnocení podobných filmů dávám slabší 2.

Po čem ženy touží (2000)

Nevím sice po čem ženy touží, ale vím po čem touží většina mužů - po ženách. Příjemný, i když ničím nepřekvapující film, který je vystavěn na hereckých výkonech Mela Gibsona a Helen Hunt. Jinak bohužel nevybočuje z průměru, takže i ode mě dostává průměrné 3.

Zuřící býk (1980)

Někdo se narodí a je mu dán do vínku talent pro hru na klavír, Jake LaMotta dostal darem boxerské nadání. Film drsný jako tento druh sportu sám, přesto vás však pohltí svojí syrovostí a vynikajícím hereckým výkonem Roberta De Nira. Na konci filmu bylo krásně vidět, že i na tomto boxerovi se podepsaly časté rány do hlavy, protože jeho jednání bylo absolutně nelogické, až sebedestrukční. Krásné 4.

Americký sen (2005)

Je hodně povolaných, ale málo vyvolených. Přesto každý člověk musí věřit, že on je ten vyvolený a udělat vše pro to, aby to byla pravda. Hezký film, který ukazuje, že za svým snem si musíš jít a vytrvat. Líbila se mě atmosféra filmu, latinskoamerická hudba a spousta krásných a pravdivých myšlenek. Jediné, co mě trochu překáželo, byla tendence ke kýčovitosti děje a moc jsem nevěřil ani laskavosti všech lidí. Hezké 3 hvězdičky.

Je třeba zabít Sekala (1998)

V každém společenství lidí se najdou lidé laskaví a dobří, ale bohužel také lidé jako byl v tomto filmu Sekal. Mojí obavou z posledních let je, že lidí jako Sekal začíná být příliš, a navíc si svoji velkou moc zaštítili zákony, které je dělají beztrestnými. Zůstane v této společnosti někdo, kdo se jim odváží postavit? Musím jen doufat a věřit ... .

Falco (2008)

" Z temnoty" , která mě tak hustě obklopuje, že již téměř nevidím světlo, na mě přes TV obrazovku promluvil děj tohoto filmu a nechal mě na chvíli bez dechu. Tolik rozporuplných emocí jsem již delší dobu neprožil ! V průběhu jeho sledování jsem si postupně říkal : ten člověk trpí depresemi, když snad od začátku svého života vidí jen to, že pouze smrt udělá slavného člověka nesmrtelným . Potom jsem si uvědomil, jak hodně musel milovat svoji rodinu a jak strašné pro něho muselo být, když zjistil že jeho jediné světlo / dcera / není vlastně jeho, což by zlomilo hodně chlapů. Na mysli mě vytanuly 3 spojení, která obsáhnou v tomto případě celé toto dílo - 1/ Femme fatal - osudová žena 2/ charge la femme - za vším hledej ženu 3/ pater is semper incertus - otec je vždy nejistý. Film o "rozervaném" člověku, který i přes své nezpochybnitelné úspěchy nenašel v životě klid - - ode mě 5, slabších, ale 5. Správnější slova našel uživatel "pakobylka" , které tímto děkuji.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Jeden z mála filmů, kdy "dvojka" trumfnula díl první. Hodně za to může dokonalý herecký projev Tomáše Holého, který své herecké nadání dostal do vínku přímo od boha. Věřím, že pokud bych byl "na place" s tímto hochem, že i můj herecký projev by stoupnul o 200 procent. Tím nechci říci, že ostaní herci byli špatní, ale bohužel pouze sekundovali Tomášovu herectví. Film jako celek působí jednolitě, harmonicky a myslím, že je to jeden z výborných pozůstatků po bývalém režimu. Jediné co mě v tomto filmu vadilo, bylo účinkování L.Soboty, kterého prostě nemusím.

Daredevil (2003)

Víte proč se točí takovéto filmy? Aby alespoň někde zůstala pro lidi naděje, že spravedlnost a pravda může zvítězit. Samozřejmě, že je to pouze utopie, nebo takový rohlík na opití "hloupých a naivních", ale jinak by přece tak dobře nesloužili, že? Ještě, že máme dostatek nenatočených komiksů. Za akci , hezkou hudbu,Jennifer Garner / má opravdu zelené oči ? /a za naději - slabší 3.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Nemám rád parodie ! U tohoto filmu však musím udělat vyjímku, protože je naprosto dokonalý !!! Od hereckého osazenstva, přes hudbu až po závěrečnou myšlenku, tak aktuální v současné době : " Padouch nebo hrdina, všichni jsme jedna rodina". Bez přemýšlení - 5 .