Edith Piaf (2007)

Životní příběh Edith Piaf nabízí tolik silných momentů a je jen škoda, že režisér dokázal převést na plátnu jen minimum. Hvězdy na víc za ty krásné šansony a hlavně za Marion Cotillard.

Pán času (2005) (seriál)

Stačili jen 2 díly, aby mě přesvědčili, že tohle není prostě pro mě.

Purpurová barva (1985)

Jak vidím z hodnocení, tak mám asi smůlu, že jsem četl nejdřív knížku. Ani Spielberg, ani Goldbergová s Gloverem ve mě nevyvolali takové pocity jako knížka. Jde jistě o dobrý film, ale jediný co ve mě vzbudil, byla touha si znovu přečíst knížku.

Mys hrůzy (1991)

Jen díky režii Scorsese je to nadprůměrný film. Viděl jsem už několik podobných filmů, ale to co tady předvádí brýlatý muž na židličce režiséra je něco neskutečnýho. Zastiňuje tu i R.de Nira, který psychopaty prostě umí hrát.

Brubaker (1980)

Je inovátoři, reformisté atd. to nikdy neměli lehké. Robert Redford hraje jak o život, jinak žádné jiné pozitiva. Děj mi přišel dosti předvídatelný a hlavně pro mě nereálný. Naštěstí ten závěr mi v porovnání s Poslední pevností nepřišel až tak k smíchu.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Sidney Lumet nepatří ještě do starého železa a dokáže natočit "moderní" film. Zvláště díky jeho režii a P.S.Hoffmanovi jsem ještě pár hodin po shlédnutí byl v iluzi, jak je to promyšlený film. Později jsem si ale začal skládat jednotlivé scény chronologicky za sebou a zjistil jsem, že to je primitivní film se slaboučkým scénářem. Bod za to, že M.Tomei v první půlce filmu hraje nahá.

Pan Včelka (2007)

Jděte už do...le s těmito typy filmů. Pár povedených vtipů tam najdeme, ale ten zbytek je jen několikátá recyklace ze všech možných animáků.

Americké psycho (2000)

Ještě se mi nestalo, abych po shlédnutí filmu nevěděl, jak daný snímek ohodnotit. Trvalo to den než jsem pochopil, že jde jen o nafouklou bublinu, která je kolem tohohle filmu a která snad zanedlouho splaskne. Viním z toho jen režisérku (Christian Bale je úžasný, jako pomalu v každým svým filmu), neboť co dokázal David Finche z Klubem rváčů je prostě Liga mistrů. Kdežto tohle je jen Krajský přebor.

Ali (2001)

Velká postava sportu se dočkala svého filmu. Will Smith se oprávněně dočkal oscarové nominace. První část filmu, která se odehrává v americe, je znamenitě napsaná i natočená (zvláště zápasy v ringu). Poté co se děj přemístí do afriky už ztrácí na své výbojností a jen nudí.

Napříč vesmírem (2007)

Ze začátku velmi nápadité, ale postupem času se tato nápaditost jen ohrává a nudí a film se rozpádá do jednotlivých scén. Bohužel jako celek ale nefunguje.