Než si pro nás přijde (2007)

Mrzutý arogantní boháč Edward a dobrácký automechanik Carter se slabostí pro televizní soutěže jsou osudem svedeni dohromady, když se doví, že jim zbývá jen několik měsíců života. Nechtějí ale jenom čekat, až si pro ně smrt příjde, a tak sepíší "bucket list" - věci, které chtějí stihnout, než zemřou. Vydávají se na cestu po celém světě, kde si plní své sny i prokazují svou odvahu. Oba ale ví, že jejich největší "strašák" na ně čeká doma. Poměrně vtipný film, který jasně stojí na hereckých výkonech Jacka Nicholsona a Morgana Freemana. Klasický Jackův arogantní a ironický humor vs. laskavost a lidskost Morgana. Možná už trochu klišé, ale jak je vidět, pořád funguje. A co byste na jejich místě udělali vy? Bucket list anebo čekání na smrt?

O život (2007) odpad!

Nejdřív mi to přišlo i vtipné... Antisexuální Kotek zbouchne koktající manekýnku uprostřed lesů a vydávají se zpět do civilizace pro zázračnou pilulku... Film jsem ale vypla v momentu, kdy Kleplovi vlak urazil hlavu, která pak cestovala na ježkovi, a jeho duše se "rozdvojila".... větší hovadinu jsem fakt neviděla.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Mám ráda Woodyho, zbožňuji Penélope a Scarlett mě neustále překvapuje, jak umí hrát. O to je pro mě lehčí tento film hodnotit... A dávám plný počet bodů, protože film je to lidský, okouzlující, jemný a zároveň vzrušující. V podstatě líčí prostý příběh o 4 absolutně rozdílných lidech a o tom, jak v rozdílnosti se dá (alespoň na chvíli) najít harmonie. Líbil se mi i hlas vypravěče, který nás celým filmem provází a děj nám jednoduše servíruje pod nos.

Říše hraček (2007)

Hezky se na to koukalo - krásné barvy, magické hračkářství, šišlající Dustin Hoffman, půvabná Natalie Portman.... Na konci ale zjistíte, že si z celého filmu pamatujete jen pár hezkých záběru a nic víc. Žádný velký příběh, který by rozpumpoval dětské srdce... a to dospělé už vůbec ne.

Tančím, abych žil (2006)

Tak trochu pohádka o tom, jak Banderas změní partu problémových děcek pomocí klasického tance. Nebylo to vyloženě špatné, člověk se na chvíli může zasnít a aspoň si připomenout základní kroky, které nás učili v tanečních. Na konci jsem docela litovala, že tohle já nikdy nedokážu, protože když tancuji, tak jsem jak slon v porcelánu :)

World Trade Center (2006)

Tradiční americký katastrofický doják... Nejhorší na tom je, že je podle skutečných událostí - sama si moc dobře pamatuji, jak jsem jako dvanáctiletá seděla večer 11. září 2001 před televizí s otevřenou pusou.... Ale i přesto mi vadí ten nádech amerického patriotismu, vyzdvihování prostých Američanů a přehnané hrdinské dialogy... Kdo ví, jak to bylo všechno doopravdy.

Pojďte pane, budeme si hrát - Potkali se u Kolína (1965) (epizoda)

Jak to tak vypadá, tak jsem asi jediná, kdo dává míň než 4 hvězdičky... Ale nemůžu prostě jinak - tato animovaná pohádka se mi jako malé nikdy moc nelíbila a ani teď, když jsem se na ni párkrát dívala s mladším bratrem, ve mně nezanechává nic... Nevím no, málo barev, dva podivní medvědi...

Ukradené Vánoce (1993)

Netradiční nápad, na svou dobu skvělá animace, výborná hudba a také kus Tima Burtona. Prostě animovaná klasika, která zpříjemní Vánoce (i když spíše těm starším).