Muži v říji (2009)

Snaha navázat na stopu M.Formana se nepovedla. Vznikl film, který byl pouhým vyčpělým odvarem poplatným současné době a ukazující totální rozklad a likvidaci všeho českého. Snaha tu byla, ale šla jaksi mimo mě, a nelze než souhlasit s uživatelem "viperblade" a ptát se s ním - co tím chtěl básník říci?

Hříšný tanec (1987)

Tak již je to více než 20 let, co tento sladkobolný film vhání děvčatům slzy do očí, a chlap si začne říkat - "sakra, to jsem ale vůl že jsem ty taneční tak odfláknul". Romantický film s čestným a velmi svůdným Patrikem a sladkou a nevinnou Jennifer Grey, končíci happy-endem. To je taky jediný důvod proč nedávám 5.

Bulšit (2001)

Další z komedií typu "vypni mozek a hlavně nemysli na nic jiného než jak si užít" !! Z vyjímkou krásných "bab" lze od tohoto filmu chytit jen svrab. Možná je to blbost, ale všiml si někdo, že hlavní představitelka je dost podobná naší Kristýně Leichtové?

Pekelná ženská (2001)

Tak nějak ani nevím, za co jsem ty dvě hvězdičky vlastně dal ?! Určitě za dvě krásný ženský, a potom také za ukázku přátelství mezi muži, které dokáže rozbít jen žena, která většinou dokáže fantasticky s muži manipulovat. Jinak příběh je ubohoučký a slaboduchý, stejně jako hlavní mužský představitelé.

O rodičích a dětech (2007)

Největším lidským štěstím je umění mít někoho rád. Silný konverzační film, který mě opět ukázal jak pitomý život jsem vedl a vedu. Za to jsem mu vděčný a zároveň ho za to nesnáším, i když bych spíše měl nesnášet sám sebe / což se i děje /. Každý člověk má své rodiče, bohužel né každému se poštěstí mít děti. Vše záleží na nepřeberném množství faktorů, které ovlivní celý následující život. Hodně upřimný a pravdivý film, který si 4 hvězdičky určitě zaslouží.

Hombre (1967)

Takhle to nějak mohlo vypadat při a následně i po "dobývání Divokého západu". Několik všeho schopných lidí, spousta normálních lidí jim vydaných na pospas, a potom několik málo jedinců, kteří hodně uměli, ale proti přesile a leckdy i lidské hlouposti neměli šanci. Přiznávám, že jako na mladíka na mě hodně zapůsobil okamžik, kdy jeden z pronásledovatelů křičel své oblíbené "hej hombreee" - dlouho jsem to slyšel znít. Realistický a povedený western.

Centurion (2010)

Noo, zase tak úplně špatný to nebylo, ale že bych "učurával" blahem, tak to zase ne. Film nepostrádal děj, napětí, atmosféra byla syrová anglická, jak se sluší a patří, a i herecky to nebylo odfláknuté. Přiznávám, že jediné co mě v poslední době na většině filmů vadí je maximální snaha o feminizaci. Konkrétně u tohoto filmu nevěřím, že bojovný národ Piktů by snesl ve svých řadách ženu. Můžete kamenovat, ale podívejte se na filmovou i seriálovou produkci posledních let - samá skvělá ženská ... . Nic proti děvčata.

Tirant Lo Blanc (2006)

Tenhle film se velmi těžko zařazuje. Je to takový erotický snímek, zabalený do středověkých kostýmů a kulis, střižený humornými scénkami a velkou trapností. Jediné co stojí za shlédnutí v tomto filmu je několik opravdu hezkých dívek . Celý film se odvíjí dle scénáře jedné z nich, která říká, že správné ženy mají 3 základní vlastnosti - zvrhlost, chlípnost a nenasytnost.

Sto hřebů (2007)

Než na některé myšlenky zapomenu, tak bych si je sem z dovolením uložil. Knihy by neměly být jedinými nositely moudrostí, ale také lidé; na posledním soudu by se měl vedle hříšníků zodpovídat i Bůh, a to za to, že dovolil tak obrovské utrpení, kterým někteří lidé museli projít. Také by se měl zodpovídat za to, že dovolil, aby jeho jménem byly páchány krutosti nevídané.

Podivné dědictví (1972)

Příjezd anglického gentlemana Toma na drsný "Divoký západ" , křehká Yanti Somer a jeho zjištění, že na tomto místě jsou i ti mravenci snad nejlínější na světě, to vše vytváří pro diváka z tohoto filmu 120-i minutovou oázu klidu, kterou si nelze než do dna vychutnat. Zřejmě jedna z nejlepších rolí T.Hilla. Silnější 4.