Rychle a zběsile 7 (2015)

I keď je to už siedmy diel, som príjemne prekvapený, že séria má stále čo ponúknuť a postupne rastie tak na príbehu, ako i na vývine našich hlavných hrdinov. Skvelá 140 minútová zbesilá akčná jazda, ktorá strieda jednu akčnú scénu za druhou a i v tých najvypätejších situáciach dokáže diváka baviť. Od úvodu svižný spád, ktorý navodí diváka úvodným stretnutím dvoch výrazných postáv. Čo je skvelé, nielen, že to bola najakčnejšia jazda spomedzi všetkých dielov, ale je aj neuveriteľne zábavná svojimi hláškami. Najmä Roman musel baviť každého svojou ukecanou hubou. Kurt Russell dodal filmu šťavnatý motorový olej, trošičku škoda menšieho priestoru pre Rocka, ale to ani tak nevadilo. Každá postava sa nám po obsahovej stránke priblížila, dostala priestor a ten naplno využil každý. Čo sa týka Jamesa Wana, skvelá režisérska voľba, posunul film do úplne nového bodu rýchlosti, akčnosti, zábavy a zbesilosti. Tony Jaa potenciál využil ako len mohol, až na to, že v konečnom dôsledku bol nakoniec pomalý :) Film sprevádzaný emóciami, sentimentom striedaný s rinčaním skla, svišťaním guliek, hluku motorov baví v každej scéne. A čo dodať ku koncu? Paul si nemohol zaslúžiť krajšiu rozlúčku, určite by bol hrdý. Myslím, že nie som jediný, komu vyschlo v hrdle a objavili sa slzy v očiach pri poslednej scéne. Až teraz nadobudla séria F&F iný zmysel a hodnotu. P.S. ONE LAST RIDE.

Spojenec (2006)

Tak trochu rozporuplný film, ktorý má svoje chyby, miestami som mal pocit, že sa strácam. Napriek skvelému obsadeniu a môjmu obľúbenému žánru som sa nedokázal akosi chytiť. Ak si film pozriem znova možno uvidím, to čo mi uniklo.

9 hráčů se smrtí (2005)

Solídny thriller, ktorý človeka drží ako tak v napätí napriek tomu, že všetci od začiatku vedia ako to skončí. Tri hviezdy za sympatickú Kelly Brook a fantastického Dennisa Hoppera.

Turbo (2013)

Turbo je film, ktorý človek túži vidieť, zanechá na človeku dobrý pocit, avšak nemá potrebu si ten film zopakovať a vidieť ho znova. Škoda, lebo potenciál bol. Ale za solídnu zábavu počas nudného dňa dávam 4 hviezdy.

Croodsovi (2013)

Vtipný, zábavný, animátorsky už klasicky dobre zvládnutý, príbeh, ktorý nenudí a baví celú rodinu.

Plán útěku (2013)

Od čias seriálového Prison Break-u sa toho v tejto oblasti nezmenilo, nuž som bol zvedavý čo duo Stallone - Schwarzenegger prinesie. Prinieslo strhujúci thriller s množstvom zvratov a nepochopiteľných psychických nátlakov. Tak toto by som v skutočnosti vážne nechcel zažiť.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Napriek dlhej stopáži sa je na čo pozerať, bravúrne zvládnuté efekty, nad ktorými sa ani netreba pozastavovať, Jackson je frajer. Z tak kratučkej knihy vyšťaviť elixír, dokáže len málokto. Biznis je biznis, ale toto rozhodne stojí za to.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Druhý diel pridal oproti prvému na intenzite, príbeh sa pomaly kryštalizoval do takej podoby, akú čitatelia tejto knihy očakávali od začiatku. Prinajmenšom sa vyrovnáva prvému dielu, ba mám pocit, že je v istých úsekoch aj o krok vpred.

Osudový dotek (2004)

Vynikajúco zvládnutý psychologický thriller s rozličnými prvkami psychológie, cestovania v čase a sci-fi rozmere. Tak toto sme tu vážne ešte nemali. Filmu ako takému je ťažké čosi vytknúť. Ak aj je, tak je toho málo a momentálne mi nič nenapadá. Jedno mi vadí, a to hlavný hrdina Kutcher, ja Vám ľudia neviem ale mne ako herec nereže, ale to je len môj subjektívny názor :) Inak film bol super a rozhodne si ho niekedy ešte pozriem.