Hlava-22 (1970)

Jelikož jsem nejprve četl knižní předlohu, a teprve poté viděl film, tak mojí první myšlenkou bylo - "teda nedovedu si představit , jak se s tím filmaři poperou". Musím říci, že to až tak špatný nebylo. Celá kniha totiž hodně nutí čtenáře, aby se vžil do jednotlivých postav, které jsou psychologicky dosti vyhraněné, a né každý jim musí přijít na chuť. Film je vlastně ukázkou demilitantního postoje obyčejných amerických vojáků v již téměř vyhrané válce, kde jediným cílem je nepřijít nějakou hloupou náhodou o život. Nebudu se snažit vysvětlit co je Hlava 22, ale mám dojem, že takovýchto "Vyhlášek" máme i v naší zemi dosti. Slušný film, ode mě slušné hodnocení.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Film ve mě vyvolává smíšené pocity. Na jednu stranu se mi chce říci - teda to je "krávovina", ale na druhou stranu si uvědomuji, kolik je v něm pravdy. Když se malý český človíček dostane k velkým penězům, stane se z něho buď namyšlený blbec, nebo zhýralec, což je případ tohoto filmu. Nebýt tam tak výrazné Polívkovo "manéžové" přehrávání, byly by to 4, ale takhle silnější 3.

Gejša (2005)

Gejša - společnice a průvodkyně nejvlivnějších a nejbohatších mužů, kteří navštívili Japonsko. Žena vysoce vzdělaná, s širokým kulturním a společenským přehledem. Bylo pouze a jen na ní, zda příjme nabídku muže a splní mu všechna jeho přání. Tento film ukazuje život jedné z posledních opravdu velkých a vážených představitelek tohoto "řemesla". Film má atmosféru, nepostrádá věrohodnost, byly do něj vybrány skutečně půvabné představitelky, takže jediné co mu lze vytknout je dějová roztříštěnost. Oproti jiným špičkovým filmům působí trochu chaoticky, chybí mu hladký dějový průběh a hůře drží pohromadě jako celek. Měl na 5, ale u mne lepší 4.

Krotitelé upírů (2003)

Dlouho jsem váhal, zda dát 1 nebo 2. Nakonec jsem se přiklonil ke 2. Důvod je jasný - dvě nádherný a roztomilý kočičky, které , jak jsme zamlada říkávali, by mě nemusely přemlouvat ! Jinak film je podprůměrný, děj je místy až vyšinutý, takže snad sem tam nějaká akce, ale jinak mizérie.

Notting Hill (1999)

Pohádka pro dospělé, kde realita je všechno jiné, než to, co se nám snaží vnutit tento film. Jinak příjemné a bezstarostné "pokoukáníčko", v kterém si člověk může říci - sakra kdyby tak ke mě přišla nějaká hvězda - třeba Lucka Vondráčková /hlavně né L.Bílá/, tak to bych se asi taky přetrhl.

Dvojitý zásah (1991)

S odstupem času, a po druhém shlédnutí musím konstatovat, že film za moc nestál. Van Damme byl jako vždy v hereckých pasážích nepřirozený, prkenný a ani bojové akce nebyly moc super. Jediné co stálo za zaznamenání byla hezká herecká partnerka a kulisy Hong Kongu. Lepší 2.

Vražda v čínské čtvrti (2001)

Tak tenhle krimi film nebyl vůbec špatný. Sice byl postaven na oblíbeném scénáři o chudém vrchním komisaři, který si chce do důchodu odnést nějaké peníze, a proto připraví podraz svému podřízenému - zde hlavní hrdina, ale myslím, že provedení nebylo špatné a i herecké výkony byly slušné. Po shlédnutí několika podobných filmů si začínám myslet, že to je v US asi běžná praxe. Navíc si myslím, že většina těchto podrazů zůstane, stejně jako u nás, nevyřešena, nebo zametena pod koberec.

Dívka na koštěti (1971)

Takovéto pohádky již zřejmě nikdo nedokáže natočit. Hodně bláznivé, ale mající duši a zdravý kořínek, který nutí diváka se chechtat jako blázen. Pro Petru Černockou start do "showbussinesu" - od té doby však až na pár LP nic.

Top Gun (1986)

Jediné co mi na tomto filmu vadí je, že američané jsou prostě vždy a všude Nr.1 - AMEN. Vím, že jsou k tomu vychováváni, a že pouze sebevědomí lidé dokáží v jejich společnosti přežít, ale druhou stranou sebevědomí by měla být pokora, a té se od nich člověk asi nikdy nedočká. Tento film to jasně dokazuje.

Tanec s vlky (1990)

Další z nádherných filmů zabývajících se hledáním toho svého právého já. Zabývající se hledáním klidu v duši, návratem k přírodě a ke svým kořenům. Zároveň je zde však ukázán zánik stávajícího a vítězství vlčího věku. Že plácám nesmysly ? Možná, ale já to tak cítíl. Silnější 4.