Čelisti (1975)

Horor? Moc ne. Dobrodružný thriller spíš. Ale bál jsem se taky. Spielberg prostě umí a umí a i když má rád happy-endy, rodinu a tak dále, dokáže naservírovat neskutečné napětí za použití minima prostředků. Geniální. 100%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Soudní drama se skvělými herci a zajímavou režií. I když mi k dokonalému zážitku dost chybí. 80%

Requiem za sen (2000)

Protidrogová agitka vmetená do obličeje nejjednodušším, nejpřesvědčivějším způsobem takovou kadencí, že vám po filmu bude nejspíš hodně ouzko. Režisérské finesy a hudba způsobují, že se u snímku nedá nudit. 100%

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nehynoucí humor v neodolatelném podání loudala, antihrdiny, manekýna, hypermoderního kondomu, počítače s IQ ve kterém je 6ka ale 6000 to není a všeho co těmhle lajdákům přijde do cesty. A ty hlášky... 100%

Mizerové II (2003)

Morbidní, vypuncovaná, hi-tech píčovinka, u které vypněte raději mozek a nechte se kochat bezproblémovitostí. Lawrence a Smith často vtipní, akce vynikající. Nemůžu říct, že jsem čekal víc. Kamenujte mě, ale já se bavil víc než u Avatara. 65%

District 9 (2009)

Blomkampova celovečerní verze Alive In Joburg je vskutku zajímavý film. Vím, že se tu mluví o rozpočtech a tak dále, ale mě ani nepřijde, že by tomu filmu po technické stránce něco chybělo. Naopak,režisérskými nápady jen čiší. Je tu samozřejmě pár hloupostí, ale všechno to drží parádně pohromadě a je to prostě nářez! A souhlas s kOCOURem ohledně čtvrtého T. Do mrtě využitý potenciál. Go Neill Go! 96%

Žhavé výstřely 2 (1993)

8-letý kluk chodí o víkendu každé ráno za maminkou aby mu pustila jeho kazetu. Neví co to je za číslo, ale chce aby se pustila! No a on se chláme od začátku do konce a nemá dost. Teď je mu o 10 let víc a chláme se pořád. A už ví co to je za číslo totiž 87%

Zkažená mládež (2007)

85% za tu mrazivou aktualitu a realistické zpracování. Trošku to sráží ta mechaničnost a scénaristická strohost.

Celesta ve městě (2004) (TV film) odpad!

Já vím, že to má určitou úroveň. Ale neodpustím jsi to neříct. Viděno na Disney Channel s českým dabingem a je to první film po kterým se mi chtělo zvracet. 0%

VALL-I (2008)

Proč by nemohla být animovaná pohádka kus umění stejně jako svého času hrací automaty? Vall-I se mi líbil, hodně, víc než kterákoliv jiná (animovaná) pohádka. Je zde spousta paralel s mým vztahem (on je trochu vůl a ona anděl...miluju tě Ivetko:)), metafora lásky, menší kritika společnosti, menší eko agitka a navíc je to natočeno tak mile a nevtíravě, že nelze než si plechového hrdinu neoblíbit. 100%