Mejdan v Las Vegas (2008)

Nevtipné, neoriginální, scénář předvídatelný a často trapný. Co nejvíc ale překvapuje, je C.Diaz, která tady vypadá dost staře (nemyslim v obličeji - tam zaplať pánbůh za ty omlazovací kůry). A jedna zpráva pro A.Kutchera: "Vrať se na MTV ke svému Punk´d."

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Jako malý kluk jsem to žral, jako dospělý jsem to taky žral a myslim, že i vdůchodu se u toho budu tak smát, že to uslyší až u sousedů. Jim Carrey se svým gumovým obličejem prostě nemá chybu.

27 šatů (2008)

Americké romantické komedie v posledních letech recyklují stejný námět až domrtě. To, co bylo nové a svěží (Hitch), rád shlédnu i vícekrát. Ale tady u mě nečekejte, že se budu dívat na průměrnou (a nadhodnocenou) herečku jménem K.Heigl.

Iron Man (2008)

Film jasně stojí na charismatickém R.D.jr., krásné G.P. a osvěžujícím J.B. Jde vidět, že si tito 3 film náramně užili. Jejich jednotlivé scény a dialogy jsou opravdu skvělé. Jenže jako celek to nefunguje. Nejenže nedovedou do konce romantickou linii (flirtování prvně jmenovaných), ale také a hlavně film selhává v rovině kulervoucích akcí.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Jediné, co my vadí, je, že je to tak krátké. Děkuji ti Sly, neboť jsem se vrátil do klukovských let.

Apokalypsa (2006)

Přesně se ukazuje, co se stane, když je někdo v zajetí svého geniálního mistrovského díla. Richard Kelly v Donnie Darkovi natočil, co nejspíš ani sám nechtěl. Zde jde jen o změť geniálních nápadů a náznaků, které jsou nelogicky (i když nepochybuju, že režisér v tom vidí logiku) poskládány vedle sebe.

Speed Racer (2008)

Samotného mě překvapuje, že se mi film líbil. Neboť až po půl hoďce jsem přistoupil na hru bratří Wachowských a nechal jsem se unášet pestrými barvami. Pochopil jsem, že je to opravdová pocta (nejen ta, kterou všude vytruboval Tarantino se svým Autem zabiják a pak skutek utek) původnímu seriálu. Že všechno to přehrávání atd. je opravdu promyšlené. Musím smeknout před bratry, co natočili.

Studio 60 (2006) (seriál)

Překvapuje mě, že i když jde o drama, tak je skoupé na jakékoliv dramatické scény. Vše končí až moc happyendovsky a první půlka 1.serie je velmi nezáživná. V záplavě nových seriálu jen mírný nadprůměr. Nepřesvědčili mě ani "opravdový" pohled do továrny na sny (jde spíš o nejrůžovější sen všech tvůrců) a ani "smrtící" dialogy (spíš jde jen o bezvýznamné tlachání).

Superman (1978)

I když mám radši až novější komiksové filmy (a Superman jako hrdina my nikdy nepřirostl k srdci, až moc Dušínovský), musím uznat, že je to zatraceně dobře natočený film, s vynikajícím záporákem.

Mé druhé já (2007)

Žánrově podobné jako Death Sentence (téměř kopie), ale o třídu lepší. S přibývajícím koncem se mi však na obličeji objevoval větší a větší úsměv, neboť tohle nemohli tvůrci myslet vážně s tou jejich angažovaností. I tak Neil Jordan to režíruje nadprůměrně a Jodie znovu padá na mé stupnici oblíbenosti dolů.