Přítel pod stromečkem (2004) (TV film)

Dva příjemní mladí lidé, plně oddaní své práci, kteří i ve svém věku ( cca 33 let ) ještě nepotkali toho pravého, se shodou nádherných náhod setkají a zjistí, že by ten druhý mohl být ten pravý. Tak o tom je tento příběh, ještě navíc zabalený do vánoční atmosféry s třešničkou v podobě 20 let starého slibu, který dal Santa Claus dívce. Tím slibem bylo, že dívka až bude připravena určitě potká toho pravého. Příjemný a dojemný film, který nevybočuje z řady jemu podobných, a proto neurazí a určitě si zaslouží své 3 hvězdičky. Kéž by vše bylo tak snadné, jak v některých filmech ... .

Klub sebevrahů (2001)

Žádnému člověku nevlezete do hlavy, aby jste mu přečetli, co si myslí. Každý člověk se rodí charakterově jiný, na každého má okolí různý vliv. Závidím optimisticky naladěným lidem, jejich pohledu na svět a entuziasmu s kterým se dívají na dění kolem sebe. Naopak sklon k depresím je často dědičný. Na tomto filmu se mi líbí především velká "uvěřitelnost" příběhu, neboť vězte, že pouze láska a sounáležitost s nějakou skupinou podobně "postižených" lidí je jedna z mála možností, jak se z tohoto depresivního marastu dostat.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Poměrně vysoké hodnocení tohoto seriálu mě nalákalo na jeho sledování. Musím však říci, že jsem dosti zklamán. Myšlenka je originální, herci nejsou nejhorší, ale provedení je dle mého názoru hodně odfláknuté. Navíc tam téměř chybí rozumný děj. Ono totiž postavit celý seriál pouze na faktu, že se zamilovaný pár nesmí navzájem dotknout je hodně slaboučké. Do toho ještě trapný doplňující komentář a nazvání hl. hrdiny - Koláčník, to už na mě bylo příliš. Víc než 3 z toho nevymáčknu

Vánoční přání (2007) (TV film)

Hezký film, ale jeho atmosféra na mne tak nějak nezabrala. Již dopředu jsem věděl, jak vše dopadne. Osoby a jejich charaktery byly průhledné jako čiré sklo a do toho všeho to dýchalo americkou "zemí splněných přání". Nebyl to špatný film, ale dalek od reality, proto ode mě silnější 2.

Vánoční pohlednice (2006) (TV film)

Přeslazené, prvoplánovité, plné neskutečných náhod, ale přesto nádherné a nedosažitelné pro většinu lidí. Pro většinu, která nikdy nepozná pravou lásku, která za ni nedokáže bojovat a pro ni obětovat úplně vše. Sice se budu hodně odlišovat od průměrného hodnocení, ale pro mě jsou šťastná a spokojená LÁSKA a RODINA ten největší dar, který lze na tomto světě dosáhnout. Všichni, kteří jsou takto obdarováni by měli každý den ráno vstát a poděkovat za tento obrovský dar, který je poskytnut jen vyvoleným. Je mi smutno, že musím říci, že mezi tyto lidi nenáležím. Právě kvůli tomuto poselství je nutné si těchto filmů vážit.

Synové a dcery Jakuba skláře (1985) (seriál)

Jelikož jsem byl svědkem likvidace sklářského a bižuterního průmyslu, nemohu jinak než vysoko hodnotit tento seriál, který naopak ukazoval jeho počátky. Nechci hodnotit kvalitu hereckých výkonů, ani jako vždy vynikající scénář Jaroslava Dietla, ale především atmosféru této těžké, a přesto krásné práce. Myslím, že až na pár době poplatných scén se jedná o výborný seriál, který ukazuje obtížnou práci ve sklářské huti. Když si však vezmu současnou filmovou tvorbu, tak v každém nynějším českém filmu přece musíme poukázat na nějaké to "svinstvo" předcházejícího režimu. Tím nechci říci, že neexistovali, a navíc nelze přece "chcát" proti větru, že ??? Ale to by přece nebyl malý český člověk, aby se nedokázal zavděčit každému kdo zde mocensky nastoupí.

Opilí láskou (2002)

Nevím, co je příčinou tak vysokého hodnocení, ale mě tento film "absolutně" nesedl. Nenašel jsem na ně téměř nic, co by stálo za to, abych si ho pustil ještě jednou. Děj ujetý, A.Sandler trapný a i ten závěr hodně ubohoučký. Takže jediné za co mohu dát hvězdičky je Emily Watson a fakt, že mám dojem, že hlavní hrdina tohoto filmu je mi charakterově dosti blízký. Né děkuji, již jsem viděl lepší filmy podobného ražení.

Karate Kid (2010)

Ale že je obtížné nalézat nová témata pro filmy, co páni scénáristé ?! Staré téma v novém kabátě, který se tváří luxusně, ale dojem klame. Ničím mě tento film nezaujal - snad pouze vztah mezi hlavním hrdinou a jeho čínskou přítelkyní. Slušně svoji roli odehrál i J.Chan, ale přesto to na víc než 2 nelze ocenit.

Vítejte v džungli (2003)

Scénář nekladoucí na diváka žádné vysoké nároky a docela slušně odehrané herecké party, tak to jsou klady tohoto jinak průměrného filmu. Co mi na tomto filmu vadí je především hrdinova nezranitelnost a občas přehnané šaškování S.W..Scotta. Jinak nejsem ani nadšen, ani zklamán, takže pro mne za 3.

Vycházející slunce (1993)

Tento film velmi zvláštním způsobem rozkrývá a ukazuje odlišnost dvou civilizací - orientální a tzv. východní. Ukazuje jakým způsobem jdou obě za stejným cílem, tj. ziskem, jaké používají metody pro dosažení svého cíle, a kde je morální a lidská hranice. Musím říci, že srovnání nedopadá pro východ moc dobře. Jinak tento film však postrádá větší akčnost, lepší srozumitelnost a logiku. Celkově průměrné 3.