Sněhová kalamita (2000)

Nějak mě tyhle samoúčelně a prvoplánově vánoční filmy nebaví. Je to jedno klišé vedle druhýho - boj dobra se zlem, poučení, bla bla bla. Ještě že se tomu dá říkat film. 15%

Kladivo na čarodějnice (1969)

Tak jsem konečně viděl Kladivo na čarodějnice. Takřka zhypnotizován Šmeralovým Bobligem, unášen krásnou hudbou, potěšen příjemnou režií a hlavně rozemlet hutnou atmosférou musím uznat, že tohle je vskutku nejlepší český film. O chloupek lepší jak Spalovač mrtvol. 100%

Revizoři (2003)

Guláš mám moc rád. Knedlíky, navrch cibuli, omáčku a pořádný maso. Je v tom spousta mejch oblíbenejch zelenin a pálí to a tak dále:) Když sním 12 knedlíků jsem plnej na celej den a nechám si čas na příští hodování. No a tenhle guláš je guláš, ne jen proto, že je z Maďarska. Chci říct, že ten guláš je...? Mám v tom guláš. Ale pojedl jsem si královsky:) 90%

Monstrum (2008)

Nápad vcelku dobrý/originální. Ale to zpracování mohlo bejt o několik tříd lepší. Takový REC dopadl mnohem lépe. A ono "monstrum" je opravdu divný, stejně jako podtitul tohohle snímku. 40%

REC (2007)

Nářez. Není čas na přemýšlení, na nějakou hloubku. Ruční kamera mi vcelku nevadila, naopak je to mnohem povedenější než takový Cloverfield. A nemá to ani špatnej konec. Takovej ten znepokojivej... 85%

Potomci lidí (2006)

Zjevení,nadšení z průzračně drsné sci-fi. Nepředstavitelná technická stránka. Inteligentní režie a scénář. Film roku 2006? Možná... ještě počkám na Dokonalý trik, Fontánu a Let č. 93. A pocty Pink Floydům si všimne snad každý kdo je kdy poslouchal. 95%

Halloween (2007)

Snad veškerá hororová klišé nahušťěná do remaku jednoho sakra dobrého filmu. První polovina je geniální (Daeg Faerch je opravdu psychouš). Syrovosti je tu dost. Ale v druhé polovině jde prostě jen o vyvražďování. A to už tu bylo tolikrát... No aspoň, že to koukání nebolí a hezky se poslouchá. 60%

Halloween (1978)

Sugestivní hudba na pozadí, věčná tma/temnota/ponurost a dechberoucí atmosféra v popředí, ďábelský všudypřítomný režisér a jeden opravdu trpělivý démon. Klasika. 90%

Poslední pokušení Krista (1988)

Krásný, překrásný film po kterém jsem měl neméně překrásný pocit. Scorsese je opravdu mág a umí natočit film o čemkoliv (i když za použití jeho trademarků). Hudba ještě umocňuje celkový dojem z filmu, který je pro mě svojí obsažností, lidskostí a hloubkou opravdu jedinečný zážitek. Zhruba půl hodiny před koncem filmu tempo neskutečně poleví a já si říkal co to tu zase budu psát jak to má slabší chvíle. Ale ukáže se nakonec, že to mělo svůj smysl a můj dojem nepolevil, naopak posílil. No a v neposlední řadě bych měl asi zmínit že Dafoe hraje jako o život a Kietlův Jidáš je neméně skvěle zahrán. Prostě, když se zadaří tak se zadaří. A tady se zadařilo maximálně. 100%