Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Wes Anderson umí natočit netradiční komedie. Všechen ten jeho humor spočívá na různých drobnostech, detailech i v mimice herců. A já to prostě miluju.

Mlha (2007)

Celou dobu se film tváří na 4 hvězdy, ale ten konec mi tak vyrazil dech a ještě dlouho poté jsem seděl s otevřenou pusou. Film celou dobu nám dává najevo, že tohle pro nikoho neskončí dobře. Ať je to manželský pár nebo hlavně počínající láska mezi vojákem a mladou prodavačkou. Proto zpětně doceňuju i tu první hodinu, která je pro mnohé zklamáním. Frank Darabont je prostě režisérský a scénáristický bůh.

Věc (1982)

Kultovní pecku, u které se vždy modlim, aby nějakého hlupáka nenapadlo udělat z toho remake.

Král rybář (1991)

Terry Gilliam je můj oblíbenec. Jeho představivost nezná mezích a jeho filmy mě vždy uchvátí. Přesto mi přijde tento film jen jakýsi mezistupínek mezi Brazilem a 12 opicemi.

Total Recall (1990)

Nemůžu si pomoct. Na těhlech filmech, zvláště těch s Arniem a Sly, jsem vyrůstal. I když je to typický áčkový film a o to víc vynikne Arnieho prkenost, nemůžu prostě jinak. Přestože mezi kultovky patří jiné.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Steven Soderbergh točí vynikající filmy, ale tímto kouskem se posunul mezi režisérskou elitu. Všechny ty tři linie umně spojuje a zase rozpojuje. Herci hrají famózně. A jako ve všech podobných filmech vždy bude jedna linie pro mě ta nejlepší. Zde je to ta mexické s dechberoucím Beniciem Del Toro.

Úhel pohledu (2008)

Skvělý thriller, který dobře čerpá ze slávy "24". Všechny ty úhle pohledu skvěle šlapou a když už se to začíná opakovat, hned je tu nový začátek. A když se blíže nuda z těch různých pohledů, přepne film do velmi napínavého závěru, který vás přitlačí do křesel. Jedinou výtku mám k Forestovi Whitakerovi (prostě ho nemusím).

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Po dlouhé době tu máme kvalitní parodii. Tuhle větu jsem si říkal tak do poloviny režisérské verze. Pak mě ale stopáž a opakující se vtipy natolik unavili, že vlastně ani nevim, jak to dopadlo.

Když Harry potkal Sally (1989)

Klasika mezi romantickými komediemi s řadou legendárních scén. Mezi Billem a Megi to skvěle klape a jiskří.

Skvělí chlapi (2000)

Malý, nezávislý, skvostný a neprávem opomíjený film s řadou vynikajicích herců. Je až s podivem na kolik mi to připomělo knihy Johna Irwinga.