Mafiáni (2015) (seriál)

Dobrý dokumentární cyklus o slovenské mafii z 90. let. Jedná se o ucelený dokument, kdy jednotliví účastníci byli navzájem propojený (což v důsledku vedlo k tomu, že se některé události mnohokrát opakovali v rámci jednotlivých dílů). Jako kam se hrabala česká mafie. Nejvíc mě však bavil Milan Reichel. Ten byl u všeho, ale vždycky přišel pozdě.

Michal David - žít tak, jak se má (2021) (TV film)

Nikdy jsem nepochopil tu nemilost, ve které je Michal David. Asi protože jsem naplno nezažil komunismus? Dokument je taková dobrá jednohubka, u kterého jsem se toho mnohého dozvěděl (je pravda, že tam nezazní moc kritiky). Za mě rozhodně palec nahoru. P.S. Michal David je asi jediný umělec, kterému půjdu na pohřeb (promiň Kájo).

Watchmen (2019) (seriál)

Za mě cajk. Mám to ale asi trochu jiné než ostatní. Od prvního dílu mě to chytlo, krásně to do sebe zapadalo a i je to chytře napsaný příběh. Ale od černobílého dílu se to zlomilo a křivka nadšení šla dolů. Ne o moc, ale už to není na 90 %, ale pouze na 70 %. Prospělo by tomu asi snížení o 1-2 díly.

Gentlemani (2019)

Bylo to zábavný, ale stále mezi 3 a 4 hvězdami. Jedno je jisté. Sbal prachy a vypadni nebo Podfuk si pustím i několikrát za rok. Tohle možná až za několik let.

Jako v bavlnce (2020)

Výborný thriller s perfektní Rosamund Pike (bojím se, ale že po Gone Girl začíná být zaškatulkovaná v rolích neskutečných mrch). Peter Dinklage mi tam ze začátku neseděl a bál jsem se, že jeho postava bude přehnaná karikatura, ale s postupem času tyto obavy odpadly. Do nějaké 80 minuty to krásně gradovalo a pak přišel nevyhnutelný zlom, který byl příjemným zpestřením takovýchto filmů. Po něm už se hrálo hodně na náhodu. Finální twist ale potěšil.

Night Stalker: Hon na sériového vraha (2021) (seriál)

Netflix tyhle dokumenty prostě umí. Po formální stránce je toho jen pomálu co vytknout. Možná to bude tím, že už jsem takových dokumentů viděl nespočet, nebo že se to víc věnuje obětem, ale přišlo mi to, že to jen sklouzává po povrchu (v zásadě i to sledování vyšetřování je tu dosti odfláknuté). PS (nečíst pro možné spoilery): Možná jsem něco přehlédl, ale z vyznění seriálu mi přišlo, že na všechno přisel Salerno s Carrillem, ale v zásadě identifikaci vraha provedla až SFPD.

Zevlovat a prudit (2009)

Mělo to několik perfektních míst. Ale pak i hodně hluhých.

Banderovci (2010) (TV film)

Rozhodně zajímavý dokument i na svou krátkou délku. Ale v některých pasážích mi přišel, že se přiklání na stranu Banderovců. Je rozhodně škoda, že do dokumentu nepřispěla i polská strana. Ta by dokázala víc popsat jaké peklo středověkého rázu dokázali Banderovci vyvolat.

Enola Holmesová (2020)

Mám rád ty dětské filmy - Nekonečný příběh, Rošťáci atp. U tohohle filmu jsem ztratil zájem někdy za polovinou.