xXx (2002)

To je výsměch akčnímu filmu. Taková slátanina se jen tak nevidí. K smíchu je tu ale i překvapivě Vin Diesel.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Miluju pomalé filmy, které nikam nespěchají. Rozvážně budují atmosféru, seznamuje nás se všemi postavemi a nastiňují všechny vztahy. Do toho ještě krásná poetické kamera (některé scény mě dostali do kolen). Jenže hranice s nudou je velmi tenká a řada režiséru ji na mnoha místech překročí. Proto jsem rád, že se A.Dominik dokázal toho vyvarovat (i když kolem 120-130 minuty to bylo jen tak tak). Nedokážu si odpustit a vypíchnout výkon C.Afflecka, který po Gone, Baby, Gone dokazuje svoji přislušnost mezi prvoligové hráče.

Černá kniha (2006)

Filmy s nálepkou "Podle skutečných událostí" beru opravdu vážně, a tak když mě ve filmu zarazí hned několik momentů, kdy realita jde stranou, nechtějte, abych byl spokojen. Je pravda, že film svižně běží, herci nehrajou špatně, ale film podle skutečných válečných událostí zůstane pro mě jen Schindlerův seznam.

10 000 př. n. l. (2008)

Emmerichovi filmy nikdy nepatřily mezi logické. Jejich předností byla odpočinková zábava. Jenže tady selhává všechno a tak se nedočkám ani té odpočinkové zábavy, ale tak mi nezbývá nic jiného než jen nevěřícně kroutit hlavou.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jen se modlim, aby to nezkazili milostnou linií, kdy se Leonard snaží sbalit Penny. U Přátel to bylo dokonalý, ale tady to už smrdí jako obnošené ponožky.

Michael Collins (1996)

Není to vůbec špatný film, ale když to porovnám s Gibsonovým Statečným srdcem, tak mě zamrzí ten nevyužitý potenciál.

Hitman (2007)

Tohle není ani k smíchu, to je prostě sračka.

Legenda o vášni (1994)

Jediný problém u filmů Edwarda Zwicka mám s jejich předvídatelností. U některých mi to nevadilo (Glory, Last Samurai), u jiných mě to ale štvalo (Blood Diamand). Proto mám nejradši z jeho filmů tento. Pro mě tak překvapujicí film, kdy jsem hltal každou scénu aniž bych tušil, co bude dál. Všechna ta vášeň, co vyzařovala, mě nutí k několika opakujícím se projekcím.

Sláva (1989)

Edward Zwick je zručný režisér, takže se nedivte, že vám zprvu unikne, že se jedná jen o milionkrát použitý námět, kdy se parta loserů přes všechny nástrahy vypracuje a v závěru to všem natře. Přesto nemůže jinak, neboť režisér to umí jak s herci (Washington a Freeman své klišovité postavy zvládli na výbornou), tak i s patosem a klišé.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Všechno v tomhle tak perfektně klape. Všichni 4 hlavně herci hrají velmi dobře a užívají si své postavy. Režisér není žádný amatér a umí poskládat jednotlivé záběry. Jenže největší problém tohoto filmu je jeho uhlazenost a bezproblémovost s jakou proklouzává kongresmen všemi nástrahami. Takže když už má nějaký problém (drogy, striptérky v Las Vegas), tak se vše odehrává jako by stranou a mi nedostaneme šanci se o Toma Hankse bát. Po pár hodinách nám tak film vyšumí z hlavy.