Pasažéři (2016)

Veľmi príjemné romantické sci-fi z vesmírneho prostredia. Krásne zobrazený vizuálny snímok doplnený dvomi hlavnými postavami a samozrejme skvelú úlohu zohráva robot barman. Solídny vesmírny film. Akčné scény sú fajn, vyzerajú vcelku reálne. Či bol potenciál tohto filmu naplnený, nech si obraz utvorí každý sám.

Válka o planetu opic (2017)

Blockbuster leta 2017! Vynikajúce zakončenie trilógie po každej stránke od príbehu cez charaktery postáv, technicko vizuálneho prevedenia až k úžasnému soundtracku. S hudbou sa Michael Giacchino výborne vyhral a výsledný efekt stál za to. Osobne som dostal viac ako som očakával, príjemné pozitívne prekvapenie tohto roku. Rozhodne jeden z tých naj filmov aké sme v kinách tohto roku mohli vidieť. War for the Planet of the Apes rozhodne má čo ponúknuť.

Špína (2017)

Po každej stránke neuveriteľne skutočný film, emocionálne vypätý a reálny. Bolo to také skutočné až som mal pocit, že som priamo s osobami v tom dianí. Také niečo som nepociťoval veľmi dlho pri filme a nie to ešte pri filme z našich končín. Psychologicky veľmi silný príbeh mladej Leny a jej okolia. To najlepšie čo sme mali za posledné roky vidieť z našej tvorby. Viac takýchto filmov! P.S. Až ma mrazí, keď si predstavím, že sú to veci, ktoré sa vo svete a možno i mojom okolí môžu stať komukoľvek...

Rozpolcený (2016)

James McAvoy vo svojej životnej úlohe. Nemôžem si pomôcť, ale k dokonalosti mi čosi chýbalo. Ale je to len prvé vzhliadnutie, možno sa môj názor a postoj k filmu časom zmení. Inak vcelku famózny snímok a za relatívne málo peňazí veľa muziky.

Ajťáci (2006) (seriál)

Po Mr. Beanovi najlepší britský seriál. ,,Skúšali ste to vypnúť a zapnúť?" :)

Pád Londýna (2016)

Solídna dvojka, kde je ešte viac akcie. Gerard Butler si ide vlastnou cestou a smola pre toho, kto sa mu postaví do cesty. Ale po celý čas sa človek baví, takže podstata filmu naplnená.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Už ôsme pokračovanie série tejto legendárnej série. Pravdepodobne jedno z najlepších pokračovaní, ktoré svojím svižným tempom pripomína ľahkosť tanca. K nadupanej akcii od úvodnej sekvencie až po finálne vyvrcholenie pribudla neuveriteľná zábava v podaní všetkých postáv. Najlepšia, najakčnejšia a najvtipnejšia časť spomedzi všetkých. Máme za sebou osem častí a série ešte má čo to ponúknuť. Nakročené má k tomu výborne. Ťažko sa mi hľadajú zápory. Je to taká parádna oddychovka so všetkým, čo k tomu patrí. A scéna kedy Deckard Shaw zachraňuje dieťa? Tak to proste musíte vidieť!

Skryté zlo (2017)

Slabý odvar posledných hororov, ktoré sme mali možnosť vidieť. Postavy nudné, dej ľahko predvídateľný a čo je najhoršie bez závažnejšej zápletky a bez vysvetlení. Tri hviezdy za pokus o horor a tuším jednu ľakačku.

Únos (2017)

Po viac ako dvadsiatich rokoch sa na plátne kín objavil film o doteraz najväčšom politickom prípade. Skvelo natočený thriller podľa udalostí, ktoré sa u nás v 90. rokoch skutočne stali. Kto za tým všetkým stál, je každému známe a jasné. Filmársky zvládnuté veľmi dobre, jednak postavami a taktiež dobovým prostredím, čo pridávalo na autenticite. Téma, vďaka ktorej sa Slovensko stalo čiernou dierou na mape Európy. Potrestaný nebol nikto a nikdy nebude. Ale je fajn, že sa poukazuje na zločiny spáchané vládou, lebo národ, ktorý sa nepoučí, si to zrejme zažije ešte raz...

John Wick 2 (2017)

Po namakanej jednotke tu máme opäť Johna Wicka ako sa patrí ale všetko v dvojnásobnej miere, viac streľby, viac akcie, viac všetkého. Chladnokrvná akčná, krvavá a dynamická scéna v jednej harmónii počas celého filmu. Viac Johnov Wickov!