Casino (1995)

Za mě lepší než Mafiáni. Viděl jsem to už nespočetkrát a stále mi to přijde krátké.

Ozark (2017) (seriál)

1. série: Za tím jen průměr. V zásadě se za těch 10 dílů (každý má cca 1 hodinu) nic moc nestane, resp. to nejpodstatnější (praní peněz) je tu odbyté mimo děj.

Balón (2018)

Mám rád tyhle filmy o nezdolné vůli člověka.

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

Netflix ty dokumenty prostě umí! Nikdy jsem nebyl fanoušek motoristického sportu. Přiznám se, že jsem viděl jen pár závodů formule 1 (a to asi ještě nikdy celý závod), a to je všechno. Tenhle dokument mě však chytnul a všechny 3 série (zatím jen 3 série) jsem sjel na jeden zátah. Kvalitu si to drží po všechny 3 série vysoko (a přidání Ferrari a Mercedes od 2. série zážitek jen vylepšilo). Ani ta BLM tečka na konci 3. série mě nijak nevadila.

Kam zmizela Madeleine McCann? (2019) (seriál)

Netflix dokumenty prostě umí a ani tenhle mě nezklamal. O samotném případu jsem jen věděl, že se ztratila nějaká holčička. Tento dokument však podává komplexní pohled na celý případ (a přišlo mi, že nikomu výrazně nestraní), kdy se zabývá i všemi slepými uličkami. Výtky spíše plynou z toho, že se jedná v zásadě o velice jednoduchý případ s nevyřešeným koncem. V úvodních dílech se tedy dozvíte vše podstatné a zbytek je jen pohled na všechny možné aspekty věci, což někomu nemusí vyhovovat. Za mě jsou nataženy pouze poslední 2 díly.

České fotbalové legendy (2021) (seriál)

Taková fotbalová obdoba 13. komnaty, která se v zásadě točí jen kolem Eura 2004.

Národní třída (2019)

Jako celek to jsou ciste tri hvezdy. V mnoha jednotlivych scenach to vsak je dobry nadprumer, atakujici 4 hvezdy

Černobyl (2021) (TV film)

Dokument nahlížející na katastrofu v Černobylu z pohledu komunistického režimu a reakci SSSR na tuto katastrofu. Viděl jsem před tím vynikající serial od HBO a tento dokument dobře dokreslil celou tuto tragédii.

Mafiáni - Súmrak bossov (2017) (série)

Dobré pokračování Mafiánů. Zde už to není ucelené, neboť jednolití protagonisti již nejsou vzájemně propojeni (stále tu ale občas problikne odkaz divokých 90. let). Pár dílů je slabších.