Světla pasáže (2007) (seriál)

No za tu hezkou ženskou musím aspoň jednu hvězdu dát :-)

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Zatímco na první díly jsem se koukal ze zvědavosti a nějak mi nevadilo, že to je o tom samém, Šinkorová byla milá, Rybová hezká, příběh přitrouble milý, s ostatními sériemi to už de z kopce, ze sakra strmého kopce a to rychlostí světla. Z celkem standartního podrpůměru se tahle věc dostala do sraček zastoupených Ošklivkou Katkou, VKVčkama a tak dále. Mám předsevzetí, že nebudu hodnotit seriál dokud ho nedosleduju celý, ale dožil bych se toho vůbec? Těžko. Vždycky se najde nic neřešící žena co si potřebuje u vaření špaget vyslechnout jak někdo někomu bude dělat anděla a že je zázrak a bla bla bla. Příklad toho jak dělat seriál jen a jen pro sledovanost a pro peníze, kde chybí jakákoliv invence, sebereflexe, prostě cokoliv kurva! Už nelze přehlížet každodenní průjmy ze stran naší vaší Novy, které vždycky šlo a vždycky půjde jen o peníze a o to jak je nejlíp investovat a udělat jich ještě víc. Nebudu se rozčilovat. Nebudu ani dávat procenta, ani nula procent to není, to nestojí za nic, ani za to abych se tu rozepisoval a začal nadávat.

Zuřící býk (1980)

Scorseseho mám rád. Dokáže si s postavami a vším na plátně vyhrát. Jeho režie mě dokáže upoutat a málokdy se stane, že mě jeho film chvílemi nebaví ba i nudí. Zuřícímu býkovi se nedá upřít jedna obrovská deviza a tou je Robert De Niro, k jeho výkonu a obětování roli nemám slov. Zajímavé scény jsou bohužel v menším poměru s těmi méně diváku přitažlivějšími. Na tenhle film jsem se dlouho těšil a čekal jak si budu zase pochvalovat, že je Scorsese mistr a tak dále. On je, ale i ten se někdy utne. 65%

Přichází Satan! (1976)

Poctivý, temný, výstižný, děsivý, dobře napsaný, skvěle zrežírovaný, DOKONALOU hudbou protkaný horor. Klasika, která se nebojí stát vedle takových veličin jako Věc, Shining a navíc jí to mezi nimi náramně sluší :-) 100%

Rosemary má děťátko (1968)

Zajímavou kamerou podpořený, prvotřídní muzikou ozvučený thriller. Napětí pomaličku stupňované, atmosférou nabité, nejednoznačné vyprávění příběhu jedné "možná" paranoidní ženy. Jenže v posledních deseti minutách se všechno vyjasní a vy najednou víte na čem jste a tatam je ona tíživá amosféra. Nebýt toho, byl by to spolu s Přichází Satan geniální horor. Takhle je to "jen" prvotřídní thriller. 85%

Zvláštní dny (1995)

Na dobré myšlence založené, ponuré sci-fi odehrávající se na přelomu milénia. Ralph Fiennes fajn, Juliete Lewis hezká, Angelu Basset nemusím. No a tak je to i s tímhle filmem. Začátek fajn, prostředek ještě lepší, jen to sráží ten konec. 65%

Pád do tmy (2005)

Šest ženskejch, tísnivá atmosféra jeskyní, dobrá kamera, perfektní lekací scény a děsivé sny. Pocaď je to fakt dobrý. Pak se vkrade lehčí stereotyp, velmi otravná přátelská linka a popcornový heroismus. 72%

Hostel II (2007)

Eli Roth natočil lepší film, než je jednička. Jenže z ničeho udělat alespoň něco není zas tak těžké. Idiotské dialogy, samoúčelné násilí a spousta krávovin, které bych sežral jako 12ti letý. Lepší rozpočet je na těch dvou scénách vidět. Film asi s nejpomalejším rozjezdem (za hodinu se tam nestane vážně nic) všech dob. Ještě, že se po té nichodině začne dít alespoň něco. Kňažko je roztomilý. 10%

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série 100%. Dramatický seriál, chytrý scénář, zvraty, postavy. Druhá série 60%. A proč? Ano, uvidíme jak to dopadne s hrdinami, ale ty scénaristické kiksy a dodělávky jsou tak donebevolající, že už jsem čekal až to skončí. Třetí série 30%. Neskončilo, světlejší okamžiky nepřebijí viditelnou opotřebenost tématu. Čtvrtá série No comment. Závěr? Není to tak špatné a první série je opravdu skvostná, ale pak jde prostě kvalita dolů a nahrazuje ji kvantita dílů. Škoda.

Zmrtvýchvstání (1991)

Celkem milé překvapení a příjemné zpestření večera. Sice jsem to sledoval o šílené kvalitě přes internet, ale i tak se mi to líbilo. Mnohem zábavnější a chytřejší než většina vyvražďovaček. Ta správná atmosféra tomu dodává šmrnc. Jen mi trochu vadila všudypřítomná, na takhle laděný snímek až teatrální, hudba. Ne že by byla špatná, jen je jí tam moc... Triky lehce vykrádají Věc. Konec dává tušit, že se nejedná o tuctový snímek. 75%