Pearl Harbor (2001)

První dvě hodiny mi Michael Bay servíruje efektní válečný film. Romantická linie i následný milostný trojúhelník, která předchází dechberoucí akci, mě neotravovala spíše naopak. O samotném útoku na Pearl Harbor není třeba mluvit, zde režisér dokazuje, že na poli výbuchů, videoklipových střihů nemá prostě konkurenci. Jenže, co přišlo potom mi zvedlo mandle. To už byl jiný film (a dosti podprůměrný až hrozný). Všichni tři hlavní protagonisti jsou pouze průměrní herci (což mírou vrchovatou dokazují v řadě scén), za to jsou fotogeničtí (a u Kate až nadpozemsky nadherná) a mladí se na ně jen pohrnou. Michaela Bay bych zde nekritizoval za ten vlastenecký tón, to prostě k této tématice patří.

Včera, dnes a zítra (1963)

Moje první setkání s magnificiento Sophia Loren a hned to dopadlo na jedničku. Všem svým postavám dokázala vlít krev do žil.

Ve službách papeže (1965)

Charlton Heston se prostě narodil pro hlavní roli v historických velkofilmech. Od režie přes scénář až k hercům - vše je na svém místě a perfektní.

Žhavé výstřely (1991)

Vynikající fóry a Charlie Sheen v hlavní roli, kdy ještě byl Machr.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Nejlepší parodie všech dob. K tomu prostě nelze nic dodat.

Zjizvená tvář (1983)

Kolikrát že už jsem tenhle film viděl? 7krát. A vím že to není konečný číslo. Tam, kde mě Kmotr uchvátil svoji elegancí, tak tady to byl přímo opak. Ta fatalita a nevyhnutelnost zkázy hlavního hrdiny byla elektrizující. THE WORLD IS YOURS.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Můj komentář by vypadal jinak, kdybych ho psal hned, když jsem přišel z kina. To jsem byl vyveden z míry. Jenže jak plynuly dny, zjistil jsem, že to všechno do sebe nějak zapadá. Všechny ty narážky na 50.léta a hlavně i ten konec (který se mi líbí čím dál tím víc). Jenže to všechno nezakryje prostoučký scénář (na to že je to snad miliontá verze). Celé to dobrodružství pokračuje bez jakékoliv špetky napětí. Nemáme možnost se o Indyho stachovat jako v předešlých dílech. A tak jen sledujeme jak chodí od jedné záhady k druhé, což je dost podobné Lovcům pokladů, přičemž jsem často (hlavně v prostřední části) koketoval s nudou. H. Ford svou roli zvládl báječně. Jenže v porovnání s návratem jiného bouráka - Johna McClaina - vyjde jako poražený. Ostatní byli nemastní neslaní (a to myslim i Shiu).

Rambo II (1985)

Tohle je prostě srdeční záležitost. Kdo někdy nechtěl Rambo nůž?

Rambo III (1988)

Jako malého kluka mě tento film minul, takže moje hodnocení (narozdíl od Comanda, Ramba 2 a dalších) je odproštěno od nostalgie. I tak ale jsem byl sám překvapený, jak mi tento film sedl. Ano přiznávám, že to je slušná agitka (hlavně z dnešního kontextu), ale i tak slušný akčňák 80.let.