Vzpomínky na lásku (2004)

Přiznávám, ne všechny romantické filmy mě baví. Většinou je to kvůli tomu samému problému. Hercům a scénáři a někdy i snaze vyslzet z diváka i vlhkost vzduchu. U tohohle filmu jsem nevěděl do čeho jdu. Zaujal mě název tak si říkám proč ne. Začalo to celkem nevinně a celkem dobře to ubíhalo...ale pak se to stalo...nebudu říkat co, ten film je opravdu zážitek. Valná většina americké produkce by mu mohla závidět tu ladnost (muzika je parádní, kamera klidná), dojemnost (brečel jsem), ale hlavně přirozenost. Scénář je pravda jednodušší, ale je podán tou nejlidštější formou a herci,... jestli se nezamilovali tak se milují doteď :-) Krásný snímek s poselstvím, že láska nakonec všechno přemůže. A i když je to fráze stokrát omílaná, díky tomuhle filmu bych si ji připomínal klidně tisíckrát. 95%

Ztraceno v překladu (2003)

Film o hledání sebe sama. Pomalý, jemný příběh o krásném přátelství. Vždy, když cítím citové prázdno, je tohle lék. Krása. 100%

Cesta do fantazie (2001)

Dojemný, překrásný, obsáhlý, milý, jemný, leč trošku nepochopitelný film. Napoprvé určitě. S přibývajícími shlédnutími jsem získával stále jistější dojem o čem to zhruba je. Ale nedokážu to popsat. To se musí vidět. Od teď se začnu zaměřovat na japonskou anime produkci. 100%

Anténa (2007)

Ani ta nápaditá výtvarná stránka se spoustou odkazů na Metropolis a několika zajímavými nápady nepřebije tu občasnou nudu a jednoduchost příběhu. A za to 65%

Láska a smrt (1975)

Gagy jsou parádní, humor taky, zápletka taky, parodie Ruska jakbysmet, životní moudra přefabulizovaná na entou pobaví. Ale stejně jsem se chvílemi nudil. 80%

Annie Hallová (1977)

Je to pravda, všechno co ten hubený brejloun v týhle vtipný a romantický komedii vyřkne, ukáže a naznačí, je pravda. Injekce životních mouder vstříknutá přímo do žil. Nad titulkami toho co si protagonisté opravdu myslí jsem se zasmál jako už dlouho ne:) 100%

Město bohů (2002)

Všechno tu zapadá. Všechno je vyšperkováno. Kde ostatním filmům chybí koule, tady se tlačí na pilu pořád. 100%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jednička je asi ze všech dílů nejslabší. Hrozně mi vadí ta efektová nepotřebnost (Jar Jar, droidi). Ale i tak ukáže svoje zoubky a dá tušit, že se máme ještě na co těšit. Závěrečný duel vynikající. Hudba geniální. 80%

Paranormal Activity (2007)

Nudoskvoucí zhovadilost, která je no... je nudná. Já se nebavil, já si neříkal - Oh ne, hlavně nechoď dolů a ... O můj bože! a podobný stuff. Naopak! Jen by to tomu prospělo, kdyby Micah sešel dolů a nechal ji na chvíli samotnou, hysterku jednu bláznivou. Já se skutečně těšil (hype! do roka a do dne!). Celý je to divný a tak po 90% stopáže extrémně nudný a nic nekonajícího se. Takže hvězda za "krátkost" (i když jsem trpěl při třetím - What? Aaaaa!!!) a taky, za závist, protože 15 zelenejch talířů změnit na 100 melounů je sen každýho dítěte v americe (a v tý zemi co je z ní tenhle člověk) Myslel jsem, že to bude inteligentní a aspoň s nějakou zápletkou. Ale dostanu opravdu neskutečně otravnou krávu co je pořád Pissed Off a na vsechno Fucks. Ja teda taky fuck! 10%

Smrt čeká všude (2008)

Drsný film o ne až tak drsných chlapech z prostředí Iráku. Pěkné triky, hezká hudba, ucházející příběh, ale hlavně vystižení pocitů účastněných! Až se muž diví, jaktože to natočila žena:) BTW: Viděl jsem sice krásnou HD verzi s perfektním (místy ne) zvukem, ale titulky od českého amtérského překladatele byli přinejmenším podivné, film totiž poté vyznívá jinak. 90%