Underworld: Evolution (2006)

Ani Kate Beckinsale v přilehavém latexovém oblečku nezachrání pitomý děj.

Underworld (2003)

Má to své bečkové kouzlo i atmosféru a k tomu i krásnou Kate Beckinsale a Lena Wisemana, který umně vykrádá od Matrixu až po Terminátor. Jen ta stopáž (hlavně DC) byla ubíjející.

Poslední samuraj (2003)

Už mě nic tak dlouho nepřekvapilo, tak jako tohle. Dlouho jsem odkládal tenhle film a to jen kvůli svým předsudkům. Edward Zwick ale natočil velice dobrý válečný film, když si dokázal pohrát se vším tím klišé. Proto přerod Toma Cruise byl opravdu uvěřitelný a i závěrečný patos na mě zafungoval.

Jumper (2008)

Nemůžu si pomoct, ale já se bavil. Konečně mi někdo ukázal "hrdinu", který své superschopnosti nepoužívá jen ke konání dobra nebo není nějaký superzáporák. Prostě je to kluk, co si chce jen užívat. Beru všechny ty výtky na 2 hlavní NEHERCE. Jasně, že Samuel L.Jackson se snaží být za každou cenu cool (toho dosáhl ale jen v Pulp Fiction). I to že děj je hloupý a nedomrlý, ale Doug Liman mi naservíroval dobrou popcornovou zábavu.

Juno (2007)

Nedokážu vyjádřit, co se ve mě odehrávalo po shlédnutí tohoto filmu. Hodnocení snad mluví za všechno.

Hulk (2003)

Mám rád komplikované hrdina a mám rád i komiksy. Jenže když se to všechno podá tak suše, že nudí i akční stránka, tak po mě nechtějte, abych u toho vydržel neusnout.

Matrix: Nová návštěva (2001)

Když konečně odšumí prvních 20 minut, kde se jen všichni vychvalují (tedy hlavně bratry Wachowský), přichází ta zajímavější část, která je nabušená mnoha informacemi.

Sledování (1998)

Prvotina dokazuje, že Christopher Nolan je vynikající režisér, který umí natočit komplikovaný, spletitý příběh. Co jsem ale postrádal byla výraznější zvuková a hudební stránka filmu, která je pro mě tak typická u jeho dalších filmů.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Dvouhodinová one man (woman) show s nádhernou dekorací. Škoda, že oproti prvnímu dílu tu chybí i silnější příběh.